Egiptus jaanuaris

On mõtet minna? Ma nii segaduses. Reisipakkumisi kõik kohad täis, reisikorraldajad kiidavad taevani. Mõni tuttav ütleb, et külm ja mõtetu, mõni jälle, et külm küll polnud.

On seal ujumis- ja liivahimuliste lastega midagi toredat teha jaanuari teises pooles (2a, 11a)? Või saab ainult kamps seljas ringi jalutada (kui Hurghada, siis pole vist eriti kuskil jalutada kah).

Vesi on külm ja ilm on külm, kaks asja mille pärast sinna minna puuduvad. Sellepärast neid pakkumisi ongi nii palju:)

Kõigepealt tuleb enese jaoks määratleda, kui külm on külm?

Mulle näiteks on õhu- ja veetemperatuurid 22-24° kanti just sellised parajad Eestimaa suve meenutavad, mida ma veel talun ja ainsad võimalused nn soojamaareisi ette võtta. Ööd on jahedamad ja kamps peab ikka ligi olema. Aga kuumemal perioodil mina sinna oma jalga enese praadimiseks/piinamiseks ei tõstaks, minu kere lihtsalt ei talu seda vastikut kuumust, mis seal turismi kõrghooajal mind vaimselt ja füüsiliselt hävitada üritab:)

Alustama peab seega iseendast, kas ollakse kuuma- või pigem külmalemb? Siin jaguneb inimkond kaheks ja üks liik ei ole võimeline teisele kliima sobivuse-mittesobivuse suhtes adekvaatset nõu andma.

Eelneva teksti edasiarendamiseks tuleks analüüsida ka seda, kas on OK, et nädalase puhkuse jooksul on ehk kaks päeva, mil temperatuurid 22-24 kanti ulatuvad. Kindlam on minna "kohutava palavusega", vältida tipphetkedel rannas olemist ja olla kindel, et valitud perioodi jooksul on sobivas koguses soovitud temperatuuri.

Jaanuaris tuleb lihtsalt võtta hotell mis on rohkem nama ja vana sharmi kandis . Teiseks hotellis kindlasi peab olema soojustusega bassein. 

Mere vesi on soe , see alla 22 ei lähe kunagi . Päeval on soe õhtul peab tressikas - tuulekas olema peal . Olen olnud jaanuaris sharmis vähemalt 3 korda

Kogemus nädalase puhkusega Sharmis (Sharks Bay, lennujaama lähedal) selle aasta jaanuari lõpust - basseini ääres oli iga päev päevitamiseks paras temperatuur , mere ääres oli vist kahel päeval mõnusaks olemiseks veidi liiga tuuline, ülejäänud ajal täitsa korralik Eesti suvi.

Merevesi oli soe, aga soojendusega basseinide olemasolu ja arv peaks hotelli valikul oluline argument olema - ilma soojenduseta basseinides oli temp 17-18C ja seal keegi ei ujunud.

Õhtuti kergest pluusist või pusast piisas, jopet vaja ei läinud. Samas päris öösel ringi ei liikunud ka.

Reisi jaoks eeltööd tehes leidsin soovituse eelistada sellisel ajal pigem Sharmi kui Hurghadat, viimane olevat rohkem merele avatud ja pidi seetõttu tuulisem olema.

Kui üks lisaarvamus abiks on, siis siin see on. Kõigil eelkõnelejatel ja tuttavatel on õigus. Jaanuaris minna on täielik loterii. Võib olla normaalselt soe ja võib olla nii külm ja tuuline, et jopega ka on külm. Kõige suurem tõenäosus puhkust nautida on veebruari keskelt märtsi keskele. Laste jaoks on vaja hotelli korralikult valida. Kaheaastasele on tuulest kaitstud territooriumi ja soojendusega lastebassu ning piisava hulga samavanade olemasolu korral täielik lõbu tagatud. Ka hotellipoolne valve on päris korralik. Selle tunnikese, mis väikelaps päikest talub, leiab liivaranna jaoks päevast kindlasti. 11- aastase jaoks peaks olema korralik meelelahutusprogramm, muidu võib igavaks minna. Jalutamisel on oluline eesmärk. Võib jalutada suure territooriumiga hotelli alal, võib segamatult jalutada väljaspool kesklinna tänaval ja võib jalutada kesklinna saginas, aga see võib eestlasele üsna tüütuks muutuda.