Egiptuse viljakuse jumal

Kas keegi oskaks rääkida midagi Egiptuse viljakuse jumalast ILEH TANASUL-st?

ILEH TANASUL - GOD OF FERTILITY Legend has it that when Ileh Tanasul's people went to war in a distant land they left him behind as guardian of the women and children since he had only one-arm and could not go to fight. It was 4 years before the army returned and they were furious to find that Ileh Tanasul had impregnated most of the women in the village and they had borne him children. In a rage the men seized Ileh Tanasul and were on the point of killing him when Ileh Tanasul asked if he could say anything to say in his defence prior to his execution. When allowed to speak he informed his compatriots that he had thought them killed in battle and his intention was to rebuild an army to avenge their deaths. These words saved his life and Ileh Tanasul was subsequently revered as the God of Fertility.

Tundub olevat sarnane Miniga: http://en.wikipedia.org/wiki/Min_%28god%29

Sa oled ikka julge poiss Merca, ma pelgasin seda pilti ja teksti siia üles panna. Kuigi viljakusjumal aastaid juba kapipeal: Maxi variant ;)

Julged muretseda, julge ka tunnistada:P Mina kinkisin sõbrannale, tal hea sõrmuseid hoida:)

Minule kinkis sellise kujukese egiptuse mees Sharm El Sheigis. Võtsin kingi vastu-ei osanud sest midagi arvata. Kodus mehele muidugi näidata ei julge. Keegi võiks sellest viljakusjumalast eesti keeles ka kirjutada-või ei kannata trükimusta! Aitäh!

Ostsime jah selle mitu aastat tagasi, kuna tundus huvitav kuju muude sfinkside ja teiste seal. Kah hoiame oma varandust selle peal:) Mind huvitaks selle kuju puhul rohkem selline kujude maagia või nii. Et kas seda peaks kuskil kindlas kohas hoidma...või on see üldse selline, et peaks seda kuju kartma jne. Kuidas käituda selle kujuga?

Selle kuju puhul pole tegemist klassikalise jumalaga vaid jumaluse staatuse saanud surelikuga. Ei oskaks teda maagiliseks pidada(nagu Horose silm). Aga mine tea, äkki on aja jooksul omandanud midagi jumalikku. Ei usu, et teda kartma peaks, tegu ju väga positiivse looga. Võibolla aitab lapsesaamisel. Minul on Eesti kodus väike kuju muude Egiptuse asjade seas ja meie pere on kenasti suurenenud ka.

Ilmselt üks väheseid jumalaid Egiptuses, kes on saanud endale tiitli: "Võõraste Maade Isand".

Heal lapsel ikka mitu nime :)

on olnud iidne ja väga populaarne jumal.Teda kujutati alati sellisena nagu kujunagi praegu näha on. Kmkm ;)Lisaks oma erootilisele olemusele on tal alati peas kahe pika sulega ehitud kroon ja paremas ülestõstetud käes koot. Teda austati kui maanteede jumalat ja kõrbet läbivat inimeste kaitsjat. Mini peamine kultuskeskus oli rändkaubitsejate kokkusaamiskoht Koptos. Enne teele asumist palvetasid rändurid alati Mini poole. Min oli ka viljakuse- ja kasvujumal. Temale pühendatud peamist pidustust teatakse astmete pidustusena, kus ta trepiastmel istudes võttis vastu uue saagi esimese viljavihu ja selle pidi alati lõikama vaarao. Praegused Mini kujukesi müüvad egipti kaupmehed seda lugu nagu eriti ei teagi, millegipärast on olulisem reklaamida hoopis Mini uhket mehelikkust. Kuidas legend tema viljakusest lapsesaamisel mõjub- ei oska öelda. Aga tore onju uskuda ikka millessegi heasse ja müütilisse.

Aga see nimi- ILEH TANASUL pole ju eriti levinud? Ja on see ikka Min, ma lihtsalt viisin oma aruga need 2 kokku? Peame vist Sergei Stadnikovilt abi paluma;) Enamus Egiptuse kilakola on hauasümboolika ja seda minu meelest feng shui järgi kodus hoida hea pole. Ma ei tea kust need kujud originaalis pärit on, ilmselt kellegi hauast, kui palju ta just hauataguse eluga seotud on... Igatahes kui ma selle ostsin, siis leidsin, et see sümboliseerib ikka pigem elu:P

Siin miskit Sergei Stadnikovilt (link avaneb jube aeglaselt): http://www.eao.ee/06sonumitoojad/sonumitooja_nr27.pdf

Lugege terve vana leht läbi ;)