Eestlased Tais

Millise koha Teie olete Tais elamiseks valinud ja miks just selle koha kasuks otsustasite? Võib-olla Sa ei elagi Tais, aga Sul on oma meelispaik sel maal välja kujunenud? Milline? Veel huvitaks mind, millega eestlased Tais tegelevad? Pean silmas siis just töö koha pealt. Kas töötate? Kui jah, siis kellena? Kuidas eestlasel Tais tööd leida on? Igasugune informatsioon Tai elu kohta teretulnud, kuna endalgi plaan varsti sinna elama asuda. See foorum on juba niigi palju abiks olnud, kuid võiksin vist jäädagi eestlaste kirjutatud jutukesi Taist lugema. Aitäh juba ette!

me ka juuni keskel sõidame perega Taisse ja arvatavasti hakkame elamist otsima Chalongi/Rawai/Nai Harn piirkonnas. Töö tegemisega on seal vist suht keerukas,kuid eks oleneb mis ala inimene ise oled. Ma ise tegutsen internetivaldkonnas ning töö tegemiseks on vajalik vaid hea netiühendus. Sa lähed üksi või mitmekesi? Ja kauaks plaanid minna?

Mina elan Phuketil Kata rannal hetkel, aga plaanin võibolla liikuda Chalongi piirkonda. Eks toimetada tuleb kõigega, mis raha sisse toob. Põhisissetulek on minul ikka rendiärist tulemas. Väga tore, et järjest rohkem eetlasi tahavad Taisse tulla:) Loodan, et rohkem huvilisi tuleb ka Phuketile elama, saaks luua mingi tugeva Eesti kogukonna siin:) Kes soovivad minuga suhelda, siis võtke julgelt ühendust: Tarmo tarmo@phukest.com adams@hot.ee www.phukest.blogspot.com +66 854 729 792

Töö kohapealt nii palju veel, et teatud valdkondades (näiteks ehitus, sisekujundus jne) võivad töötada ainult Tai kodanikud. Samuti teenindussektoris hotellides ja restoranides eelistatakse Tai kodanikke. Välismaalasi soovitakse rohkem ikka juhtivatele kohtadele (aga soovitakse ikka suure rahvusvahelise kogemusega). Seega palgatööliseks saada on suht ikka keeruline. Enamus äri käib siin turisminduses ja sealt siis igaüks üritab mingi tükikese endale hammustada. Phuketi töökuulutusi saab näiteks siit lugeda: http://www.phuketgazette.net/classifieds/phuket_classifieds/Recruitment_ref_24.asp

Kuidas oleks võimalik tulla Taisse 3 kuuks. Lihtsalt külma käest ära. Dets - märts. Kui palju peaks arvestama peavarjuga, ei ole pretensioonikas, söögiga ja hea oleks kui oleks norm. rand ka. Ja tähtis oleks inetrneti ühendus. Äkki keegi võtaks vaevaks õpetada.

Võtad aga viisa ja tuled kohale, see ei ole keeruline. Keeruline on kulude arvestamine siin, kuna siin saab odavalt elada aga ka väga kallilt, kõik sõltub Su enda soovidest ja tahtmistest. Esiteks pead paika panema, mis piirkonda tahad minna ja mitmekesi üldse tulek on. Phuketil näiteks saab elamise alates 5-6 tuhat bahti kuu aga normaalsed elamised hakkavad ikka sealt 10-15 tuhat bahti kuu. Kui maitseb Tai toit, siis söögi peale väga palju raha ei kulu. Riiete peale samuti ei kulu. Mingisuguse ettekujutuse Phuketi hinnaklassist saab siit: http://www.phukest.com/palju-maksab-elamine.html

Birgitiga täitsa ühel nõul :) Egiptust ja Taid ei anna mitte kuidagi võrrelda.

Egiptusesse lähen uuesti vaid siis kui tahan puhata võimalikult soodsalt ja põhiprioriteetideks on päike ning soe merevesi. Tihtilugu on ju puhkus Egiptuses soodsam kui Eesti mõnes kuurortis.

Tai seevastu võlub sind iga külje pealt. Alates inimestest lõpetades loodusega. Keeruline on sinna mitte tagasi minna, maksku see siis mis maksab.

No kui vaadata Eesti kliimat ja +40 päikselist kliimat, siis minu arvates on +40 väga tore. Aga jälle maitse asi. Kellele ei meeldi selline kuumus ja mõnus troopiline keskkond, ilus roheline loodus, meeldivad naeratavad inimesed, odavus jne, minge aga Egipti :)

Olen ka nii Egiptuses kui Tais käinud ja kui nüüd see aasta sai arutatud, et kuhu minna ja üks mõte oli Egiptuse 5* ja kõik hinnas, siis isegi see tekkitas stressi ja praeguseks piletid Taisse bronnitud ja hea kerge kohe olla, seega Tai ja Egiptus mitte mingisugust võrdlust ei kannata, nagu öö ja päev.

Täiesti võimalik, et seda teemat on juba foorumis kajastatud, aga kuna mulle silma ei hakanud ja ma väga põhjalikult otsida ei viitsinud,alustan seda.

Nimelt juba mõnda aega on olnud populaarne minna pärast gümnaasiumi Austraaliasse tööle ja elama.Kliima hea ja lisaks veel inglise keel. Tekkiski küsimus, kui kerge/raske on asuda samade soovidega Taisse. Ise olen suhteliselt pealehakkaja ja takistusi ei karda. Samas tai keel on täielik null.Inglise keel aga keskpärane. Milliseid töid seal üldse teha? Kui raske on ettekandjaks saada, kuhugi rannaäärsesse klubisse/kohvikusse/restorani ?

Tais on piisavalt kohalikke naisi, kes ettekandja töö nimel oleks nõus sisuliselt tapma :) Üldiselt on Tais võimatu valgel juhutöid leida ja kui ka midagi leiaks, siis raha selle eest nagunii ei maksta.

Olen kohanud valgeid inimesi töötamas vaid sukeldumisega seotud asutustes ja needki on ilmselt omanike head tuttavad, kes lihtsalt abistavad, sest töötamiseks on vaja tööluba ja seda väga kergelt valge ei saa kui ta just mingil alal spetsialist ei ole.

Juhutöid tuleks otsida rikkamatest riikidest, nagu seda on Austraalia.

Oleks soov tulla sügisel Taisse elama ja tööle, kas keegi oskab soovitada mis selleks tegema peaks ja äkki keegi oskab alguses ja soovib abiks olla ;-)

Tere. Kas Phuketil on veel eestlasi, kes seotud phuketi eestlaste kodulehega? Tarmo jne.Olen neile meilinud ja jälginud nende plogi ,kuid vaikus ja keegi ei vasta. Soov oli küsida majutust ja rolleri renti.

Tere, Oleme ikka siin olemas ja vastame kõikidele päringutele, mis meile tulevad. Meie kodulehelt phukest.com saab kõik vajaliku info.

Päikest, Tarmo

Sooviks suhelda mõne eestlasega kes Pattayal pesitseb.

Miks Pattayale minna tahate,see koht ju enamus seksituristidele mõeldud:D

See on Teie arvamus ja las ta olla. Seksituristid on ka inimesed ja mind nad ei häiri! :D

Plaanid muutusid natuke, ja lahen siis koos lapsega (kahekesi), Koh Samui - Lamai beachile). Kolmeks kuuks. Hakkan praegu pileteid vaatama, ei ole veel otsustanud kust lend siis algab, kas Riiast või Tallinnast. Ja elamine vaatan siis kohapeal, sain juba aru et ei ole keeruline leida midagi sobiva hinna eest. Nii et pakkumine on veel jõus=) -

Tere

Asume hetkel elukaaslasega Bangkokis, plaanime siin olla veel kaks nädalat ning peale seda suunduda elama Lõuna-Taisse. Oleks tore kui meie soovid/plaanid, kellegi omadega kattuksid või keegi oleks kusagil juba ees ning sooviks jagada või teaks soovitada soodsamaid elukohti.