trip-krainetrip-ukraine-dark
Bussiga Dublinisse

Plaan on minna Eurolines'i bussiga Londonisse. Sealt peaks siis rongiga Liverpooli ning Liverpoolist omakorda praamiga (?) Dublinisse sõitma. Kui kerge on inimesel, kes esimest korda Inglismaal-Iirimaal, see retk läbi teha? Alates kõige tavalisemast raudteejaama leidmisest ja muust sellisest... Peaks seda pelgama?

ei tohi midagi peljata! see ongi ju seiklus. minu r2ndamised on alati nii, et kaon ise raudteejaama ymber 2ra, ja siis saan j2lle pihta kus olen ja ongi vahva :) j6udu ja yllatusterohkeid seiklusi!

Olen sõitnud bussiga Londonist Dublinisse, praamiga üle Holyheadi (Walesis). Piletid sai kergesti ja sõit ise oli mõnus. Raudteejaama leidmine jne on kerge, ehkki Inglismaa transpordisüsteem on paras sasipusa.

Kas Sul on Liverpooli asja või arvad lihtsalt, et see on kõige lihtsam tee Dublinisse?

Keegi mulle lihtsalt soovitas, et seda kaudu pidi kõige kergem olema. Ma ei otsigi tegelikult Dublinisse jõudmise võimalust endale vaid mehele - ise lähen lennukiga, mees paar päeva hiljem järgi ja tema lennukiga ei lenda... Kui on mõni kergem võimalus ilma lendamata Tallinnast Dublinisse saada, oleksin info eest ääretult tänulik :)

Rong on alati kergem, aga ka tunduvalt kallim variant. Bussiga Varssavisse, siis rõõmsalt rongi peale, Varssavist Berliini ja Kölni kaudu Brüsselisse ja sealt Eurostariga Londonisse. Rongisõidu kestvus olenevalt väljumisest 19,5 kuni 21,5 tundi. Rongiplaanid: http://www.bahn.de/international/view/en/index.shtml

Buss läheks otse ka Riiast Londonisse, küsimus on hoopis selles, kuidas oleks kõige targem Londonist Dublinisse saada...

Kui lennata ei kannata, siis kõige lihtsam ongi üle Birminghami ja Holyheadi. Käivad nii Eurolines kui Bus Éireann. Broneerid-ostad pileti, lähed Londonist bussi peale, vahepeal loksud veidi praamiga ja oledki kohal. Umbes nagu Tallinnast Kuressaarde, ainult et aega läheb ligi 12 tundi.

Liverpooli selle asja pärast küll minna pole vaja. Aga muidugi võib...

http://www.sailrail.co.uk/index.htm on ka mingi asi, aga ma ei saa aru, mida nad täpselt pakuvad.

googlesse london dublin bus ja tuleb ka mühinal infot.

Oleks vaja minna Londonist Iirimaale, täpsemalt lõunasse. Selline küsimus, et kas keegi on kasutanud Iirimaale pääsemiseks marsruuti Fishguard-Rosslare? Vaatasin samalt kodukalt sailrail.co.uk , et on võimalik valida rongi väljumiseks London terminals, aga mida see täpsemalt tähendab, sellest aru ei saanud..on siin äkitselt keegi teadjam?