Eesti Meistrivõistlused jalgsi-mägimatkatehnikas 18.-19. mail Karula veskil Viljandimaal

Eesti Meistrivõistlused jalgsi-mägimatkatehnikas toimuvad

18.-19. mail Karula veskil Viljandimaal.

E E L I N F O

Võistluste eesmärk on pakkuda matkahuvilistele võimalust kontrollida oma oskusi ja ettevalmistust ning välja selgitada parimad jalgsi- ja mägimatkatehnika valdajad.

NB! Sel aastal on võimalik võistelda ka lihtsamal trassil, mis on jõukohane ka vähese kogemusega matka- ja mägedehuvilisele. Eelduseks on baastehnikate valdamine. Eraldi võistlusklass on noortele (kuni 18 eluaastat). B ja noorte klasside eesmärk on ärgitada rohkem matkajaid oma oskusi võistlustel proovile panema ning edaspidi alaga põhjalikumalt tegelema.

Pange meeskond kokku ja tulge Karulasse! Saate uusi kogemusi, end proovile panna, kogemusi vahetada ning teistele kaasa elada!

A klassi trasside rajameister on ANDRES HIIEMÄE. A klassi trasside põhimõtted ja ootused osalejale: A klassis ootab osalejaid kolm trassi, sisuks alpinismi- ja päästetehnikad. Võistkonnad on 4-liikmelised (vähemalt üks liikmetest peab olema naine). Trasside planeerimisel on eeldatud võistkonna kõigi liikmete head alpinismi- ja päästetehnikate valdamist, mägede kogemust ning kasuks tuleb ka varasem osavõtt matkatehnika- ja päästevõistlustest. A-klassis võisteldes peavad osalejad valmis olema nõudeks sooritada tehnikaelemente piiratud varustuse kogusega ja raskendatud tingimustes.

Detailsem võistlusjuhend hiljemalt kuu enne võistlust koos ühe trassi kirjeldusega.

Võimalikud tehnilised elemendid:

 • ronimine ülajulgestuses, altjulgestuses;
 • julgestusjaamade loomine;
 • tugiköiel liikumise tehnikad;
 • tugiköiel laskumistehnikad;
 • abironimine;
 • pendel;
 • ülesõidu köite pingutamine ja ülesõit;
 • raskuste transport trassil;
 • kannatanu transport käepäraste vahenditega;
 • kannatanuga tõus ja laskumine;
 • kanderaami valmistamine.

B ja noorte klassi trasside rajameistrid on RAIVO PLUMER ja HEIKI ERM. B ja noorte klassi trassidel on tegemist jalgsi- ja mägimatka elementidega, suurem rõhk on jalgsimatkal. Need on lihtsad trassid, mis on jõukohased ka ala harrastamisega alustanutele. Raja läbimise eelduseks on üks või kaks kogenumat matkajat võistkonnas.

B klassi võistkonnas on 4 osalejat, neist vähemalt üks naine, vanus alates 19 aastat, üks võistleja võib olla vanusega alates 16 aastat.

Noorte klassi võistkonnas on 3 osalejat, vanuses 14-18 (kaasa arvatud) aastat, neist vähemalt üks tüdruk.

B ja noorte klassis on kavas kaks trassi, üks neist on seotud veski seinaga. Seinal on kavas ronimine ülajulgestuses ja laskumine tugiköiel, teisteks trassidel kasutatavateks elementideks võivad olla sõlmed, soo ületamine, liikumine ümberhaakimistega, ülesõidu köie pingutamine, ülesõit ja köie mahavõtmine, kannatanu transport, purde langetamine ja ületamine, lõkke süütamine (nööri läbipõletamine) jmt.

Trassid on B klassile ja noortele samad, vahe on vaid keerukuselementides (noortel on need lihtsamad). Näiteks: B klassil on raskuskottide transport (noortel raskuskotte pole).

Täpsem info kuu enne võistlust.

KOHTUMISENI KARULAS!

Lisainfo: www.matkaliit.ee

Hea võistlema tulija!

Allolevalt lingilt leiab mägimatkatehnika Eesti Meistrivõistluste A-klassi rajameistri mõtted, radade põhimõtted ja vastused esitatud küsimustele, mõned juba ennetavalt, mõned jooksvalt nende tekkimisel.

Küsimuste tekkimisel kirjuta – andres [ät] hiiemae.pri.ee

http://www.firn.ee/show.php?id=433

Esimesed võistkonnad matkameistrivõistlustele juba kirjas!

Ära jäta registreerumist viimasele minutile!

Pane võistkond kirja juba täna!

Vaata rohkem http://matkaliit.ee/emv-2013-jalgsi-magimatkatehnikas-juhendid-ja-trassikirjeldus