Dubai-Jumeirah

Servus! Märtsi alguses minek omal käel Dubaisse. Eesmärk on nädal aega rannal lesida ja nagu ma olen kuulnud on selleks kõige parem koht Jumeirah. Lähipäevil bukin reisibüroo abiga hotelli, et viisat saada, aga Jumeirah's on hotellid kõik väga kallid. Valin ilmselt Deira/Bur Dubai variandi. Kas keegi oskab öelda kuidas oleks kõige odavam iga päev Dubaist Jumeirah'sse sõita? Olen kuulnud, et taksod on odavad või on mingi ühistranspordi variant parem? Oleksin soovituste eest väga tänulik :)

Paljudel hotellidel on tasuta buss randa. Muidu sõltub hotelli asukohast. Takso on igati abiks, aga ummikusse sattudes võib ühistransport kiirem olla (saate ummikus bussist maha minna ja jalutada edasi kuniks liiklus hõreneb). Bussides tuleb kindlasti silmas pidada naistele mõeldud istmeid (seal võivad ka mehed istuda, aga niipea kui bussi tuleb mõni naine, tuleb püsti hüpata).

Tänapäeval on muidugi suured ummikud Dubais üsna harv nähe, kui just keegi kusagil suuremat liiklusõnnetust pole korraldanud. Jumeirah iseenesest on üsna pikk ala, aga oletan, et sihid Jumeirah Beach parki? Oleneb muidugi hotelli asukohast, aga Bur Dubaist peaks taksoga kusagil 15-20 AEDga kindlasti hakkama saama, Deirast võib 25 kanti minna. Ühistransport on ca 2 AED üks ots, kogu süsteem siin on veidi keeruline ja ega esialgu lihtne aru saada pole, milline number see õige on, aga kui oled nõus aega veidi seiklemisele raiskama, tasub vähemalt rahaliselt ära. Ajaliselt mitte niiväga, kuna bussid kipuvad üsna suuri ringe tegema. Arvestama pead muidugi sellega, et 99% tõenäolisusega olete bussis ainsad valged ja kui veel mõni naisterahvas seltskonnas on, siis on bussitäie indialaste jõllitavad pilgud tema suunal garanteeritud. Kurimooril muidu täitsa õigus istmete koha pealt, nii et tasub kohe algul minna bussi tagumisse otsa nö meeste tsooni.

Mikumon ei ole see ühistransport sugugi nii kole ja naisi ei sööda isegi mitte tapvate pilkudega ära, tuleb lihtsalt naiste kohale maha istuda ja rahu majas.

Noh, eks se oleneb siis juba naisest ;)

Tõsisemalt rääkides, siis ma jään jätkuvalt oma arvamuse juurde, et kui olla nädalasel puhkusel Dubais ja liigelda trajektooril hotell-rand-mall-hotell, siis on takso tunduvalt mugavam ja tasub ära. Eriti veel Bur Dubais ja Deiras elades, kus bussid üsna agaralt väikestel tänavatel keerutavad. Veidi pikemalt siin elades on ühistransport sõltuvalt elukohast tõenäoliselt mõtekam, eriti kui seda saab metrooga kombineerida.

Pole see Jumeirah Beach sugugi ainus koht lebotamiseks, omal käel minnes hotellivalik väga-väga lai, muidugi viib paljudest linnahotellidest hotellibuss erinevatesse randadesse. Kohalikud liinibussid väga puhtad, lõhnastatud, odavad, mis puutub jõllitamisse, siis seda ei saa kellelegi keelata. Samuti võid kasutada metrood, mugav, kiire, kuid valmis ning avatud ainult esimene liin. Alati võid liigelda ka taksodega, kuigi tihtipeale taksojuhid täpselt ei tea, kuidas punktist A punkti B sõita. Edu Sulle ja meeldivaid kogemusi selles fantastilises , turvalises linnas!

Ma soovitaks toa üürida osa villast Jumeirahs...kuna piirkond on väga hea- puhas ja korralik. Deiras ja Bur Dubais aga suht räpane ja prostituute täis. Iseenesest on Bur Dubais väga palju vaadata, kuid kindlasti päevasel ajal. Õhtustel aegadel ma nt sinna üldse ei läinud. Mall of the Emiratesi ja DWTC lähedal on veel ka Ibis hotel, mis on täitsa korralik 2 tärni hotelli kohta. Metroo on ka täitsa odav..Bussiga ma olen mõni üks kord sõitnud ja alati kamandatakse mehed püsti kui mõni naine siseneb. Taksode võtmine läheb kindlasti himkalliks, kuna vahemaad on pikad. Arvestada võiks Bur Dubaist Jumeirasse 150 eegiga (üks suund). . . . Laused algavad suure algustähega.