Ekskursioonid Kreetal.

Tere, mind huvitaks selline asi, et kui ekskursioonide juures on toodud hinnad lastele ja täiskasvanutele, siis kui vanad on neile lapsed? Paljudes kohtades on ju lastepilet näiteks kuni 12a või 14a, mitte kuni 18a. Ja üldse, milliseid ekskursioone soovitaks tellida?

1
2

Pigem soovitan rentida auto ja omapäi sellega seal ringi seigelda. Bussiaknast tihtipeale kõike ei näe ;)

0
0

Novatursi ekskursioonidel on kuni 12 aastastel lastel kõikidel ekskursioonidel 50% soodustus. Lisaks näiteks lapsed kuni 7 a santoriini laeva pilet tasuta, Knossose pilet kuni 18 a tasuta, Samaaria kanjon kuni 16 tasuta ning veel teisi erilisi soodustusi seoses vanusega. Seda infot peaks uurima reisibüroost. Samas on tõesti märksa mugavam ja huvitavam reisida rendiautoga. (Ainult Samaaria kanjonisse on ise keerulisem minna....liialt organiseerimist). Autorent on soodne ainult 135 euri 7 päevaks (soovitavalt otsida ise mitte kasutada reisifirma soovitusi).

0
0

Kas see info vastab tõele. Novatoursi lehelt küll seda välja ei loe. Lastele 2-12a hind lihtsalt poole soodsam. Kuna kaasas ka 7a laps siis huvitab see teema. Igal juhul ei leidnud ma ka laevafirma lehelt, et tasuta saaks, pakub 50% täishinnast. Auto rentimise kohta on ka küsimus, et kas saab ainult krediitkaardiga? Ja kas seal on lootust ka sularaha automaate leida?Mõtlen just, et palju raha vahetada.

0
0

Esimesele küsimusele ei oska vastata. Mis puutub autorentimisse, siis sularahas maksmise vastu pole kellelgi midagi. Enne Kreetale reisimist lugesin läbi kõik trip´i postitused, kus hoiatati krediitkaardiga autorendi tasumise eest. Maksin täiskindlustuse, omavastutuse kindlustuse ja paagitäie bensiini eest (sel ajal oli kütust vedavate autojuhtide streik). Siis küsiti, kas mul krediitkaart on. Kui uurisin, et milleks neil seda tarvis teada, vastati, et juhuks, kui klient teeb näiteks purjuspäi avarii. Selle seletuse vastu ei osanud vaielda ning krediitkaardist tehti koopia. Hiljem küll hing veidi kripeldas, aga mingisugust jama sellest ei tulnud. Ma arvan, et raha tasub ikkagi siit kaasa võtta. Pangaautomaate muidugi on, aga maksma peab peab mõttetut ´kalõmmi´. Eurod saab ju siin tagasi vahetada või veel parem, järgmist reisi ootama!

0
0

Vähemalt eelmisel 2007.a. Kreetal kui eestikeelset gruppi täis ei saadud (minujaoks natuke uskumatu)siis paigutatakse Teid sinna gruppi millist keelt te veel peale eestikeele või siis emakeele oskate või millisest aru saate.Meie valik oli inglise või siis vene keel. Kuid see võib olla ka nö petekas. Sest sattudes Leedukate gruppi kus giid oleks pidanud rääkima leedu ja vene keeles (inglise keelt ta ei osanud)pidimegi kuulama leedukeelset ekskursiooni, sest ekskursiooni alguses teatas giid bussis läbi mikrofoni, et nelja inimese pärast nüüd küll venekeeles ei hakka tervet gruppi piinama topelt rääkimistega. Minuteada sisaldab bussiekskursioon ka tasu giidi teenuse eest mis meie jaoks oli täiesti olematu. Nii, et ärge uskuge seda, et saate eestikeelse giidi teenust.Jutt siis ekskursioonist Samaria kanjonisse. Muidu tasub siiski rendiautoga sõita ja paha pole kasutada ka kohalike reisifirmade teenust. Ei ole sugugi kallim.Vähemalt teate et saate ekskursiooni selles keeles millest aru saate.

0
0

Mul sõit just ees Kreetale 16.06.08, tahan ka auto rentida (3 täiskasvanut). Palju see koos kindlustuste ja muuga maksma Sul äks. Tean, et sõltub autost jne. Kauaks sa rentisid ja mis auto, kui saladus pole. Kuna inflatsioon ja muu säärane. Eelmisel aastal olin alates juuli keskelt üks nädal, nüüd tahaks 7 päevaks vähemalt (kohal olen kaks nädalat) auto rentida aga hinnad on kindlasti muutunud.Tänud ette.

0
0

kui endal pole viitsimist seigelda siis võib ju võtta pakutava ekskursiooni. veeta päeva hunniku inimestega koos ning seda "nautida". plussiks kindlasti et ei pea ise miskit muretsema. saad hotellist-hotelli reisi :)

ise soovitan siiski omal käel veidi ringi liikuda. põnevam, võimalus näha seda mida tavaliselt ei näidata või lihtsalt sattuda kohta kus ingliskeelega pole suurt miskit peale hakata. :) nt. käisime naisega Knossose palees omal käel ning see kõik tuli poole odavam kui ekskursioonis hinnaks. lisaks oli meil vaba aeg liikuda kuhu ise soovisime.

bussi liiklus saarel täiesti korralik kui pole isu/võimalust rendiautoga mässata. ka bussi hinnad suht odavad.

0
0

Lendasin Kreetale 11.mail ja sel ajal on hooaeg veel noor, st. rendifirmades on ka hinnad odavamad. Samal ajal oli aga ka kütust vedavate autojuhtide streik, nii et bensiinijaamad olid suletud. Võtsin auto 3-ks päevaks, lubati uus ,Hyundai Getz, aga ette anti pisut vanem Hyundai Athos. Asi selles, et ma broneerisin auto ära saabumise päeva õhtul ja samas ka järgmiseks hommikuks kohalikust reisibüroost Samaria tripi (39 EURi vs. 56 Eesti reisikorraldaja hind). Auto vahetamist põhjendati nii, et Athosel on paak täis, Getzil aga mitte. Muidugi nad bluffisid, aga kuna mul päevad olid kõik ära planeeritud, ei viitsinud õiendada ja võtsin selle, mis anti. Maksin rent+kindlustus+täis paak 170 EURi. Kindlasti oleksin saanud mõnest teisest firmast odavamalt, neid seal palju, aga tahtsin ruttu mägedesse saada (ma varem polnud mägiteedel ise sõitnud). Algul tundus masin küll üks paras naksitralllide auto olevat, mul endal seni kopsakamad olnud, aga harjusin varsti. Ei uskunud algul, et sellisel ka 5. käik on, aga oli! Et kütuse saamine oli problemaatiline, siis mäest alla sõites polnud mingit mootoriga pidurdamist- 5. käik ja jalg piduril. Kolme päevaga sõitsin ca 650 km., kogemuse sain ja järgmisel korral ehk ei lase ennast ka rendifirmal hanitada.

0
0

Tänan asjaliku info eest.

0
0

Elounda+Aghios Nikolaose piirkonna hinnad 2008 lapsed 5kuni 12 poole hinnaga, 0 kuni 4 tasuta Samaria long way 47 eur täishind kohalikust reisibüroost Knossos 32 euri Lassithi 36 euri Chrissi saar 24 euri Cretan night 40 euri Unknown Creta Myrtos 38 euri Gortys Festos Matala 35 euri Imbros 39 euri East Crete Iarapetra Sitia Vai Toplou 34 euri

Veelkord need hinnad kehtivad, kui võtta kohalik ekskursioon Aghios Nikolaosest.

Ise olen rendiautoga läbi sõitnud nii Lassithi platoo, Knossose, Kreeta saare idaosa Iarapetrast Vai rannani ja Sitiast tagasi Aghiosesse, igati nauditav. kohalikust büroost võtsime tütrega koos Samaria, järgmisel korral vast Imbrose. Giid rääkis vabalt kolmes neljas keeles, inglise keeles ka, kõik OK. Hääd trippimist kõigile !

0
0

Rendiautoga oli jah kõige mõtekam. Nägime rohkem ja olime ka oma aja peremehed. Lassithile sõitsime ise, pilet sissepääasuks (mäe otsas) oli 4 euri. All küsiti auto parkimise eest 2 euri. Eesel (oma jalavaeva kergendamiseks) oli 20 euri täiskasvanu ja 15 laps... :) Sõitsime läbi nii ida poolsed mäed (samal marsruudil, kus eelmine trippija), väga OK teed (ilus sile asfalt), rahulik (oli vähe liiklust) ja samas väga põnev. Samuti tegime tiiru lääne poolsetes mägedes Imbrose teel (kus muide on praegu teeremont, nii, et varuge veidi kannatust, kuid läbi lastekse küll). Teede pikkus pole alati see, mis viitadel kirjas ja viitasid nad eriti üldse ei armasta, nii, et varuge korralik täpne kaart! Ära eksida mägedes pole võimalik, sest kõik kaardil olevad teed ongi praktiliselt ainsad teed mägedes. Vai palmirannas parkimine 4 euri, aga kui pargid kaugemale parklasse, siis tasuta. Kohalikest büroodest jäi silma, et Santorini oli 68 (see oili vist juuni alguse spetsial price, sest ainuüksi laeva piletid on 65 euri edasi tagasi.)

0
0

Kas oskate öelda, mis hinaga saab Santorinil rühmareisiga ära käia? Top Tours pakub ikka päris kallist 57 EUR transfeer+ 112 EUR laev. Kui perega minna, siis see tuleb peaaegu 8000 krooni:SSS

0
0

Ma arvan, et kuskil 70-80 euri nägu, transfeer+laevapiletid (võibolla isegi ekskursioon).Oleneb muidugi, kus kandis kreetal elad.

0
0

Rethymnonist saime aeglase laevaga Santorini reisi 55 euri inimene, sees on hommiku ja õhtusöök laevas. Rethymnonist läheb Santorinile vaid teisipäeval ja laupäeval laev (nii kiir kui aeglane). Aeglane laev sõidab kõigepealt sadamasse, kus lähevad maha need kes ekskursiooni ostsid (30 euri, müüakse eraldi laevas) ja siis sõidab laev Firasse, kus viiakse väiksema paadiga randa. Heraklionist läheb iga päev, kuid kuna see on nii sürr linn, siis isegi bussi pealt laevale hüppamiseks ma sinna linna enam ei läheks.

Kiirlaevaga oleks reis olnud 105 euri, kuid siis oleks laev viinud sadamasse ja võtnud pärast sealt ka peale. Süvasadam siis kuhu laevad sõidavad on praktiliselt keset saart ei-kusagil, st suht tühjuses ja mõttetus kohas. Kiirlaeva reisil oli aga ekskursioon hinnas sees juba.

Meie sõitsime suure laevaga ja randudes leidsime, et 4 tunni pärast tuleb juba tagasi all olla. Sõitsime eeslitega mäkke (nb- poole pikem sõit kui Zeusi mäe otsa Lassithil!) 5 euri nägu, aga milline elamus :D. Kobapeale leidsime Firas kähku "bussijaama", kust hüppasime Oia bussile (1,40 euri nägu). Oiast tagasi sõiduks rentisime ATV, mis oli suht puss- parem võtta roller! ATV oli 20 euri, roller 15 euri. Muidugi oleks olnud mõistlik see kohe Firast võtta, aga kuna meil see 4 tundi surus takka, siis ei hakanud esmalt sellele aega raiskama. Muidu keda huvitab, siis kohe kui elektritõstukitelt või trepist või eeslitega, kust iganes "üles" jõuate, siis u 2 kvartali jagu otse minna, jõuate suure teele välja, seal kohe on ka rollerite/ATVde rendifirmad. Teel Oiasse jääb kenasid vaateid, kus saate pilti teha näiteks. Meie peatusime ja sõime oma võileibu, sest kes ikka väärtuslikku 4 tundi veel eraldi sööma minemisele nii kaunil ja imetlusväärsel saarel hakkab raiskama. Ühesõnaga maitse saab suhu ja veendumuse, et see on koht, kuhu PEAB tagasi minema.

Käisime ka Samarias kohaliku büroo kaudu- 26 euri long way + kohapeal 12,50 (sissepääs + laev). Muud kohad sõitsime rendikaga läbi.

0
0

Ohh, tahaks ka Santorinile minna, aga ma just mõtlen seda kuidas ma seal 6 aastase lapsega ka hakkama saan. Ma mõtlen seda, et kui ekskursioon võtta ning tutvuda saarega, aga kas ma nendega siis sinna sadamasse ei saagi? ma just mõtlen, et lapsega minnes ikka tahaks kindlustunnet selles osas.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased