trip-krainetrip-ukraine-dark
Cocinis öömaja?

Pärast väsitavat sõitu Tallinn-Helsingi-Mumbai-Cocin tahaks leida öömaja ja suht normaalse hinnaga, oskab keegi mingit infot jagada. Kas seal kuskil rannas ka on hütimajutust?

Cochin on linn, mitte rand. Seega hütimajutust ei leia, kui just linnast kuskile poole välja ei sõida. Linnas sees on Forti piirkonnas õdus koloniaalatmosfäär, soovitan seal otsida hosteli. Öömaja soovitan varem ette bronnida, kuna isiklik kogemus ütleb, et mütsiga lööma minnes ja käigult majutust leida püüdes võib see veits kaua aega võtta.

Hetkel on endal nats kiire ja pole mahti otsida kontakte, aga otsi googlist Kerala teemalisi lehti või suisa Cochini (õigem isegi otsida Fort Cochin) enda nime järgi majutusasutusi ja sa leiad neid mustmiljon :-) Ise just küsisin ühest kohast broneeringut 17. jaanuariks, kus ma eelmine aasta olin (asukohaga Hiina kalavõrkude lähedal), aga kuna nad on kõvasti hindu tõstnud siis ma vist ise ka otsin nats edasi. See aasta küsivad nad mu käest tavalise kahese toa eest 1100 ja AC-ga toa eest 1500 rupsi, mu meelest on seda palju.. Neil aastaga hinnad kõvasti tõusnud. Kui see sulle sobib siis need kontaktid võin uuesti üles otsida.Tegemist kodumajutusega.

Tõepoolest, Fort Cochin/Kochis ei ole randa, on Hiina kalavõrkudega palistatud vana sadam; õigupoolest on vesi kanalites päris must (kord nägin seal kahte kohalikku poisikest siiski ujumas, kuid see jäi ka ainukeseks erandiks), mingil saarel isegi pidada olema üks liivarannake, aga linn ise on tõesti suurepärane. Mul on ühe home stay kontaktid, kus oleme 2 korda majutunud, lahke ja abivalmis pererahvas. Asukoht mõne minutilise jalutuskäigu kaugusel sadamasse, basiilikasse, kathakali centrumisse, bussi- ja praamipeatustesse. Kui see sind ilma rannata ikka veel huvitama peaks. (Kerala osariigi rannad on lõuna pool).

See oli see tantsuetendus, mille ajal ma magama jäin. Antagu mulle mu ignorantsus andeks aga see pagana Kerala tants oli ikka kõvasti üle keskmise igav! :-D

Kochi, sealhulgas ka majutuse, kohta leiad infot siit http://www.fort-kochi.com/kochi_en.html. Lähim rand on ca 25 km kaugusel asuv Cherai Beach. http://tourism.webindia123.com/tourism/beach/cherai_beach/index.htm?place=Cherai+Beach

Eelnev info reisi planeerides kogutud ja isiklikku kogemust veel ei oma. Kolmapäeval peaksin jõudma sinnakanti ning 2 nädala pärast võin jagada juba kogemusi.

Cochi on jagatud kaheks linnajaoks. Sellised rohkem nagu poolsaare moodi saared:). Fort Cochi ja Ernakulam. Fort Cochi on merepoolsem ja turistikesksem. Ernakulam rohkem ärikesksem. Vähemalt mina sain sedapidi aru kohalike seletamisest. Fort Cochi on majutuskohti täis. Peamiselt kodumajutus. Nov. 2008.a. seisuga leidsime öömaja lihtsalt kohale minnes, natukene küsides ja ringi vaadates. Aega kulus umbes tund alates rikšast väljaastumisest. Hind oli 500 ruupiat toa eest. Maja asus paari tänava kaugusel merest ja nendest paljuräägitud Hiina kalavõrkudest. Ventikas laes, WC, dušš, baldahiinvoodi(no oli alles voodi!) Puhas ja korras elamine. Minu kogemus ütleb, et tänavale ei jää kusagil Indias. Lähed kohale, vaatad toa üle ja saad oluliselt odavama hinna kaubelda. Meie olime Indias samal ajal kui toimus terrorirünnak Mumbais. Kuulu järgi olevat tühistanud 40 000 turisti pärast seda enda reisi Indiasse. Igatahes turismitöötajad Kerala piirkonnas olid pisut murelikud...ja meie häbi tunnistada - kasutasime hindade tingimisel manipulatiivseid võtteid:)

Rannaillusiooni Cochis säravvalge liiva ja puhta mereveega pole mõtet luua. Räpane, must, haisev.....aga sellegipoolest VÄGA lahe!

Ole hea ja saada mulle see öömaja aadress ja mis sa maksid selle eest? kirjuta dints.oi@mail.ee

Tere, olime aasta tagasi Fort Cochinis ja ööbisime SANTA CRUZ TOURIST HOME (Petercellie str.) maksis 500 R. Väike, lihtne aga rahulikul vaiksel tänaval. Ernakulami poolel ööbisime Maple Tourist Home ja Sapphire Tourist Home ( 400 R.) aga ei olnud eriti mugavad aga kuna enamus ajast traavisime ringi ja käisime ainult ööbimas oli suht suva.. Soovitaks siiski ööbida Fort Cochinis,sest sealt saab ka lihtsamalt Cherai beachile ujuma sõita.Käisime ka vaatamas tantsuetendust Kathakalit (300R) oli ikka tegelikult väga hea...