Egiptus ja vaktsineerimine

Nali naljaks, aga http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?messageID=11601433&#11601433 hirmutab meid: "You need the usual vaccines against polio-tetanos-diphtery, and possibly Hepatis B. It is also advisable to have the hepatit A vaccine since food may not always be hygienic (though you can be contaminated by Hepatis A as well in Canada), and the typhoid vaccine. ... be sure you are up-to-date on childhood vaccinations-measles, mumps, chicken pox, polio, tetanus, etc. You may want to consider hepatitis A if you were not previously vaccinated. It is spread by contaminated food and water and you have no control over who has been handling your food & drink and how meticulous they are about hand washing. Heck, you can get hep A in a restaurant in Canada for the same reason. As for other travel vaccines such as typhoid or rabies, you will want to discuss this with your own doctor or a travel medicine specialist, so you can evaluate your personal health situation and your travel plans--e.g., a week lying on a beach vs. a month living in a tiny remote village; a healthy young person vs. an elder who is HIV+. " Kui tõsiselt seda võtta? Kavatsen kolistada oaasides ja nuubia külades.

Vabandan modede ees, aga ma ei leidnud otsinguga tõesti midagi vastavat. Kõhukinnistite jutu alla ei olnud ju mõtet seda postitada.

1
2

No ei teagi kohe, mis kosta! Vastust siin portaalis on sul ilmselt raske leida. Lugesin kunagi Leetu sõidu puhul midagi analoogilist :D. Pigem kardan siinset arstitädi süstlaga kui oaase ja nuubia külasid sealkandis!

0
0

Ma kostaks selle peale järgmist, et kuna ma reisin keskmiselt rohkem kui kord aastas ja mida aeg edasi, seda Euroopast kaugemale on mõned otsad läinud, siis mõtlesin enda jaoks asjad möödunud aastal läbi ja võtsin vastu otsuse, et ma ei soovi haigestuda A+B hepatiiti, teetanusse, difteeriasse ja tüüfusesse ning vaktsineerisin end kõige selle vastu ära. Kõik need on üsnagi vastikud tõved ja turismilõksudes (eriti soojades maades) on neid endale lihtsam külge pookida, kui kodus istudes. P...sse see immuunsüsteemi nõrgestamine (nagu on pop vaktsineerimisvastastel rääkida) ja mõrv rahakotis. Need vaktsineerimised on minu arust reisihuvilisele sama elementaarsed, kui meil kodune puukentsefaliidi vastu. Ja niikuinii mõnedesse riikidesse ilma kohustuslike vaktsineerimistega liigi ei pääse ja ei julgekski. Aga eks igaüks tunneb oma ihu paremini ja teab, mis talle vajalik...

0
0

Aga tundub, et põhiline oht A / B kollatõppe ja tüüfusesse nakatuda on pesemata kätega süües ehk muid kõlvatusi tehes. Siin on pisut toimeaegadest jms: http://www.vaktsiin.ee/reis/vaktsineerimisskeemid

Verise kõhutõve vaktsiin kaitseb 50-80% http://en.wikipedia.org/wiki/Typhoid#Prevention

Teetanuse kaitse tekib viki andmeil alles 2 nädalaga http://en.wikipedia.org/wiki/Tetanus#Prevention

Difteeria oht on Eestis suurem kui Egiptuses http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Diphterie.png

Läkaköha vaktsiinist võid saada püsiva ajukahjustuse http://en.wikipedia.org/wiki/Pertussis#Whole-cell_pertussis_vaccine_controversy

Plussid miinused kokku lüües võiks ehk mõelda kollatõve vaktsiini peale.

0
0

Uurisin ka tausta, kuna endal reis plaanis.

Võtsin hinnad ette. A hepatiidi vastu vaktsineerimine 550.- B hepatiidi vastu 400.- Tüüfus 325. Difteeria ja teetanus 60.-

Arsti konsultatsioon 200.- Kui kahekesi minna, siis 150.-/nägu

Paldiski mnt-st räägin siis.

Olen aru saanud, et Egiptuse puhul peaks siis valima pigem esimese (A hepa) ja Difteeria ja teetanuse. Kui keegi arvab, et midagi veel, siis olge palun head ja jagage kogemusi.

Olen ka aru saanud, et igaks juhuks tuleks muretseda Drotazide (kui juba halb hakkab) ja profilaktikaks Antinal. (aga see viimane informatsioon siis pigem selle kohta, et kui peaks kohapeal halb olema. Söetablett olla ka hea asi, mida võib igal ajal alla kugistada, vast tasukski pigem seda võtta enne kui Antinali).

0
0

Teetanuse vastu vaktsineerib perearst tasuta. Samuti vaktsineerib perearst hepatiidi jms vastu, ainult enne tuleb talle teada anda, siis tellib vaktsiinid kohale. Hindade kohta ei tea.

0
0

Hinnad on enam vähem samad.

Kollatõve vastu peaks süstima vähemalt 1 kuu enne sõitu. Siis jõuaks 2 süsti teha. Muidugi pakuvad eraarstid ka igasugu kiirpookimisi, mis on kallimad ja kahtlase väärtusega.

0
0

Vastu peaksid süstitud saama ühe korraga, vähemalt mind süstiti küll mõlema vastu nö ühest pritsist, nagu kompleksravim või mis.

0
0

A/B komplekt on täitsa olemas, aga neid tähti on veel. Nii, et võid jääda mõnda muusse. Eluaegne immuunsus tekkivat pärast kolmandat süsti, aga kahe esimese vahe peaks olema kuu aega, et üldse mingi vastupanu tekiks. Teetanusest siis niipalju, et telefonitüdruk käskis lihtsalt kohale tulla. Pole numbrit vaja ega midagi, aga kohapeal öeldi, et teetanuse vaktsiini on kogu riigi peale nii vähe, et seda saad ainult tõesti nakkusohtliku vigastuse korral. Mingi väikse pettusega peaks Merimetsa haiglast kuidagi saama kah, aga ei hakanud mina hädaliste arvel tõmblema. Üldse öeldi, et kuna arstindus on meil turumajanduse haru, siis ilmaasjata kulusid ei hakka keegi enda peale võtma. Nii, et ette tellimata ei saa mingit süsti. Ja pealegi nõrgendavat iga pookimine loomulikku vastupanuvõimet ja kõigi võimalike haiguste ennetamine on ikkagi võimatu.

Ehk siis pookida on mõtet, kui sind läkitatakse kuhugi epideemia koldesse, muidu võiks sellistest kohtadest lihtsalt eemale hoida ja mujal peaks ikka käsi pesema ja lombist ei maksa juua ja köhijatest tuleb kaugemale minna ja sääsevõrk on hea asi jne.

Malaariat saab hea õnne korral ka meie sääskedelt.

0
0

Sooviksin kogemusi, kui tõsiselt peab võtma soovitust vaktsineerida Egiptusesse minnes A hepatiidi vastu?

0
0

Minu perearst ütles, et kui korralikult käsi pesta ja ainult pudelivett tarbida, ei juhtu midagi. Kui kahtled, konsulteeri oma perearstiga.

0
0

Hurghadas vist on neid juhtumeid tõesti esinenud, Sharmis ei tea, et A-hepatiit probleemiks oleks.

0
0

Minu meelest võiks iga mõtlev inimene vaktsineerida end hepatiitide vastu sõltumata sellest kas ja kus ta rändab.

0
0

Kuna olen praegu nagunii tõbine, siis pidin ju käima perearstil. Hindan oma arsti väga ja küsisin tema kui eksperdi arvamust vaktsineerimise kohta. Küsinud reisisihti ja saanud vastuseks Egiptuse, leidids mu tohter, et tema ei näe vaktsineerimiseks vajadust. Küll aga pani ta südamele käte pesemist ja loomulikult mõtlemist selle üle, mida suhu toppida :)

0
0

Vakstineerimine Egiptuse reisiks?

Soovitatakse vaktsineerida A-hepatiidi vastu. Kas tavalised lastega puhkajad ka tõesti vaktsineerivad sinna minnes? Olen kahevahel.

0
0

Vaktsineerimine kui selline on kontseptuaalne küsimus. On selle pooldajaid ja vastaseid. On fakt, et vaktsineerimine mängib kogu organismi immuunsüsteemi talituse ja antikehade tootmise süsteemiga. Samas pole meie organism harjunud palavas kliimas levinud bakterite ja viirustega ning on nende suhtes sageli ülimalt vastuvõtlik.

Ma olen ise omajagu reisinud ja enamiku asjade vastu (hepatiidid, teetanus, tüüfus) end vaktsineerinud. Lisaks ka puukentsefaliidi vastu. See on minu arusaam enda tervise kaitsmisest. Siiamaani pole ka mingit tõbe saanud.

Loe asja kohta internetist, konsulteeri perearstiga, jäta kuulamata sõprade-sõbrannade või hoopis kõrvaliste isikute arvamused ja võta ise otsus vastu – vaktsineerida või mitte. See on suht hell teema, kus igaüks valmis oma seisukohti argumenteerima ja kaitsma. Nii, et ei usu, et siit adekvaatset ühest tõde teada saad :)

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased