Eesti internetikasutajate ostukäitumine puhkusereiside tellimisel - palun Sinu abi!

Tere!

Pöördun siin foorumis kõikide kasutajate poole (kuna teil on internetiühendus ja kasutate internetti) ning teatavasti olete ka suured reisisõbrad :)

Olen Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna turunduse eriala magistrant ja koostan magistritööd teemal „Eesti internetikasutajate hoiakud ja käitumine puhkusega seotud reisiteenuste ostmisel internetist“.

Palun Sul võtta oma ajast 8−10 minutit ja osaleda minu magistritöö uuringus, mille käigus soovin teada saada, kuidas Sa reisiteenuseid ostad ning millised on Sinu hoiakud internetist puhkusega seotud reisiteenuste soetamisse.

15 küsimusega küsimustikku pääsed täitma siin: http://bit.ly/reisiteenuste-ostukäitumise-uuring

Olen siiralt tänulik, kui leiad selle aja, et mind aidata!

Kui soovid veel erilise tänuteene teha, siis oleksin eriti rõõmus, kui jagaksid küsimustikku nt ka oma elukaaslase/pere/sõprade/sugulastega, et tuua rohkem selgust Eesti internetikasutajate ostukäitumisse puhkusereiside tellimisel.

Siiralt heade soovidega Karin Maandi

Küsimustikus pole kõiki võimalusi. Näiteks ostan lennupileti läbi neti, kohapeal võtan takso mingi kohaliku vandi abiga ja hotelli võtan otse kohale minnes.

Tere, Antonio! Sellise nähtuse puhul tuleb märkida nii, et lennupileti ostad ise internetist ja hotelli ostad otse teenusepakkujalt (sest seda Sa ju teed) :) Seega see variant täiesti olemas ("Kasutan reisiteenuse otsepakkuja abi") Kui tekib veel küsimusi, olen ikka abiks!

Uuringu tarbeks on tähtis liigendada, milliseid reisiteenuseid ostad pigem internetist, milliseid mitte.

Asjalik küsitlus. Postitage palun oma küsitluse tulemused ka siia. Või veel parem - kirjutage lühike artikkel uudisena.

Selgelt üks parimaid küsitlusi, mis nähtud. Juba see, et oma nimi all, oli piisav, et hakata täitma. Ainult see pisiasi, et see küsimustik eirab täielikult iseseisvaid reisijaid (olgu siis seljakotiga või kohvriga). Ja omapäi reisijaid on Eestis kaugelt rohkem, kui esmapilgul välja paistab. Kasvõi niimoodi, et mõni reis broneeritakse kuskilt, mõnel reisil ostetakse vaid lennupiletid. Muide, paljud veel mäletavad, et Nõukogude Liidus ei olnud seksi. No lihtsalt polnud.

Väga hea uurimus, loodan et tulemustest ka kokkuvõtet lugeda saab :) Edu magistritöö koostamiseks ja kaitsmisel :)

Kas teie, veigo, olete katseklaasi laps?

Aitäh positiivse tagasi eest! Reisimaailm on kord üks kõikehõlvam valdkond ja suhteliselt keeruline küsimustikku mahutada. Pidin ikka kurja vaeva nägema lahterdamistega, uskuge mind :)

Paraku on Veigol õigus - seljakotireisijatel natukene keerulisem seda küsimustikku täita, aga mitte ilmvõimatu. Esimese variandi all saab panna "other" - olen seljakotireisija... edasiselt iga kanali puhul valida "ei oska öelda" ja suhtumist internetist tellimisse saab ka kindlasti vastata ja väljendada (sest see suhtumine ei tähenda kuidagi, et sa ka reaalselt reisiteenuseid internetist ostaks). Algus siis vajab jah natuke rohkem läbimõtlemist, et kuidas vastata.

Kindlasti postitan siia uuringu järgselt ka võimaluse uuringu tulemustega tutvuda või nagu ettepanekuna toodud, kirjutan kokkuvõtva artikli.

Suured tänud kõigile senistele panustajatele!

Ja kutsun üles kõiki veel kindlasti vastama - valim on juba paari esimese päevaga üsna korralik - nii saab ka suuremaid üldistusi teha üldkogumile!

Küsimustik üleval 10. aprillini.

Karin

Tõstan teemat, et uued potentsiaalsed vastajad märkaksid :)