Bulgaaria - Varna või Burgas?

Soovin augusti alguses minna Bulgaariasse. Kummas piirkonnas on parem ööelu (Varna- Burgas)? Kuidas klubidega on ja mis jooke pakutakse enamasti hotelli kõik hinnas paketis?

Meil ka augusti alguses sama plaan, kauaks lähete ja kuidas reisite?

Meilgi plaanis augusti keskel sõit Sunny Beach'i, seltskond pea 9-liikmeline. Teadjamad võiks marsruuti aidata paika panna. Olen kuulnud, et Rumeeniat ei tasu läbima hakata, kuna liikumiskiirused seal kohati väga väikesed, meil just oluline kähku kohale saada.

Burgas oli küll lahe linn igatahes, eriti nädalavahetustel on paras melu öösiti. Samal ajal avati just uus avatud rannaklubi, väga kobe võrreldes meie omadega, sissepääs oli ainult 25 eeku vist meie rahas. Päeval kolasime mööda linna, oli palju huvitavaid väikesid kauplusi ja müüdi kõike. Sõitmise poole pealt kui kiiresti tahate kohale jõuda siis kindlasti läbi Serbia. Kiirtee maksab 35 euri kokku. Tee ääres on kobedad tanklad, kust saab korralikku sööki, jooki ja isegi pesta. Niisiis Budapest- Belgrad- Sofia- Burgas. NB, Serbia "kiirteel" jälgige kiirust, eriti estakaatide läheduses ja enne ritmikke 80, Bulgaarias on ka politseid viimasel ajal rohkem- ning peavad ka kinni- eriti kuurortrajoonides, kerge dokustaatide kontroll jne. Bensu hinnad igal pool ühesugused (vahepeal ainult Slovakkia on kallim, kuid sealt saab ühe laksuga läbi). Warsavist 100 km lõuna poole on soodsaim bensupiirkond. Ja veel tanklad, mis on keskuste juures nagu TESCO, AUCHAN on reeglina kõige odavama hinnaga (st mis on nende kaubamärgi all). Rumeenia on jah nuhtlus- eriti öine rekkaliiklus. Muidu antud marsuutidel Ungari- Serbia- Bulgaaria 4 aasta jooksul mitmeid kordi sõitnud ning Balkan Kreekast- Ungarini ja Albaaniast- Türgini mitu korda läbitud.

Minu arvates ööelu parem Varnas. Iseenesest suurem linn ja terve ranna äär täis baare ja klubisid. Ise elan Bourgases. Nii , et kui abi, infot või mis iganes vaja, andke märku.

Ise olen ka sama meelt, et Varnas on kõvasti parem ööelu kui Bourgases. Samas jällegi rand Varnas haiseb ja on saastatud. Kahe otsaga asi. Ise soovitaks teha tripp ka Rhodope mäestikus Devilś Throat ja Trigrad jne. Väga greizid vaatamisväärsused. Ise sai seigeldud pisikeste kohalike busside ja lõpuks ka häälega, sest pühapäeval muidu kuskile ei pääsenud. Mägedes on inimesed megasõbralikud.

Kuna antud marsruut(ligi 3000km üks ots) jääb meile tiba pikaks, otsustasime hoopistükis Horvaatia kasuks. Tänud kõigile vastajatele!

Bulgaaria : Varna vs Burgas ?

Hei,

Plaan Juuli algul pakettreisi raames Bulgaariasse sõita, kumba sihtkohta eelistada , kas Burgas või Varna ? Mis on kummagi koha plussid-miinused, kohalike hindade erinevus eri piirkondades ja vaatamisväärsused?

Otsisin ka vanu teemasi, kuid väga palju infot ei leidnud.

Ning kellegil ehk soovitusi-tähelepanekuid-nõuandeid mida reisi planeerides arvesse võtta?

Parimat, L.

Põhjendada ei jaksa, aga soovitan ka Varnat.