trip-krainetrip-ukraine-dark
Ei oska kuskilt vastust saada

Kui palju võiks olla teenustasu kasutades Inglismaa pangakaarti Eestis raha väljavõtmisel. Ei oska ka inglise keelt niipalju, et kodulehtedest aru saada. Mis oleks üldse kõige tulusam viis seal teenitud töötasu Eestis kasutada - netipõhine maks Eesti panka pidi kümme protsenti olema, seegi hetkel päris hulga ära võtaks. Või võtta seal raha välja ja vahetada siin eurode vastu. Kui palju üldse tohib raha Eestisse tuua Olen vana ja rumal;) Aga küsija suu pihta ei pidavat löödama Aitäh

Sularaha teises riigis väljavõtmise tasude kohta ei oska kohe nii Sulle vastata, kuna ei tea, millise UK panga klient Sa oled. Ise olen 2 erinevas pangas ja on teatud erinevused. EU siseselt sularaha nn. taskus olemise kohta reisides ei hakka ka hetkel kindlalt vastama, kuna pole mahti Eesti Tolli lehelt seda uurida. Ise vahetasin naelad eurodeks juba UK-s, mitte Eestis. Eks kurss on ju sama, seal nüüd küll suuri erinevusi ei teki. Kui lähed lihtsalt mingiks ajaks puhkama Eesti ja plaanitav kulusumma ei ole just tuhandetesse naeltesse ulatuv, siis vaheta eurodeks ja pista rahakotti.

10% on selgelt ülepakutud summa, vaata oma UK panga teenustasudest üle, palju ülekanne välispanka maksab, Eestis on vastav tasu kuskil 25EUR ümber.

Transfeer ühe EL-liikmesriigi pangast teise liikmesriigi panka peaks olema 3 EUR. Vähemalt maksan ise sellist summat Hispaania pangakontolt raha Eesti panga kontole üle kandes.

Soome pangakaart sobib hästi deebet -makseteks Eesti kauplustes. Ei ole vahet, kas on Eesti pangakaart.

Kõige odavam on raha liigutada eurotsooni siseselt. Siis on teenustasu sama, nagu riigisisese makse puhul.

Edit: Eesti ja UK vahel peaks saama teha SEPA makset, viimati teenustasu 0,38€

Kui palju sul seda sularaha väljavõtmist ikka vaja läheb? Enamjaolt saab ikka juba kaardiga maksta.

Siiski - kui võtad, ära iga 10 euro pärast automaati rüüstama mine, võta korraga rohkem.

Nii Suurbritanniast kui Hispaaniast saab teha SEPA makseid Eestisse. NB! Maksevaluutaks vali ikka EUR.

Just, SEPA makse: 0,38 €. Ennem ei pannud Hispaania-panga lehel EURO-linnukest tähele ja läks 3 €, Swed-s aga oli kohe selge, st. Eesti pangast Hispaania panka kandmisel.