Covid test Küprosel

Kas keegi on teinud covid testi Küprosel ja kaua võttis aega vastuse saamiseni?  Nüüd nõue, et ennem riiki sisenemist 72 h. tuleb teha test ja riiki sisenemisel kohapeal uus test ning testi vastuseni olla isolatsioonis. Kas testi saab teha lennujaamas kohe peale maandumist? Kas keegi on kohapeal ja teab olukorda hästi, ka piirangutest?

Test tehakse vist juba enne passikontrolli. Kõik, kes peavad kohal testi tegema, suunatakse lennukist lahkudes õigesse kohta. Korralduses on kirjas, et tulemus saabub kolme tunni jooksul ja sellest teavitatakse sõnumiga. Seega võid majutusse suunduda ja oodata seal vastust. Reaalselt ei tea, kas see kolm tundi vastav tegelikusele.

On see test tasuline?  Maksumus?

Me tegime selle protseduuri läbi augustis 2020. Jah, suunati eraldi paviljoni. Testi tegemise aeg oli ca kell 2 öösel ja vastus tuli järgmisel päeval ca 19.00 paiku.

Küprosel on täielik lockdown, öine liikumiskeeld ja tööpäeviti 2x ning L,P 3korda tohid esmavajaduste toiminguteks kodust välja  tulla, registreerides enne end SMS iga. 

Meil veel hea elu eestis.

K.h, palun too välja see koht, kus oleks näha, et vaktsineeritud eestlased ei saa testita Küprosele. Mina loen välja, et saavad küll.

Ilma PCR testita saavad vaktsineeritud reisijad nendest riikidest, mis "rohelised" ning Eesti hetkel nende riikide hulka ei kuulu.

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories

Siin on nüüd väike segadus uute ja vanade reeglite vahel. Vaktsineeritute reisimine uute reeglite järgi - https://www.visitcyprus.com/files/COVID-19_Destination_Protocol_Cyprus_-26_April_21.pdf

Travelers who can prove that they have received all necessary doses of an authorized vaccine, will not be required to undergo any tests to visit Cyprus, irrespective of colour- 4 categorization of their country of departure. Moreover, they will not be placed in quarantine, even in the case when they are close contacts of a positive COVID-19 case. The above facilitation will be valid from the date that a vaccine has been fully administered.

Sama asi on kirjas tegelikult ka K.h lingitud pressiteates

kus sa selle rohelise jutu võtad? Ma loen nii välja;

 "Passengers who have been vaccinated and hold a valid vaccination certificate from the Countries referred below, regardless of their nationality, will be able to travel to the Republic of Cyprus, from any country, from any country category, green, orange, red or grey, without having the obligation to meet the prerequisites of the corresponding category, such as for example RT-PCR laboratory examination or self-isolation / quarantine, etc. or issuance of a special permission, for purposes of entering the Republic of Cyprus, provided they complete, within 24 hours before the last departure flight to the Republic of Cyprus, the necessary application form and obtain a CyprusFlightpass, by visiting the link

Seal nimekirjas on hetkel ainult Iisrael ja teised rohelised riigid ei ole, st kelle poolt välja antud vaktsineerimissertifikaati nad aktsepteerivad.

Sain eile sellise vastuse välisministeeriumi  konsulaarosakonnast. 

Eesti kuulub Küprose jaoks praegu veel punasesse kategooriasse (varasem C-kategooria), mis tähendab, et riiki sisenemiseks on vajalik kahekordne testimine. Riiki sisenemiseks on vaja esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud 72h enne reisi (äralendu) ja laetud üles Küprose lennupassi. Teine test tehakse Küprosele jõudes, kusjuures testimise kulud kannab reisija (30-32 eurot), testi tulemus saadakse ca 3 tunniga ja saadetakse reisijale sms-iga. Koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ja kohapealset testimist ei nõuta alla 12-aastastelt lastelt. Vaata infot ka lennujaama infolehelt.

Lugupidamisega

Konsulaarosakond

VM konsulaarosakond on kohati üsna pädev, aga nad ei oma kogu infot või ei kasuta seda.

Infot on mõistlik eelkõige hankida sihtriigist. Piisab, kui lugeda mõttega läbi kogu viidatud dokument -https://www.visitcyprus.com/files/COVID-19_Destination_Protocol_Cyprus_-26_April_21.pdf Seal on ilusti ja selgelt kirjas ka vaktsineeritutele kehtivad reeglid. Inglise keelne väljavõte nende kohta on ka ülal minu postituses.

Täpselt sama info on ka K.h enda viidatud pressiteates.

Tegelikult ma küsisin neilt üldse seda, et kui ma olen haiguse läbi põdenud ja saanud ühe vaktsiini, sel juhul teist ei tehtagi, kas siis sellest piisab. Kas see läheb arvesse, et olen täielikult vaktsineeritud.  

Ja sain sellise vastuse, mis eelpool kirjas.

See kahjuks ei lähe. Dooside arv ja neile järgnev aeg on näha siit - https://cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers

Võimalik, et kui see digitaalne kinnitus hakkab tööle ja seal on märgitud küll väiksem dooside arv, aga samas on kirjas ka, et vaktsineerimine on lõpetatud, siis saab läbi. Vaktsineerimist tõendav dokument tuleb Küprose jaoks eraldi registreerimist tehes süsteemi sisestada. Tõenäoliselt kontrollib seda alguses vaid robot, aga hiljemalt saabudes võib ühe doosiga tunnistus küsimusi tekitada.

Kohe mais ma seda varianti katsetama ei läheks. Järgnevate kuudega võib asi kindlamalt paika minna ja EL-i digitaalne kinnitus lõpetamise kohta võib siis piisavaks saada.

Aga nii keeruliste asjadega VM konsulaarosakond tegeleda ei oska :) Sellise küsimuse peale saabki lihtsalt koopia nende enda lehelt, mis ei vasta antud juhul midagi. Selle jaoks on mõistlik uurida Küprose Turismiministeeriumist vms.

Mul on tänasest olemas eesti sertifikaat vaktsineerimise kohta ja ma saan kll aru, et kui ma selle Flight passi yles laen, siis ma ei pea PCR testi enne lendu tegema? Vaktsineerimine completed jaanuari lõpus..

Kuidas on kogemused haiguse läbipõdenutel, kellel veel näitab PCR positiivset? Mis keeles perearsti tõendit olete kasutanud?

Keegi oskab kommida hetkel kehtivat liikumispiirangut? Nädala sees 2*3h ja nädala vahetusel 3*3h, kui SMSi ei saa saata siis sobib ka majutusasutuse/reisikorraldaja paber, aga kui omal käel minna siis pole seda paberit ju võimalik saada. Hullu ei taha panna aga ainult ümber maja ka käia ei taha. Et kui kange/põhjalik kontroll seal turistile on

See, kelle käest majutuse rendid, peaks andma ka selle paberi, mis liikumiseks vajalik.

Eeldan, et seda saab väljastada ainult hotell