trip-krainetrip-ukraine-dark
Easy jet chek in ja käsipagas

Vaja homme teha check in netis. Kirjas on, et käsipagasi kohti on ainult 70 ja ülejäänud tuleb raha eest ära anda. Mille järgi seda siis valitakse ja kuidas ma saan kindel olla, et ma ei pea oma pagasi eest raha maksma hakkama. Ei tahaks küll kuskil pärast oma pagasit oodata. 

Mina seda tasu siit küll välja ei loe? Äkki saaks otselingi või originaalteksti?Cabin space is limited and there’s only room for up to 70 cabin bags so the overhead lockers fill up quickly. All remaining cabin bags will be put into the hold and can be collected from the baggage carousel on arrival in the terminal.Eks seal kehtib põhimõte, et kes ees, see meesP.s. alati tasub ka oma tekst üle kontrollida, pole olemas sellist lennufirmat, nagu East Jet, aga äkki on easyJet

Vabandan, automaatne sõnaraamat. Aga see info on neil kodulehel kirjas. 6€ vist oli pagas. Mille järgi need pagasid ära korjatakse ja kus?

Karen, kopeeri siia palun see originaaltekst, aga mitte "vist". Mina seda 6€ ei näinud (aga võib-olla vaatasin valest kohast, ka seda võib juhtuda)

Check In-i tehes soovitan teha see ära nii hilja kui võimalik ( saab teha kuni 2 tundi enne lendu ). Mida hiljem sa teed, seda parema koha sa saad. Kui sa kohe ära teed, saad kuhugi lennuki taha ja keskele istuma. Olen sama asja ryanairiga teinud, sain esiritta extra legroomiga aknaaluse koha ja sama toimis ka wizzairiga, seal sain teise ritta akna alla. ( Muidu need kohad maksavad vähemalt 20€)

Kui ma nüüd õigesti eeldan ja see on sama süsteem, mis teistel lennufirmadel, siis boardingu ajal töötaja vaatab ringi ja vastavalt sellele, kui täis lennuk on, pmst valib mõned suuremad pagasid hoiuruumi võtmiseks. Ei oska seda 70-t hinnata samas...Muide, ära pidavat võetama eelkõige kõvad kandilised käsipagasi kohvrid, kuna need ei pruugi jalge ette mahtuda ja pea kohal olev kapiruum on piiratud ja eelkõige kallima piletiga lendajate jaoks. Nii et kui tahad pagasit pardale saada, mine seljakotiga ja mitte päris maxsuurusega.  Äraandmisega peaks olema muretu (tegelevad ise), kätte saamise kohta on siis kirjas, et "baggage carousel on arrival in the terminal".

6€ maksad siis, kui tahad enne turvaväravat oma käsipagasi kohvri ära anda. Hea variant, kui tahad reisilt mõne pudeli tuua. Ära võetakse kohver väravas, mille järgi ei saa kindlalt väita. Lendasin 4 lendu paar nädalat tagasi, olime kolmekesi, ühesugused kohvrid ja mõnel lennul ühele pandi kleeps, teisele mitte. Kindlalt ei väida aga oli vist, et a la 70 esimest saavad lennukisse ja siis hakkavad ära võtma. 

Järjekorras vaadatakse silmaga kohvrite suurused üle ja kellel ikka nähtavalt suurem kohver, siis pandi kleeps külge. Kindlasti aitab pigem väiksemas suuruses kohver ja kohe pardalemineku järjekorra alguses olla, siis vast kindel, et ära ei võeta.

Lennujaamas on olemas handsfree teenus, aga midagi osta pole vaja, väravas valitakse pooled pagasid välja et paigutada lastiruumi :) 

Aga olen aru saanud et EasyJet lubab pardale vaid ühe käsipagasi ühikuga, kui tahad kahte kotti siis pead 6€ handsfree ostma. Või saab ikka väikse koti niisama võtta? 

Juhul kui ära võetakse, siis kust ma täpsemalt kohvri kätte saan. Mulle see inglise keelne termin ei ütle midagi. 

Kätte saab sealt, kust äraantavad kohvridki, pagasilindilt.  Järgne inimestele, pagasilintide juures on reeglina ekraanid kus kirjas millise lennu pagas sinna tuleb.Lisakott ei ole lubatud easyjetil, kui sa midagi juurde ei osta. Mul oli pisike üleõla käekott sellele ei pööratud tähelepanu,, kaaslasel oli väike seljakott selle pidi kohvrisse toppima. 

Võhikule on veel abi vaja. Peaksin chek in saama teha, aga ma ei leia sellist kohta. Aru ei saa, kas pilet ongi siis esmane meilikinnitus, mis ostes sain. Ja chek in nagu automaatselt. Passid on lisatud.Checking in >easyJet is a ticket less airline, all you need to check in is your valid passport. You don’t need to contact us to reconfirm. You can speed up the check-in experience by printing out your confirmation, which also has been sent to you by email.Online check-in becomes available 30 days before the scheduled departure of the first flight on your booking. Any subsequent flights on the booking taking place within 30 days from your first flight will also be available for online check-in. Online check-in closes 2 hours before the scheduled departure of the flight.Approved photographic ID is required on all flights, including domestic services.

Kuna lend on? Saab teha kuu ette. Teed check ini ja annab sulle boarding passi mille näitad ette mobiilis v prindid välja. Easyjet lehel üleval on koht check in.Minul tehtud 26.03 ja 04.04 lennu check in.Passi andmeid tahab vist ainult uk lendudel, mul seeaasta pole kordagi küsinud.

Sain tehtud arvutis. Telefonis ei tulnud ette sellist kohta.

Pole varem Easyjetiga lennanud. Kas ma saan õigesti aru, et kui annan käsipagasi mõõtudes kohvri lisatasu eest enne turvakontrolli ära (Hands Free), siis võin seljakoti suurusega kuni 45x36x20cm endaga lennukisse kaasa võtta?