trip-krainetrip-ukraine-dark
Eestimaa tolm jalgelt pühkida ja mujal uuesti alustada.

Tervist kõigile! Ootaksin siis soovitusi kõigilt kes on kogenud midagi sarnast, et siis siit Eestist läinud maailma avastama ja uut algust tegema. Põhjus on selline, et ei näe enda tulevikku siin Eestis, kuna palgad on väikesed ja depressiivne rahvas on ümberringi- seda ei saa muidugi rahva kaela ajada, sest sellises ühiskonnas on keeruline positiivseks jääda. Ma ei taha Eestit maha teha, kuid see, mis riik rahvaga teeb on jama. See on kõigest minu arvamus. Erinevad riigid, põnevad kohad - kõik on oodatud, nende plussid ja miinused.

Lihtsalt huvi pärast küsin - mis see riik siis rahvaga teeb? Mina isiklikult ei tunne küll riigi pitsitavat kätt oma kurgu ümber või midagi veel hullemat. No kui maksud välja arvata (aga need on praktiliselt igas riigis).

Aga Šveitsis on kuuldavasti päris head palgad ning rõõmsad inimesed pidid elama Bhutanis. Mõlemad on kindlasti väga huvitavad riigid. Eks sa pead muidugi ise välja mõtlema selle, et mida on sinul sellist pakkuda, mida nendes riikides hädasti puudu on. Emotsionaalse pagulase jutt väljamaa immigratsiooniametnikele reeglina ei mõju ning illegaalina ka teise riiki elama minna ei soovita.

Loomulikult oled teretulnud mujal õnne proovima. Teemasid selle kohta on siin varem olnud. Mõni leiab selle, mõni mitte. Kipub olema küll nii, et mida põnevam riik, seda vähem ta sind näha tahab.

Mina isiklikult ei tunne küll riigi pitsitavat kätt oma kurgu ümber

Sest sul on ilmselt mingi haridus või amet?

Jah, olen süüdi mõlemas toodud faktis, kuid isegi harimatut töötut ei tohiks riik ju minu nägemist mööda kuidagi väärkohelda. Mind alati huvitavad need väited, kus riik midagi teeb rahvale (et mis ta siis teeb). Või on siin mõeldud laiemat filosoofilist teesi, et "Riik, see olen mina"?

Tripp, ega sa ameti või hariduse puudumises ometi riiki süüdista?

Olles varsti Keenias kokku nii umbes aasta aega elanud, ütleks, et eestlased on depressiivsusest üsna kaugel. Kohalikud ei jõua ära imestada, et mis värk teil eestlastel on - kõik tunnevad kõiki. Kui üks täiesti lootusetu tegelane välja arvata, siis olen Aafrikas kohanud ainult ülimõnusaid kaasmaalasi.

Soovitaks kõigepealt selgeks teha, mis maailma kant sobib ja siis otsustada.

Statistikaameti andmetel elas Eestis absoluutses vaesuse ( kuu netosissetulek vähem kui 205€ ) 8% elanikonnast. Suhtelises vaesuses( kuu netosissetulek vähem kui 358€ ) 22,1 % elanikonnast ehk kokku 30% elanikonnast. Ehk on teema algataja üks nendest v noor kes ei näe Eestis tulevikku,kuna pole tutvusi,pole lipitseja,pugeja,karjerist. Ei maksaks halvustavalt suhtuda. Küll ka rännumehel tuleb rännutee ette vōtta väljamaale kui tööst mingil pōhjusel ilma jääb. 74% Eesti elanikest ōieti ei oma midagi,kuna tegelikuses on pankade vōōramaa pankade orjad läbi liisingute,laenude jms. 2014 teenis SEB pank ( ainult tema ja neid on ju veel päris ports) 75,5 miljonit € kasumit. Eelneval,2013 aastal 73,9 miljonit € kasumit. Pankur Unt ,sebist, teatas uhkusega ,et kasum on stabiilne ja tōus jätkub ka järgnevatel aastatel . Palju nendest kasumisummadest makstakse tulumaksu,vaikitakse. LocoPoco, ei ole selline teema siinsete foorumi tegelaste jaoks,abi siit ei saa ,,nemad liiguvad kindlalt edasi omal suunal.

Heaküll, ma ei ole üllatunud neid väheke negatiivse tooniga kommentaare nähes, sest keegi peab ju kuidagi kritiseerima ja ära panema, niisama oleks ju igav. :) Ma ei tea kas mind just emotsionaalse pagulase alla saaks liigitada, pigem tahaks leida midagi uut ja paremat. Ja päris harimatu ma ka ei ole. Seda riigi teemat ei sooviks ma pikemalt lahata, kuid seoses sellega tuli üks uudiste artikkel meelde, mis toob (vähemalt minule) õrna muige näole. See, mis Lukas ütles Eestist lahkujate kohta. Annan ka artikli.

http://www.ohtuleht.ee/591895/lukas-praegused-eestist-lahkujad-on-mugavus-ja-lodevuspagulased#.U_oC-gqWP4U.facebook

leokran, kas sa vale kolme kriteeriumit tead? 1. vale 2.alatu vale 3. statistika. Must mass elamispindade üürijaid, mustalt töötajaid, niisama sahkerdajaid, kõiki neid vaeste statistikast välja rookides avaneks palju erinev pilt. "pole lipitseja,pugeja,karjerist" ausalt, kui eeltoodud kriteeriumid on sinu arvates edukuse retseptiks, siis minu siiras kaastunne sulle! Mitte et ma vastu vaidleks, et ka nii on võimalik hea äraelamise kindlustada, aga kindlasti mitte valdav. Aga väljapoole Eestit tööle minna- miks mitte, üldse mitte paha mõte. Teemaalgataja sai ilmselt nahutada põhiliselt seepärast, et mineku põhjendus (riik minust ei hooli, ei hoolitse ja mähkmeid kah ei vaheta ja üldse eestlased, mis siis et ka mina olen selle rahvuse esindaja, on zombied ja m*nnid ) on lapsik.

Minu soovitused tegusale noorele:

  1. USA
  2. Lõuna-Aafrika
  3. Austraalia

Ise valiksin (kui "mittetegus" ja "mittenoor"):

  1. Saksamaa
  2. Tšehhi
  3. Poola

urmoo Pean vabandama selle koha pealt, et ma ei lisanud ka muid põhjuseid miks ma välismaale tahan. Ehk siis väike uudishimu ka teiste riikide ja muidu reisimise suhtes, kuid see esimene põhjus on ka kindlasti suur motivaator siit ära minemiseks. Panin ka tähele, et sulle meeldib vinti üle keerata. Palun hoia need mähkmed endale.

Loco, sorry vindi keeramise pärast, aga nii on lihtsam seisukohta selgitada :) IMHO on igati positiivne kuhugi maailma uurima minna ja miks ka mitte sinna jääda, aga süüdistada depressiivsuses ja hunt teab milles veel rahvust, mille üheks kujundajaks oled sa ise, on silmakirjalik. Lisaks- riik teeb seda, et sa saaksid hariduse, mis sind võiks haljale oksale aidata ning teeb kõik olulise, et saaksid olla ettevõtja, mida sa veel ootad? Või mida sa riigile ette heidad?

Ma ei saa aru mis teema selle palgaga kogu aeg on? Ega riik ei maksa palka! (palun mitte sõnasabast kinni võtta, tegelikult osadele maksab ikka küll) Palka maksab ikka tööandja vastavalt tehtavale panusele/lisandväärtusele. Lihtne näide - pole võimalik maksta müüjale 3000€ kuus kui tema müügikäive kuus on 20000€. See selleks.

Ise soovitaks alustada valikut keelepõhiselt, seejärel vaadata sektoreid ja niiviisi hakata riiki selekteerima. Ise pakuks välja Austria ja Tsehhi.

Ei käi teema alustaja kohta aga...Mul on tihti tunne et need kes kipuvad mujal kätt proovima on reeglina käpardid kes ei saa siin hakkama ja mõtlevad et mujal ootavad pudrumäed. Kes on tegija see ei mõlguta selliseid mõtteid vaid läheb parema palga peale ilma pikema lalinata. Kes saab siin hakkama see ei kipu jäädavalt minema, teine teema on maailma näha ja avastada.

Mängides saatana advokaati - kunagi ei tea, kes foorumis isegi rumalana tunduvast nõuküsijast või mõttemõlgutajast võib saada: see mees müüs oma firma 19 miljardi dollari eest maha 6a hiljem:

http://www.flyertalk.com/forum/star-alliance/864144-total-n00b-needs-help-lh-ua-miles.html#post10334752

ja siis Koumi viimane komm seal:

Originally Posted by jkb76 View Post aww thank you so much everybody for your kind words. it is amazing to see how much people here in USA are genuinely happy about and supportive of success of others around them.

i really do love flyertalk and still have those bright yellow flyertalk suitcase tags on my briggs and riley bag. (yeah, the same briggs and riley suitcase i bought after researching it here and getting feedback from you all

i'll tell you all a funny story which has to do with flyertalk: i am actually flying to Barcelona for MWC right now using the M&M miles award ticket (i am posting this from LH455 flight)... i obviously got these tickets many months ago - i prefer to fly using miles when i can to save company money. as you know, award ticket inventory is limited and last minute changes are nearly impossible... and this is where it gets cute:

we announced the deal with Facebook on wednesday after the market closed. during the process, we realized there was a chance we might not be able to get the deal wrapped up and signed on wednesday and it could delay.

when the risk of the delay became real, i said: "if we don't get it done on wednesday, it probably wont get done. i have tickets on thursday to fly out to Barcelona which i bought with miles and they are not easily refundable or even possible to change. this has to be done by wednesday or else!!!"

...and so one of the biggest deals in tech history had to be scheduled around my M&M award ticket

Kui kihk minna, siis tuleb seda teha. Parem kahetseda tehtut, kui seda et miski jäi tegemata. Riikide poolelt on oluline vast see kui palju oled valmis muutma ja vastu võtma. Mina sain lahkumisküpseks 2012 kevadel. Eestis sai kasvatatud suureks lapsed, istutatud puid ja ehitatud ka paar maja. minekuks andsid hoogu ka teemaalgataja poolt esile toodud põhjused... tegin ringi peale suuremale osale Euroopast ja seda kindla sihita ning otsinguteta. Lihtsalt tunnetasin kuidas kuskil miski toimib kohalike silmade kaudu. Kord aga siin tundsin, et tahan siin elada. Lahkudes mitmeid kordi erinevates suundades tõmbas ikka ja taas tagasi. Ning siin ma nüüd siis elan ja olen, hing paigas, töö olemas, sõbrad tuttavad Eestist ja mujalt käivad pidevalt külas... käies vahepeal mitmeid kordi ka Eestis , siis ... vabandage väga, aga mornide inimeste hulk on kasvanud. Või siis on särasilmsemad ja tegusamad paljud lahkunud. muideks... mitte ainult käpardid ei lahku, vaid suurem hulk neid kes suudavad midagi teha. Põhjuseid pole mõtet siin lahkama hakata... Mulle sobib siin kõik... inimestega analoogne temperament ( kohalikud rahulikud, tasakaalukad ), teineteise austus ja toetus, avatus ( tundmatuid inimesi tuleb pidevalt tervitada, algatajateks nemad ise, sõltumata kohast ja tegevusest ). Poco loco, leiad sinagi koha kus end seada sisse hubaselt. Kritiseerijaid leidub alati, neile tuleb anda ninanips!

Kui kihk minna, siis tuleb seda teha. Parem kahetseda tehtut, kui seda, et miski jäi tegemata.

  • Paremini seda öelda ei saagi. Tänud!

Vahemärkusena küsin, et milline näoilme on teil ees sellise pilvealuse, halli, sompus ilmaga nagu täna (31.01.2015)?

Olin Eestis viimati 5-12 märts 2014... ilm oli sel ajal soe ja päikseline, käisin ringi õhukese tagiga. Kõik asjaajamised toimetasin jalgsi just ka eesmärgiga näha midagi-kedagi positiivset võõrast. No vaat ei õnnestunud. Eelnevalt käisim ka just ilusate ilmadega... või, et siis ei jõuta taastuda s..ttade lennuilmade vahel ? ))) meil ka täna hall taevas ja jahe tuul Püreneede suunalt, aga ma ei tea mitu korda sai tervitatud inimesi vastastikku... pole halba ilma, on sobimatud riided ja apaatia..