trip-krainetrip-ukraine-dark
Covid testimine Covid läbipõdenule Tais

Tere

Kas kellegil kogemust sellega, et vahetult enne Tai reisi (olles vaktiseerinud 2 doosiga) olete haigestunud Covid-sse ja nibin nabin päev kaks enne saate isolatsioonist välja ja Tai passi jaoks on sisse antud vaktsiinipass ning QR kood. Kas Fit to Fly paberit tunnistatakse Phuket lennujaamas? Kohustuslikud Covid testid Tai lennujaamas ja 5 päeval tehtav test võivad suure tõenäosusega näidata veel positiivset tulemust, kuna peale läbipõdemist võib positiivset testi näidata veel kuni 3 kuud osadel inimestel. Kas taotletud passile peaks sellisel juhul läbipõdemise tõendit veel juurde lisama  või kuidas- ajaliselt lihtsalt seda ei jõuaks, kuna ainuüksi Tai passi taotluste läbivaatamine toimu 3-7 tööpäeva jooksul. Kas piisab Fit to Fly paberi lehvitamisest kui Tais tehtavad testid näitavad positiivset vastust?

Kas Finnair aktsepteerib Fit to Fly tõendit?

On küll vaja lisada läbipõdemise tõend.

Loe lisaks Phuket.ee, vajalik info.

Phuket.ee lehte lugenud ühte ja teistpidi. Nüüd küsimus, et kuna ajaliselt ei jõuaks Tai passi taotlusele lisada, sest taotlus ka juba sisse antud vaktsiini põhiselt (näide: isolatsioon lõppeb 18.01 ja reis 21.01 ja st, et läbipõdemistõendi saab 19.01 alles ju ning mingi imenipiga ei jõua seda siis lisada/saata läbivaatamiseks, sest Tai passi töötlemine toimub 3-7 tööpäeva jooksul).

Ma väga kahtlen, kas leiad inimese, kes on läinud sellisele riskile.

 Lisatud: äkki võtad ühendust Helsinkis, Tai saatkonnaga, siin jooksis ka kuskil läbi kontaktid. Tõenäoliselt saad sealt kõige adekvaatsemat infot.

Taimaal ei hakka ükski arst sinuga filosofeerima, et kas see on nüüd jääkpositiivne test või mitte. 

Kui Eestis reisieelne test on (jääk)positiivne, siis ilmselt check-in ei luba sind lennule nagunii. Isegi kui mingite paberitega õnnestub sealt läbi lehvitada (või kui Eesti test on negatiivne), paneb Tai sind positiivse testi korral joonelt 10 päevaks haiglasse või karantiinihotelli tuppa kinni. Pärast iga positiivset kordustesti ("äkki nüüd enam ei näita?" testi) algab 10-päevane karantiin esimesest päevast.

Mõistlikum oleks närvikulu vältida, Tai reis edasi lükata või tühistada ja asendada Gran Canaria või Tenerife või Egiptusega. Taid võib uuesti märtsis proovida.

Tee kõigepealt PCR test ja vaata mis näitab. Kui näitab negatiivset on asi korras

Ei ole asi korras midagi. Nii lühikese läbipõdemise järel võib Tais näidata positiivset.

Taiga on see häda, et kui sinult see jääkpositiivne proov välja meelitatakse (mis oleks vastuvõetav risk? 10% tõenäosus? 30%?), siis ei huvita enam kedagi sina, su puhkus ega tervislik seisukord.

Siis oled sa 100 000 dollariline kindlustusjuhtum, kus sõltub juba haiglate, kindlustushaldurite ja teise toiduahela lülide omavahelistest suhetest, kui kaua sind lüpsta. Sina istud lihtsalt oma kuudis ja tuuakse toitu tuppa, välja kuskile ei saa, enne kui kõik lüli osad (karantiinihotell, haigla, hotellile arstiteenuse pakkujad, testimiskeskused, transport, kiirabiteenus jne) on kindlustushalduriga selle raha ära jaganud. 

Selles mõttes pead lihtsalt otsustama, kui suure tõenäosusprotsendiga sa oled valmis riskima, et nii juhtub. Sest teiste reisijate kogemused näitavad, et seda 100 000 dollarit ei lasta lihtsalt ilusa näo pärast haardest välja.

Kas confido läbipõdemise sertifikaat  Tai riik ei aksepteeri ?

Kui Eestis saad negatiivse testi vastuse, kuidas peaks saama see olla Taimaal positiivne?

Ka digiloost saab välja printida läbipõdemise tõendi - mille poolest see erineb Confido omast? Küsisin sama küsimust Confidolt endalt ning ka perearstilt, kuid keegi selgitust anda ei oska. Perearst ütleb, et nemad eraldi rohkem tõendeid ei väljasta, sest digiloos selgesti mõistetav tõend olemas. Meil samuti hiljuti Covid läbipõetud ning oleme mures jääkpositiivse pärast. Võiks ju arvata, et Finnair aktsepteerib EL tõendit? Tai poolt kirjas, et nõuavad negatiivset testi või paranemise tõendit..

Risk ei seisne dokumentides, vaid selles, mis saab, kui põhimõtteliselt nädal pärast paranemist ennast selle pulgaga Tais testida lasta, teades, et paljudel inimestel võib pikalt näidata jääkpositiivset tulemust.

See võimalus on igal inimesel individuaalne, kellegi teise kogemus ei loe. See sõltub testi tegijast, testi tegemise kvaliteedist, labori tundlikkusest. 

Ja konkreetsemalt Tai puhul tekib risk, et on läbipõdemise dokument ja jääkpositiivne test ehk 100 000 dollarit järsku terendab silme ees, kui seda läbipõdenut 10 päeva karantiinis väntsutada.

Ehk siis reisija peab lootma, et keegi seal Tais ütleb: "Olgu, saame aru, et te olete läbi põdenud, mitte haige. Me ei võta teilt seda 100 000 dollarit. Olete vaba, minge nautige oma puhkust!" 

Võibolla tõesti võimalik stsenaarium, aga Tai karantiinisüsteemiga kokku puutunud ei pea seda väga tõenäoliseks stsenaariumiks.

Saatsin täna Tai saatkonnale Helsinkis smsi murega, et haigestusin enne lendu covidisse ja olen mures, et test enne lendu võib olla suure tõenäosusega positiivne.

Saatkond vastas nii: Recovered more than 14 days (count from infected date), but less than 90 days, customer require RT-PCR or PCR test 72 hours before flight departure from Helsinki. Positive result together with recovery certificate are exempt from holding a negative PCR.

Täpsustavate küsimustega soovitati pöörduda Phuketi lennujaama health care personi poole.

Samuti helistasin Finnairi, kus Soome poolt klienditeenindaja ei osanud vastata küsimusele kas mind Fit to Fly tõendiga lennukisse lastakse. Öeldi lihtsalt, et Tais on väga keeruline aeg hetkel ja ei soovita riskida.

Kas oskab ehk keegi täpsemalt öelda kuidas selle Fit to Fly recovery tõendiga on, et kui lennule saan ja test Eestis imekombel negatiivne ja Phuketil peaks test(id) positiivne olema, siis kas mind päästab karantiinist/haiglast Fit to Fly recovery tõend?

Hei 

Meil täpselt sama lugu. 

Vähem kui kahe nädala pärast lend, isolatsioon sai läbi tänasega. PCR tõenäoliselt positiivne reisi alguseks. Lugesin eelmine nädal kõik Phuketi foorumid läbi ja saatkonna info ja mina saan aru ikkagi, et kui võtta nüüd Confidost Fit to Fly tõend, siis see näitabki ära, et oled hiljuti põdenud ja test võib olla positiivne. Paar inimest sellega juba Tais ka lehvitanud  ja kõik ideaalis peaks toimima.

Tai passi tegin ära eile, lisasin vaid kaks vaktsiini. 

Kaasa võtan kindlasti läbipõdemistõendi, Fit to Fly tõendi  ja teen mitu koopiat.

Synlab PCR testi külge klammerdan Fit to Fly tõendi, sest selle testi nad võtavad Tais lennujaamas enda kätte.

Kui lähed reisile, siis anna teada kuidas kõik sujus.

Thailand Passi registeermisel on toodud välja järgmine punkt.

Obtain a negative COVID-19 test result (RT-PCR), issued within 72 hours before travelling

*RT-PCR result must be negative or not detected

*If RT-PCR result is positive or detected then medical certificate proof of covid recovery at least 14 days but less than 90 days from onset or first date of detection is required

Covidi hiljuti läbipõdenud ja eelnevalt vaktsineeritud inimesed.

Kas kellelgi on isikliku kogemust jagada seoses (jääk)posiitivse PCR testiga ja lennukile laskmisega (nt Finnair)?

 
Või kui Eestis enne lendu tehtud PCR test on negatiivne, aga Tais 1./2. test on positiivne?

Tere! Kas kellelgi on äkki värskeid kogemusi seoses sellega, et vahetult enne reisi on läbi põdenud Covidi ning testid võivad veel näidata positiivset? Kas paranemise tõendit võetakse arvesse?