Dokumentide väljastamine Eesti saatkonnas USAs peatatud

Mitte, et see minusse puutuks, aga on kuulda, et Eesti saatkonnad USA's ei väljasta enam passe ega ID'sid kui taotleja ei suuda tõestada, et viibib USA's legaalselt. Illegaalile antavat vaid n.ö. "ajutine ühe otsa dokument" Eestisse sõitmiseks.

Teab keegi täpsemalt? Igatahes hulk mu tuttavaid usas kinnitavad seda.

Kui see on tõsi, siis on tegu väga segase looga. Ühest küljest võib mõista, et pole vaja siis illegaalselt passida aga asjal on ka palju teisi külgi. Ma ei kujuta hästi ette, mismoodi võtab Eesti riik endale õiguse otsustada, et Usas viibiv eesti kodanikust illegaal peab Usast tingimata just Eestisse reisima? Kui illegaal usas otsustab mingil põhjusel riigist lahkuda, siis on ju terve hulk riike, kuhu ta tohib viisavabalt reisida. Miks peab ta liikumisvabadust sedasi piirama? Milliste õigusaktidega see piiritletud on?

Kui kellelgi on infot, siis kuulaks rõõmuga.

No peaaegu nii see ongi - dokumentide väljastamine peatatud kindlasti pole, see toimub vaid teatud uute reeglite järgi ja seda saab kontrollida:

http://www.nyc.estemb.org/est/konsulaarinfo/pass/aid-104

Kusjuures veel lause - Korduva passi taotlemisel võtke palun kaasa USAs viibimise alust tõendav dokument (elamisluba ehk Green Card, vana pass kehtiva viisaga või tööluba). - on lausa boldis kirjutatud. Muide, samamoodi on ka teiste riikide esindustes korduvpassi väljastamine - GC või viisa letti ja alles siis saab asju ajada. Ukrainlased aga tahavad lausa Social Security kaardist koopiat! Tase!

Ma ei arva, et see nõua nüüd midagi enneolematut oleks. Ilmselt on tegemist kahepoolsest diplomaatiast tuleneva nõudega. USA-l ON probleeme seal illegaalselt viibivate isikutega. Seega on täiesti loogiline, et vastava isiku kodakondsusjärgset riiki palutakse ka asjasse süveneda. Ega üks viisakas riik ei saa ju läbi sõrmede vaadata sellele, et kodanikud teisel maal illegaalidena istuvad ja rikuvad seeläbi esiteks diplomaatilisi suhteid (riigid muideks vastutavad selle eest ka, kui nende kodanikud massiliselt illegaalitsevad) ja teiseks kuritarvitavad VWP-d (visa waiver program).

Mul oleks küll hea meel, kui ka teiste riikide saatkonnad tuvastaks selle läbi Eestis illegaalselt viibivaid kodanikke.

Paraku illegaalil on vist üsna ükskõik, kas tal on Eesti pass või mitte.

Jube naljakas on see, et ühelt poolt me kindlasti ei tolereeri enda riigis viibivaid illegaale, teiselt poolt imestame, miks meie riik tahab sekkuda, kui meie kodanikud on mujal illegaalid. Topeltmoraal?

Ma ei suuda üldse aru saada, miks minnakse illegaalina. See toob ju nii palju komplikatsioone jne. Aga eks igaüks ise teab.

No SS kaardist koopia tegemine on küll liig igaljuhul.

Mis siin imelikku on. Kui on nt soov lennata siis check inni kohustus on kontrollida, kas teil on õigus üldse riigis viibida ja kas on õigust ka sihtkoht riiki siseneda. Kui peaks juhtuma, et teid kuskil piirilt tagasi saadetakse, kuna riiki sisenemiseks pole dokumendid korras saab lennufirma kaela kohe 2 v 3 erinevat trahvi.

Nt kui reisil pass ära kaob siis saate samamoodi ajutise reisidokumendi millega ongi õigus ainult koju tagasi pöörduda ja seejärel eeldatakse, et teed endale uue dokumendi.

Kui sul pole USAs viibimise õigust siis miks peaks Eesti Vabariik sinu illegaalisaatuse eest mingi vastutuse võtma? Minu arvates igati tervitatav nähtus, eriti kui arvestada kui suur probleem on USAl illegaalidega ja kui kaua selle vastu võideldud on.

"mismoodi võtab Eesti riik endale õiguse otsustada, et Usas viibiv eesti kodanikust illegaal peab Usast tingimata just Eestisse reisima?"

Eesti riik ei ole süüdi selles, et USAs viibival inimesel, kes omal algatusel illegaaliks hakanud, on eesti passi lõppedes soov ühtäkki saada ametlikult uus pass, et siis kuhu iganes murevabalt reisida. Inimene peaks sellisesse olukorda sattudes olema õnnelik, et Eesti pakub üldse mingi võimalust talle riigist lahkuda. Kui nii väga dokumente vaja, siis sõidad koju ja teed. Ja mitte midagi muud ei peagi Eesti riik sellisele seaduserikkujale pakkuma. Isegi hästi läind.

Siingi topelt moraal - et Eesti riik andku aga ametlikult dokumendid aga ise rikun ametllikke reegleid teises riigis? Hmm....

PS. need reeglid oleks pidanud juba ammu jõustuma. Ja mida rohkem dokumente oma legaalse staatuse tõestamiseks küsitakse, seda parem.

Kui on nt soov lennata siis check inni kohustus on kontrollida, kas teil on õigus üldse riigis viibida ja kas on õigust ka sihtkoht riiki siseneda.

see väide ei päde eriti. vähemalt mitte usa siseliinidel. mul hunnik "üleajalisi" tuttavaid, kes lendavad siseliinidel juba aastaid võltsdokumentidega. seejuures üsna madalatasemeliste võltsingutega. kedagi ei huvita.

Kui sul pole USAs viibimise õigust siis miks peaks Eesti Vabariik sinu illegaalisaatuse eest mingi vastutuse võtma?

aga ei võtagi ju! eesti riik lihtsalt täidab oma kohust, et igal kodanikul oleks kehtiv isikut tõendav dokument. see, kas ja mida antud kodanik oma dokumendiga peale hakkab, on selle kodaniku isiklik asi ja eesti riigil pole mitte mingit õigust sellesse sekkuda. see, kas dokumendi taotleja viibib taotlemiskohas legaalselt või mitte, on sügavalt asukohariigi probleem...ja eks ka dokumendi taotleja probleem ning kui eesti soovib vähendada illegaalide hulka, siis võib saatkond illegaalist dokumenditaotlejast immigratsiooniametit teavitada. fakt on aga see, et usa immigratsiooniametit sellised asjad lihtsalt EI KOTI. see pole mingi juhuslik seisukohaavaldus vaid FAKT. näiteks mu endine klassivend on siin elanud üle 10a totaalse illegaalina. ilma ühegi pädeva dokumendita peale ammu aegunud passi. kuna tüüp on teatud oludes kergelt problemaatiline, siis laeus tema kontole aastatega terve kuhi erinevaid joobeseisundis vahistamisi. küll kippus kaklema baaris, küll tänaval. lõpuks aga läks nii julgeks, et hakkas täis peaga autot juhtima. poole aastaga kogunes 3 DUI-juhtumit. iga kord istus paar päeva slämmeris ja lasti lahti. ment teadis väga hästi, et on illegaal. põntsu panigi endale liigse ülbusega: hakkas viimase DUI vahistamise ajal mentidega vehklema ning pandi kolmeks kuuks sitsima. alles selle aja jooksul saadi ka immigratsiooniasjad käima ja tüüp transferriti immigratsioonislämmerisse, kust ta küll peatselt kautsjoni vastu vabastati, misjärel ta kiirelt abiellus aga petitsioonide asjaajamine jäi jälle ülbuse tõttu soiku ning järgmine vahistamine viis juba kohtuni slämmerisse, kus tänaseni istub.

lühidalt: isegi saatkonnal pole mingit mõtet immigratsioonile kaevata, et "meil käis illekas passi taotlemas ja kuuendal novembril tuleb järele - võtke kinni!" sest see ei huvita mitte kedagi.

Eesti riik ei ole süüdi selles, et USAs viibival inimesel, kes omal algatusel illegaaliks hakanud, on eesti passi lõppedes soov ühtäkki saada ametlikult uus pass, et siis kuhu iganes murevabalt reisida.

see seisukoht pole samuti kuigi pädev. asjaolu, kas ja kus eesti kodanik illegaalselt viibib, ei anna mitte vähimatki alust SUNDIDA teda järgmise reisisihtpnkina eestisse minema. asi on väga lihtne: usa's illegaalselt viibimine ei saa tähendada ega tähendagi, et sa ei võiks lihtsalt otse näiteks mehhikosse minna. kui mehhikol oleks mingeid probleeme usa või mõne muu riigi viisarezhiimi rikkumisega, siis teavitaks ta sellest oma kodulehel..la'la: "mehhiko ei võta vastu võõrriikide kodanikke, kes on oma eelmise asukohariigi viisarezhiimi rikkunud". antud teema ei puutu ega SAAGI vähimalgi määral puutuda Eesti võimudesse. see on kodanike liikumisvabaduse otsene piiramine ja seega põhiseadusega vastuolus. igasugune riikidevaheline solidaarsus, eetika ja muu taoline häma ei puutu absoluutselt asjasse!

eesti seadused on need, mis sätestavad dokumentide väljastamise korra ja muuhulgas ka kodanike liikumisvabaduse. antud juhul ongi just liikumisvabadus küsimärgi all. nagu öeldud: ükski eesti seadus ei keela üheski välisriigis illegaalselt viibimist, mistõttu eesti riigil puudub igasugune alus "karistada" välisriikides (ja pole vahet, kas usa's või somaalias) illegaalselt viibivaid isikuid sunniviisilise repatrieerimisega kui nimetatud kodanikel on samal ajal võimalus rännata edasi mõnda teise riiki.

seega pole selline praktika mitte mingil moel kellegi seaduskuulekaks sundimist teeniv vaid lihtsalt "pokazuha". potjomkini küla. ja mitte ainult! sest, nagu keegi juba mainis: ega elupõlist illegaali mingi pass küll koju minema ei sunni. ja nii ongi. leitakse mingi muu lahendus. minult kui ülikogenud arvutigraafikult on juba kümneid kordi võltsdokumente küsitud. esmalt seepärast, et usa's on dokumendikontroll sõna otseses mõttes lasteaiatasemel ja teiseks seepärast, et me tõesti olen suuteline kõrgtasemel reprodutseerima suvalise veidi lihtsama dokumendi. ei hakka luuletama - olen eksperimendi korras iseendale tehtud dokumentidega avanud pangaarve, rentinud autosid, lennanud siseliinidel jmt.

ma siis küsin, et mis on parem - kas anda oma kodanikele kehtivad dokumendid või lasta neil võltsijate poole pöörduda? mis on targem, arukam, mõistlikum?

USA-l ON probleeme seal illegaalselt viibivate isikutega

eestist pärit illegaalid moodustavad usa illegaalidest võibolla pool protsenti.

kõige suuremaks probleemiks on loomulikult mehhiko. kas see kotib kedagi? näiteks mehhikot? mm...vaatame...mehhiko on suuremates illegaalide keskustes avanud ametlikud juriidise nõuandmise punktid, kust mehhiklastest illegaalid tasuta infot ja nõu võivad küsida. saatkonnad väljastavad illegaalidele kõiki vajalikke dokumente. kellelgi pole probleeme. samas on minu kodulinnes San Diegos võibola iga kümnes inimene legaalne...ilma liialdamata!

Jube naljakas on see, et ühelt poolt me kindlasti ei tolereeri enda riigis viibivaid illegaale, teiselt poolt imestame, miks meie riik tahab sekkuda, kui meie kodanikud on mujal illegaalid. Topeltmoraal?

siin pole mitte mingit topeltmoraali! illegaal on seaduse järgi selle riigi probleem, kus ta illegaalselt viibib. võibolla veel paaris riigis maamunal säilinud nõukaaegsed seadused, mis keelavad nende kodanikel ebaseaduslikku välismaal viibimist aga eesti küll nende hulka ei kuulu. välisriikides oma riigi päritolu illegaalidest ettekandmine on iseasi, mille vastu ma ei võitle ega vaidle aga pole olemas mitte ühtki seadust, mis keelaks nöiteks usas viibival eestlasest illegaalil usast edasi näiteks mehhikosse reisida. khkm..peale uue saatkondade passipoliitika, millel puudub igasugune seaduslik alus

Eesti riigi asi on seista Eesti riigi kodanike huvide eest, mh varustades neid ettenähtud korras isikut tõendavate dokumentidega. Viibimine kuskil või mitte on viibimiskoha asi. USA on ühelt poolt muidugi suur ja mõjuvõimas ja saab Eestit hakkama, kuid ka Eesti on nii väike, et ka meie saame USAta hakkama. Ei näe erilist põhjust seega miks peaks Eesti riik eksima seaduste suhtes oma kodaniku kahjuks ja võõrriigi kasuks. Jälle üks suur selgrootu Eesti meeste makaronindus!

Kui illegaal usas otsustab mingil põhjusel riigist lahkuda, siis on ju terve hulk riike, kuhu ta tohib viisavabalt reisida. Miks peab ta liikumisvabadust sedasi piirama? Milliste õigusaktidega see piiritletud on?

Ma ei saa aru kuhu on eriti võimalik reisida ilma kehtiva passita, vist ainult sellesse riiki, kus piiril puudub igasugune kontroll või siis Shengeni viisaruumi taolises riikide ühenduse siseselt. Viisavabadus ei anna kuskil õigust ilma kehtiva dokumendita riiki siseneda. Lõpuks oled USAs illegaal ja ei saa enam Eestissegi sõita. Vahest on Eesti saatkonnad hakanud soodustama loosungi talendid koju mõtte elluviimist, andes illegaalidele ainult ühe otsa dokumendi.

Ma ei saa sellest kiunumisest siin hästi aru. Eespool ju kirjutati, et : "Kusjuures veel lause – Korduva passi taotlemisel võtke palun kaasa USAs viibimise alust tõendav dokument (elamisluba ehk Green Card, vana pass kehtiva viisaga või tööluba). – on lausa boldis kirjutatud. Muide, samamoodi on ka teiste riikide esindustes korduvpassi väljastamine – GC või viisa letti ja alles siis saab asju ajada. Ukrainlased aga tahavad lausa Social Security kaardist koopiat!" Seega ei ole tegemist mingi Eesti üksikjuhtumiga, vaid USA ongi diplomaatlisi kanaleid ilmselt ksutanud sellise süsteemi juurutamiseks. Selliste illegaalide pärast viibiski viisavabadus USA ga nii kaua ja ka praegu võib ette tulla, et ESTA t ei saa või küsitletakse piiril ja riiki ei lubata. Riigilt nõudma on kõik kanged, aga et ise põhjustatakse terve riigi elanikonnale ebameeldivusi, see on ok. Lobster, keegi ei keela sul passi kehtivuse ajal sõita kuhu riiki iganes. Dokumentide õigeaegse uuendamise eest peab ka kodus ise ikka muret tundma.

Mulle ei mahu pähe see nö ähvardus, et kui ma enam dokumente ei saa lihtsustatud kujul siis võltsin dokumente ja muu ärplemine sinna juurde. Täitsa piinlik lugeda tsinata-se postitusi. Klassivend, kes äprles politseiga ja sõitis täis peaga?? Kas see on normaalne.

Me võime ju lõputult vaielda kogu selle illegaali staatuse üle aga nii kaua kuni meie vaatepunktid on erineval tasemel pole sellel mõtet. Mul on palju tuttavaid, kes elavad nii Ameerikas, Euroopa erinevates riikides ja ka kaugemal, kuid võin öelda, et keegi neist pole alustanud illegaalina. Lihtsalt sportlikust huvist küsiks, miks sul ei ole kehtivaid dokumente, et teisel maal elada? Tahaks täitsa kuulda seda õigustust. Saan aru, Eesti on kole ja paha ja pudrumäed ei kasva siin aga miks sa oma pabereid korda ei tee? Kodakondsusest saab alati ju ka loobuda? Miks Ameerika ei tervita sind avasüli oma kodanike ridadesse ning miks sa elad kuskil kus sa pole teretulnud?

Sellepärast, et siin halada, et meie saatkond ei väljasta teile dokumente võiksite ju USA poolele pöörduda ja küsida, millest selliseid nõudmised?

Mis puutub nn üheotsapiletisse, siis ega teemaalgataja pole juhtumisi selle peale mõelnud, et kui riik tahab enda territooriumil elavast illegaalist lahti saada (mis on ju täiesti arusaadav soov), siis peab ta inimese saatma kuhugi mujale. Ainus riik, kellel on rahvusvaheliste kokkulepete kohaselt kohustus selline inimene vastu võtta, on tema kodakondsuse riik. Seega minu meelest täiesti mõistlik skeem. Kuna USA immigratsiooniameti töö on nõrk nagu eespool võis lugeda, siis on diplomaatiliste kanalite kaudu asutud kasutama teistsugust hooba. Sellest võib ju pigem järeldada ainult seda, et USA siiski ei soovi teatud kontingeti enda juures külas näha. Sõbra juures me üldiselt ju siiski ka ei istu tuimalt edasi, kui pererahvas asutab magama sättima ja näitab kõigiti välja, et külastusaeg on läbi.

Siis võtame pererahva auto ja lähme täispeaga küla peale sõitma.

See, et mingi üks tuttav pole vahele jäänud ja teda pole maalt väja saadetud, ei ole mingi õigustus illegaaliks olemisele. Või selle ülistamisele.

Ja mis elu see üldse on? Sa ei saa kunagi makstud arstiabi ega mingeid riigipoolseid teenuseid. Sa ei saa tulumaksu tagastust, kui kõik teised saavad ja sa ei saa kunagi riigilt PENSIONI. Kunagi ei saa teha ametlikke usa dokumente (isikukood, juhiluba, ID, pass). Sa ei saa kunagi liisida ega osta mingisuguseid paremaid ja uuemad tooteid ega teenuseid, kodu, autot jne. Korralikumad kortermajadki kõik tsekivad kas oled illegaal. Sa ei saa kunagi kaasa lüüa selle riigi valimistes. Sa ei saa astuda kooli ega teha karjääri ja kuhugi jõuda, sest sa oled illegaal. Sa ei saa reisida riigist välja (ka mitte Eestisse koduseid külastama). Sa pead koguaeg vaatama ette ja taha, et sust erilist märki maha ei jääks ja mõtlema iga päev kas keegi tuleb homme ukse taha. Või ülehomme?

Eladagi elu lõpuni sellises mullis, kus oled kui kinniseotud. Mis mõnu sellisest masendavast mullis elamisest saab? Oled siis eluaeg kammitsaisse surutud "külaline" riigis kus elad? Miks elada riigis mille ühiskonda sa ei taha sulanduda ja millesse ka ise panustada, selle arengule kaasa aidata, olla täieõiguslik osa sellest?

Hmm..kõlab justkui samamoodi nagu osad idanaabrid Eestis...

"Ma ei kujuta hästi ette, mismoodi võtab Eesti riik endale õiguse otsustada, et Usas viibiv eesti kodanikust illegaal peab Usast tingimata just Eestisse reisima?"

Kuhu see ILLEGAAL siis veel saata kui mitte tagasi oma kodumaale. Ega Eesti saatkond pole ainus, kes nii toimib. Näiteks USA-s ühe tuttava rootslannast lapsehoidja lasi oma sealviibimise tähtaja pikendamise veidike üle tähtaja ja saadeti kah tapiga kodumaale Rootsi, kus oli küll ta pass välja antud, kuid kus ta pikemat aega elanud ei olnud. Perenaine maksis ta sõidukulud kinni, sest ega seal anta enam valida odavlendude vahel, lisaks keeld mitmeks aastaks USA-sse sisenemiseks.

Lisaks kõigile eelnevale, oleks mul üks pisut noriv küsimus kõikidele oma õigust dokumentidele nõudvatele illegaalidest kodanikel: Millal te viimati Eesti Vabariigile mõne sendi maksu maksite? Õigused ja kohustused võiksid ikka käsikäes käia...

"Välisministeeriumi pressiesindaja Postimehele antud selgituse kohaselt ei tohi Eesti riik toetada oma tegevusega oma kodanike illegaalselt viibimist ja avaliku korra rikkumist (juhiloa võltsimine, maksuameti petmine jne) asukohariigis, sealhulgas USAs, sest nii on kirjas diplomaatiliste suhete Viini konventsioonis ja konsulaarsuhete Viini konventsioonis."

Selge ja konkreetne!

Täitsa piinlik lugeda tsinata-se postitusi. Klassivend, kes äprles politseiga ja sõitis täis peaga?? Kas see on normaalne.

ei, see POLE normaalne aga see on paratamatu tagajärg - meeldib see meile või mitte. küsimus on lihtsalt selles, kas me võtame ja tunnistame seda või pigistame silmad kinni ja karjume "lalalalalala" ning teeme nägu, et kõik on hiiglama ok? no on siis või????

Mul on palju tuttavaid, kes elavad nii Ameerikas, Euroopa erinevates riikides ja ka kaugemal, kuid võin öelda, et keegi neist pole alustanud illegaalina.

so what? sul on palju selliseid tuttvaid aga mõnel teisel on palju teistsuguseid tuttavaid. point pole jätkuvalt selles, kas illegaal olla on äge või mitte, vaid selles, kas Eesti riigil on ÕIGUS piirata X-riigis illegaalselt viibivate kodanike liikumisvabadust üheotspiletiga kodumaale või mitte? ma ei võta seda kuskilt laest aga mu tuttav pere, kes on siin elanud juba 18a illegaalselt (neil on usa kodanikust laps, 11A), tahaks minna edasi jaapanisse või argentiinasse. materiaalselt oleks neil kama korra eestist läbi põigata ja uued passid teha aga nemadki leiavad, et see on kodanike liikumisvabaduse piiramine mõttetu diplomaatilise pokazuhha raames.

Lihtsalt sportlikust huvist küsiks, miks sul ei ole kehtivaid dokumente, et teisel maal elada? Tahaks täitsa kuulda seda õigustust.

kust sa lugesid selle välja, et MUL vajalikke dokumente pole? ja...no isegi kui oletada, et MUL pole, siis mida see muudaks? või arvad sa, et kui teemapüstitus isiklikuks viia, siis probleem läheb iseenesest ära?

Sellepärast, et siin halada, et meie saatkond ei väljasta teile dokumente võiksite ju USA poolele pöörduda ja küsida, millest selliseid nõudmised?

mul on siiralt kahju, et sa pole senini teemapüstitusest aru saanud. aga ega ma seda sulle individuaalselt eraldi üle seletama kah ei hakka. sorry. teinekord investeeri lugemisoskusse või võta lihtsalt pool tundi aega, et teema läbi lugeda.


Ainus riik, kellel on rahvusvaheliste kokkulepete kohaselt kohustus selline inimene vastu võtta, on tema kodakondsuse riik.

aga ei ole! see VÕIB nii olla aga ei pruugi. olles näiteks usas ilegaal, ning soovides edsi rännata, VÕIN ma vatavalt seadusele reisida suvalisse viisavabasse riiki. enamgi veel - ma võin (võiks) reisida suvalisse EU liikmesriiki. aga ma ei saa! sest mul pole passi! ja keegi otsustas, et (ÜKSNES JA AINULT) USA'st välja reisides PEAN ma läbi käima eestist, kust uus pass soetada.

_ Sellest võib ju pigem järeldada ainult seda, et USA siiski ei soovi teatud kontingeti enda juures külas näha._

kas usa soovimatust mitte näha teatud kontingenti enda juures elamas ja töötamas, võib näha ka usa poliitikas seoses SSN'ide ja ITN'ide väljastamises? või lihtsalt usa ükskõiksuses illegaalidesse puutuvas? kamoon!? oled sa loll või lihtsalt sinisilmne? kas sa ikka ei saa aru, et usa selle varal elabki, et illegaalide makstavatelt maksudelt (mille pealt need illegaalid "benefite" lõigata ei saa), hoitakse ülal seda niinimetatud töötute armeed, kes lihtsalt EI VIITSIGI tööle minna? ja valitsus aitab sellele süsteemile kahe käega kaasa! võta kasvõi lihtlabane fakt, et kui sa oled valge ja jääd mingil imemoel immigratsioonipollarile vahele, siis tõenäosus, et sind koju saadetakse, on võrreldes mõne negro või latiinoga NULLILÄHEDANE! oled vähegi (valge) mees ja teed tööd ja maksad makse (kasvõi illegaalselt) ning mitte keegi ei deporteeri sind. nii lihtne ongi!

nii, et pole mõtet tuututada usa immigratsioonipoliitikast kui sul selle reaalsest toimimiest vähimatki aimu pole!


Ja mis elu see üldse on? Sa ei saa kunagi makstud arstiabi ega mingeid riigipoolseid teenuseid. Sa ei saa tulumaksu tagastust, kui kõik teised saavad ja sa ei saa kunagi riigilt PENSIONI.

pensioni osas ma sõna ei võta aga kui sa räägid tulumaksutagastusest ja tervisekindlustusest, siis ilmselgelt oled sa kuskil mullis elanud! iga suvaline tross võib endale tervisekindlustuse teha. ja iga suvaline troos võib omale ITIN'iga ka maksutagastusi teha. kui peenelt kombineerid, siis võib lõpuks ka pinss tiksuma hakata :D see ongi see point, et usa tegelikult SOOSIB riiklikul tasandil illegaalide olemasolu!


Millal te viimati Eesti Vabariigile mõne sendi maksu maksite? Õigused ja kohustused võiksid ikka käsikäes käia…

kui see küsimus mingilgi moel asjasse puutuks, siis ehk vastakski. kuna ei puutu, siis võid jäädagi vastust ootama.


kokkuvõte on aga lihtne. plärame, palju tahame, tuututame, palju soovime, kuid (elupõliseid) illekaid see maalt välja EI aja. see on POKAZUHHA, millel puudub igasugune mõte.

finito!

See ongi lõputu vaidlus ju. Mille üle me vaidleme? Eesti riik ju ei piira sinu liikumise õigust. Passi ehk reisidokumendi kadumisel väljastatakse ajutine reisidokument millega saad ilusasti tagasi pöörduda koju. Kuna sul on Eesti kodakondsus siis peaks sinu kodu ka Eestis olema. Kui aga sina elad nt teises riigis tuleb see ka seaduslikult nii teha nt elamisloa vms alusel ning see annab sulle teistsuguse ametliku staatuse ning annab õiguse ka välismaal passi taodelda. Minu teada kasutab sama praktikat terve EL nii, et ma ei näe et Eesti riik üksinda midagi piirab. Kui viimane on USA poolt tehtud mingi määrusega kohustuslikult siis ongi m.o.t.t