Covidi läbipõdenud reisivõimalused

Olen värskelt selle läbi põdenud (õnneks pea olematute sümptomiteta- lihtsalt väike palavik) kuid ei leia kuskilt infot kuidas ma saaksin nüüd reisida kuna mulle kui viiruse läbipõdenule lähima poole aasta jooksul teste ei tehta?

Kui sul on vaja negatiivset PCR testi, et reisida, siis tasulist testi nt Synlabis saad alati teha. Keegi ei keeldu su raha vastu võtmast. 

Riigi raha eest lihtsalt viiruse läbipõdenuid ei testita, sest see kuna test hakkab negatiivset tulemust näitama on individuaalne. Mõnel tervenenul püsivad surnud viiruse osakesed organismis veel pikka aega ja seetõttu negatiivse testi tegemine, et sind terveks tunnistada, on mõttetu. 

Tasuliselt saad testi alati teha. Iseasi kuna see test negatiivset tulemust näitama hakkab. Aga isegi kui sa poleks viirust põdenud, reisimise jaoks peaksid niikuinii tasulise PCR testi tegema. Riigi poolt pakutud tasuta test ei ole mõeldud selleks, et inimesed reisida saaks, vaid, et tagada viiruse kontroll riigis sees.

Probleem ongi ju selles et test näitab ikkagi positiivset tulemust, vahet pole kas tasuta või tasuline - inimesel oleks hoopis vajalik rahvusvaheliselt tunnustatud propusk mis ütleks et ta on koroona ära põdenud ja enam tõbi külge ei hakka. Aga sellist paberit ei ole vist olemas...

Tundub, et nii ongi nagu Blue kirjeldas. Seda millal konkreetselt Sulle tuleb vastus, et test negatiivne on ettearvamatu. Niipalju kui olen arusaanud siis see võib olla kuu pärast või nelja kuu ja keegi ei taga, et ka kuue kuu pärast negatiivse paberi saad esitada.

Arvestades, et sellises olukorras olevaid inimesi on miljoneid, siis ilmselt mingi aeg võetakse kasutusele koos vaktsineerimispassile ka  läbipõdemis märge.

Antikehade test peaks selle jaoks olema. Seda ka juba mitmed riigid nõuavad.

Konkreetselt nimkirja riikidest, kuhu pääseb teatud aja jooksul peale koroona põdemist ilma testi ja karantiinita, ei tea. Aga neid kohti tuleb järjest juurde. Peast oskan pakkuda hetkel Islandit ja Madeirat.

Olemeb ka riigist, aga Hispaania kohta sain vastuse, et on vaja teha ikkagi covid test ning kui see positiivne ja oled läbi põdenud siis on tarvis arstilt sellekohane tõend. 

Siin on hispaania keelne kiri mis sain:

Buenos días:

Le agradecemos haberse puesto en contacto con la oficina de información y atención al ciudadano.

Puede viajar a España con PDIA persistentemente positiva y enfermedad por SARS-CoV-2 resuelta, aportando los siguientes documentos:

-Certificado del resultado de la PCR, realizada en las 72 horas anteriores a su llegada.

-Informe médico en el que se determine que la enfermedad por SARS-CoV-2 está resuelta, aunque persista la PCR +. Dicho informe deberá estar redactado en español o inglés.

Como no es posible obtener el código QR sin PDIAnegativa, tendrá que rellenar e imprimir el formulario en formato PDF, disponible en:

https://www.mscbs.gob.es/profesionales/saludPublica/sanidadExterior/ControlHS.htm

En vez de adjuntar el certificado de la PDIAnegativa, tendrá que adjuntar los dos documentos indicados.

Maailmas on miljoneid ja Eestiski ilmselt mitmeid tuhandeid selliseid, kes corona sümptomiteta ja eneselegi märkamatult juba mõni aeg tagasi läbi põdenud (või siis pidasid kerget nohu gripiks ja ei testinud ennast). Kui nad nüüd paar-kolm kuud hiljem enne reisi kohustuslikku testi tegema lähevad ja (jääk)positiivse tulemuse saavad, kas seal on võimalik aru saada, et tegu vana juhtumiga või oled sa nende jaoks värskelt leitud uus haigussümptomitega isik, kes peab kohe nädalaks karantiini jääma ning reisi võid rahus ära unustada ?

Tere

Tõstatan selle teema, kuna on sama küsimus ja ei suuda kuskilt saada head infot. Olen hetkel koroona positiivne, märtsiks on karantiin läbi(14 päeva). Reis on planeeritud 13 märts Sharm El Sheiki. Nüüd Terviseamet ütleb, et testida uuesti ei ole väga mõtet, sest test tuleb pikka aega positiivne. Kas kellegil on infot Egiptuse kohta, kuidas nemad suhtuvad läbipõdenud inimestesse? 

Reisikorraldaja ütleb, et peab enne reisi testima, et siis otsustatakse kas saab minna.

Terviseameti kodulehe info:

Kust ma saan tõendi, et olen haiguse läbipõdenud?

  • **Patsiendiportaalis **on olemas koroonaviiruse testimise saatekirjade vastuste dokumendid, mida on võimalik välja printida.

    Patsiendiportaalist saatekirja vastuste näidised:

  • Kui Sinu koroonaviiruse SARS‑CoV‑2 testimise analüüs on teostatud SYNLAB Eesti laboris, siis on võimalik tasuta sertifikaat genereerida TESTI mobiilirakenduse kaudu. Rakendus võimaldab vaadata koroonaviiruse testide tulemusi, jagada enda tulemust PDF formaadis ja genereerida ise vastusest sertifikaat.

Egiptuses erandeid hetkel ei ole. Test on vajalik. Kui see on positiivne, siis lennule ei saa. Kui soovid teha testi alles Sharm el Sheikhi lennujaamas, siis positiivse tulemuse korral tegeleb sinuga edasi kohalik Tervishoiuministeerium.

Aitäh vastuse eest!

Ehk siis pigem ikkagi hakata planeerima reisi edasilükkamist. Tõenäosus, et selleks ajaks olen negatiivne on väga väike.

Ei tea keegi kuidas need asjad kujunevad üldse, sest kui olen läbi põdenud või vaktsineeritud siis n. ö. nakkuse võid ikka saada aga ise ei haigestu aga teisi võid nakatada. Selle nakkuse saamise all mõtlen pisiku sisse hingamist ja siis teise peale välja köhimist. (See oli meedikute jutust aru saada) 

  Või saan midagi valest aru

Kui oled juba saanud oma koroonavaktsiinid kätte - kas ka siis on nõutud ikkagi negatiivne test?

Sõltub sihtkohast. Igal riigil on omad reeglid ja need muutuvad.

Minu kogemus oli selline, et 12. september sain positiivse tulemuse, novembri alguses käisin välisreisil, kus sel ajal veel ühtegi tõendit ei küsitud. Tagasi tulles tegin lennujaamas testi, mis oli negatiivne.  Nädal hiljem käisin Confidos antikehade testi tegemas, mis näitas, et mul on nii antikehad, kui nö aktiivne kokkupuude viirusega olnud (ilmselt siis need läbipõdemise järgsed viirusosakesed kehas). Samal päeval tehtud teine PCR test oli jällegi negatiivne. 

Ehk et antikehad olid, aktiivne või läbipõdemise järgne kokkupuude viirusega oli ka, samas 2 PCR testi negatiivsed.

Kas kellegil on jagada enda kogemusi või täiendavat infot reisimise kohta kui oled viiruse läbipõdenud? 

Aprilliks on lennupiletid ostetud, aga põdesin hiljuti viiruse ise läbi ehk suure tõenäosusega on kõik mu järgmised testid positiivsed. Plaan lennata Mehhikosse, ümberistumisega Saksamaal (transiitalast väljast ei lähe).

Kui perearst suudab genereerida mingi ametliku teate inglise-keeles, et olen haiguse läbipõdenud, siis kas sellest on abi?

To Sagrada: Pole kogemust viiruse läbipõdemisest aga sellegipoolest ootan samuti aprilli, et teada, kas enda Mehhiko reis toimub või mitte. 

Aga kui läheb õnneks ja miskit ei muutu, siis tänase seisuga ei Mehhiko ega ka Lufthansa Mehhikosse transiidi puhul ju hetkel teste ei küsi, seega hetke olukorras peaksid lennule saama.

Montenegrosse pääseb nüüdsest positiivse antikehade testiga ja vaktsineeritult ilma PCR testita.

Tõenäoliselt on möödunud nädalatel lisandunud veel selliseid riike.

Kas keegi võiks postitada näidise perearsti tõendist koroona läbipõdemise kohta, mis on faktiliselt Hispaania piiril (ja Tallinna lennujaamas) töötanud?

Sooviks samuti teada milline see arstitõend peaks olema- kas piisab tavalise perearsti inglisekeelsest tõendist või peab see olema eriarsti (infektsiooniarsti) allkirjaga. Soov oleks minna aprillis Barcelonasse ning hetkel ei julge lendu osta, kui ei tea millise tõendiga sinna pääseb.