Egiptuse viisa ja internet Sharmis

Pole paar aastat Egiptuses käinud ja ei mäleta seda viisa süsteemi hästi, mu meelest siis polnud mingit tasuta viisat. Kuna ma teist korda ekskursioonidele ei plaani minna, siis võtaksin seekord ainult nn tasuta Siinai viisa piirilt. Reisibüroo väidab, et sellega saabki ainult Sharmi piirides liikuda, isegi paadiga sõitma ei saa minna. Huvi pärast uurin, kas kõik ongi nii? Ja teine küsimus interneti kohta. Kas Sharmis pole siis kuskil võimalik tasuta wifi võrku leida? Tais öeldi ka, et kõik on tasuline, aga mina kasutasin kogu aeg tasuta võrku, küll mitte igal pool hotellis, aga teatud kohtades. Isegi reisisaatja väitis, et tasuta võrku pole saadaval, aga oli.

Olime ca aasta tagasi samamoodi ilma viisata. Käisime paadiga erinevates kohtades ka sukeldumas ja polnud probleemi. Eelnevalt mainisime ka, et viisasi pole.Muidugi jääb see igaühe enda vastutada, kui ilma viisata peaks probleeme merel tekkima vms. Saab ikka kasutada ka tasuta wifi võrku, kuid minu kogemus ütleb, et selle kiirus on küll alla igasugust arvestust.

Aga kui tahan kuurostist ka väljaspoole minna, siis saan sealt lennujaamast ikka viisa osta jah? Endal ka varsti Sharmi minek ja meil reisikorraldaja ütles, et kui Sharmist välja ei lähe, siis ei pea mingit viisat ostma, kuidas sellega nüüd on? Endal vaja viisat, et Sharmist välja siis saada, tähendab tavalist riigis 30 päevaks viibimise viisat.

Mõtekam on see viisa enne ära osta, kui seal lennujaamas järjekorras passida.

2013 Jõulud veetsime seal ja keegi meist viisat ei ostnud, olime 6-si ja tegime siinai viisa. See kehtib siinai poolsaarel ringi reisides, ehk siis Kairosse näiteks minna ei saaks sellega. Paadiga käisime ringi sõitmas ning ka sellel saarel, mis sharmist vaadates paistab. Tiran äkki oli nimeks, isegi telefonid läksid Saudi Araabia levisse kuna olime piirile nii lähedal.

Meie oleme aastaid kasutanud tasuta internetti Hadaba linnaosas Sportcoffes (nii vist oli selle spordikohviku nimi). Võtad vesipiibu või klaasi mahla, tassi kohvi ja võid istuda netis. Poiss annab koodi millega wifisse sisse saab. Sinai only viisa on täiesti piisav 2ks nädalaks, kui jah Kairosse ei taha minna. Sharmi lennujaamas saab muidu viisa väga ruttu kätte, kui ikkagi osta tahad, seal ju viisasoovijaid vähe.

Just saabusime Sharmist ja kõik oli kena. Raiskasime 25 dollarit näo kohta viisa peale sest käisime jerusalemmas reisikorraldaja (kohalik) imestas et miks kulutasime raha viisale sest Tabast (piiripunkt)väljudes ja sisenedes kehtib Sinai only viisa . Lennujaamas saab ka Egiptuse viisa väga kiiresti nii et reisifirma kes Teie reisi korraldab ärgu surugu peale viisa ostu nende käest. VM lehel selgelt kirjas ;Siinai poolsaart on Eesti kodanikul võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused:

a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid;

b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada;

c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Egiptuse viisa kohta selgelt kirjas : Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta (osta) piirilt tavaline turistiviisa.

Internetist niipalju, et võib osta kohalikust Vodafone myygikioskist netikaardi. Meie ostsime 3kb, tytrega nädalaks kyll, jäi järelegi. Kusjuures siis jagasime, niiet mölemad saime suhleda sõpradega netis. Kui filme vaadata, siis jah, tuleb kogukam osta.. aga maksis see 70 kohalikku, niiet kui võrrelda, et mõnes hotellis tund 6euri, vöi mis iganes, siis tasub ära, oled millal tahad, kus tahad ja mitme telefoniga tahad :)

3kb ei võta sul poolt Postimehe avalehtegi lahti. Logo ehk suudab alla laadida ja ongi jokk :)

Vodafone praegusi hinnapakkumisi saab siit vaadata: http://www.vodafone.com.eg/vodafoneportalWeb/en/P20602795991382526585241

70 egp eest peaks ikka saama 10 GB ringis aga hetkel saab nt 45G. Meil perega (kolm seadet) kulub kuus umbes 15-20G... tõsi filme me ei vaata.