Bussiga Belize - Guatemaala - Mehhiko

Mexicana pankrott lõi mu reisiplaanid sassi. Ja kuna Aero Mexicol ei ole mulle sobivaid marsruute, siis ma vaatasin kaardilt, et Belize'ist oleks äkki hoopis võimalik bussiga läbi Guatemaala tagasi Mehhikosse "lõigata"? Eriti kuna ma plaanin peale Belize'i Tuxtla Gutierrezi ümbruses mõnda aega peatuda.

Kas kellelgi on infot, kas ja kuidas saada bussiga Belizest üle Põhja-Guatemaala Mehhikosse? Võimalikult otse :)

Kardan, et kontseptsioon "võimalikult otse" antud kontekstis ei tööta kohe mitte. Ei pretendeeri viimasele tõele, aga pakun, et kõige otstarbekam variant on minna Belizest Floresesse, sealt Guatemala City'sse ja siis mööda PanAmericanat mineva bussi peale. Otse lihtsalt ei saa, sest kõigepealt on ees džungel ja pärast mäed. No natuke saab, aga ära jumala eest hakka Guatemalas üle Cobani Huehuetangosse minema (kui seigelda tahad, siis ok!). Esiteks väga mägine, teiseks parajalt piinavalt pikk kruusalõik. Ja sealkandis olles tasuks muidugi Nebaj kandis (vt http://sellinemaailm.wordpress.com/2010/03/18/nebaj-1900-m) peatus teha. Läbi Guatemala City on sada korda kiirem ja võimalikke transpordivahendeid samuti tunduvalt suuremas valikus. Kokku võiks arvestada umbes 1,5-2 päeva sõitu.

0
0

Mõned võimalused: kas sõita Floresesse ja sealt otse Palenquesse, või Floresest läbi Antigua San Cristobali. Samas võiks ka sõita Belize Cityst põhja poole Chetumali ja sealt valida, kas bussidega Mexico City poole või läbi Cancuni lennukiga.

0
0

Nojaa, maastiku peale ma eelnevalt ei mõelnud.

Mexicanaga oli algselt plaanis Chetumalist tagasi Mex Citysse lennata, aga see jääb nüüd ära ja seetõttu sai algne marsruut ka täiesti ära muudetud.

Kuna peale Belize'i tulevad peatused San Cristobalis, Tuxtla Gutierrez'es ja mujal sealkandis, siis kaarti vaadates tundus, et äkki oleks mõistlikum "lõigata" läbi Guatemala, selle asemel, et minna ringiga selle ümber. Aga kui Guatemala sõidetavad teed viivad läbi Guatemala City, siis ei tasu seda varianti kasutada, sest siis tuleb ring pikem...

Lihtsalt kuna ma bussisõitu väga ei armasta (ka seetõttu, et aega kulub väga palju) ja Aero Mexico hinnad ja sihtkohad pole just kõige paremad, siis tahaks leida võimalikult otse kulgevaid marsruute.

0
0

sellel lingil on üpris detailselt ära toodud marsruut Floresest Palenque'sse ja võimalikud kulud. Ka teised marsruudid on seal olemas, nt Antigua kaudu. Ise sealkandis reisides kasutasin sama reisiinfot, millest oli palju kasu, kuna mul selle piirkonna LP-d ei olnud (oli vaid Yucatani oma). Minu liikumine oli küll vastupidine, st Mehhikost Guatemala kaudu Belize'sse.

0
0

Belize Cityst lendab väikelennuk Floresesse, võttis aega u. 1 tund. Lendama olime sunnitud, kuna teed Guatemala ja Belize vahel olid üle ujutatud. Floresest Palenquesse bussiga tuleb arvestada üks päev. Floresest saab Guatemala Citysse lennukiga või nt. öise bussiga, mis sõidab otse Antiguasse. Antiguast Cristobali bussiga kulub jälle päev. Varem, kui teise päeva õhtuks San Cristobali vist küll ei jõua.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased