trip-krainetrip-ukraine-dark
Ekskursioonid Türgis

Kas oskate soovitada, mida võtta - mida jätta. Pakutakse Pamukkale, Perge, Kappadokia, roheline kanjon ja mitmesuguseid safareid. Väga hea keeleoskusega ei ole ja seega eelistan eestikeelse giidiga väljasõite.

Kui Sa ei ole eriline (mikro)bussisõidu fänn, siis vaata kõigepealt kui kaugel on need kohad linnast kus asub Su hotell. Näiteks Alanyast on Pamukkale (või oli see hoopis Kappadokia? ei käinud ise kummaski) rohkem kui viiesaja kilomeetri kaugusel ja sõit sinna algas väga vara hommikul (oli vist kell 5?). Seega - kui ei taha vähem kui ööpäevaga rohkem kui 1000 kilomeetrit sõita, siis ei saa sellist ekskurssi võttagi. Eriti kui on vaid 7-ööne puhkus. Muidu soovitaks kindlasti kõike võtta! Novatoursi giid Virve oli väga tore ja asjalik.

Kindlasti soovitaks minna Green Canyoni vaatama. Väga ilus loodus on seal. Vahepeal tehakse peatusi, kus saab järves ujumas käia. Poole reisi peal on lõunasöök ühes mägirestoranis. Veab kui saab väikse paadiga minna ja kindlasti tuleks istekoht võtta ülemisele tekile, sealt vaade parem. Merereis mööda Alanya rannikut oli ka täitsa normaalne, saab niisama lebotada ja vahepeal tehakse peatusi ujumiseks ja lõuna paadil on hinna sees. Virve oli jah üks tore giid, käis meiega koos Green Canyonis. Kahjuks ta ei tööta enam seal.

Suured tänud info eest. Ootan põnevusega reisi.

Kappadokkia on kesk-Türgis ja see tähendab väga palju bussisõitu (mitte mikrobussis) ning ka öösel sõidetakse osaliselt. Meie käisime 2-päevasel Kappadokkia reisil ja jäin ülimalt rahule - poleks iial ette osanud kujutada, et selliseid asju on olemas nagu on Kappadokkias. Superlahe ekskursioon kuigi tuli ette ka äpardusi (jäime väikse tornaado kätte, buss lagunes ära). Lastega seda ekskursiooni ette võtta ei soovita.

Pamukkale on ka kindlasti ülimalt lahe vaatepilt aga sinna pole veel jõudnud. Alanyast on ta vist ikka väga kaugel?

....oli ja on Türgis täitsa olemas. Käisime mai algul reisil TEZ-Toursiga ja Alanyasse sõites oli ta meiega. Tervitused Eestimaalt temale, kes Virvega kohtuvad (olime Aura Beac Hotellis)! Mõnus inimene! Gretter! Green kanjon on tõepoolest super elamus. Pamukkale käisime ka, kuid arvestada tuleks seda, et hommikul start kuskil...4.30 ja tagasi jõudsime 2.00 öösel. Muidugi oleneb kus hotellis elad. Kahjuks lootsin rohkem sellest ekskursioonist,ettekujutus oli natuke-palju teisem. Aga omapärane vaatepilt sellegipoolest(tagasi sinna ei läheks)....küll aga Green kanjonit naudiks teist korda veel! Alanya kindlusest on super ilus alla linnale vaadata(tulime jalgsi alla, üles sõitsime bussiga) ja koopad, mis asuvad kindluse jalamil(Kleopatra rannapoolel) tasub kindlasti vaatama minna. Kui on veel võimalus Sul vaadata-nautida öist linna kõrgelt mäeotsast....see on fantastiline elamus! Kindluse vastas mäel(kui vaadata otse üle linna) asub Terass...mis on 5km pikk....ehitatakse juurde veel pikkust... Öine vaatepilt on lummav mõlema mäe otsast vaadatuna...sorrryyyy... Maitsed on inimestel erinevad, aga ehk natuke abi siiski minu emotsioonidest. Ja no diskosaalid ja sadam...kõike tasub vaadata! Ja muidugi Türgi saun!!!! Niipaljukest lisan veel, et tänavalt ostetud reisid on odavama hinnaklassiga ja suhtlemiskeel inglise-vene...võid küsida sellise grupiga koos ekskursiooni, mis keelt kõige rohkem valdad(eestikeelset giidi?....no kui Virve ise on giidiks, siis võib-olla)...endal kogemus puudub. Päikest teile kõigile ja ilusaid puhkuseelamusi!

KAs oskvad siinolijad tuua näiteid, mis maksavad ekskursioonid tänavalt võttes?

Sain selle info Tallinna Novatoursi büroost et Virve enam seal ei tööta kui tahtsin teada saada tema mobla numbrit. Sry... Ju sain siis valeinfot sealt. Mul on hea meel, et ta ikka veel seal on... Tore ja tark inimene...Plaanime ka sel aastal kolmandat korda Alanya'sse minna ja ehk kohtame teda jälle. Tuli meelde üks eelmise aasta juhtum Green Canyon'isse minnes. Sadamas sattusime esimese apsakana suure paadi peale koos paljude vene rahvusest reisijatega. Vähem kui poole reisi peal selgus, et see pole meie paat kuna meil polnud kavas mingit fishingut(1,5 t) nagu venelastel. Natuke aega ootasime siis uut paati, mis meile järele tuleks ja kui paadilt lahkuma hakkasime siis selgus, et Virve kollane t-särk(mis ta vahepeal seljast oli võtnud) Novatoursi logoga oli kuidagi kaduma läinud. Üsna pea leidsime selle ühe vene rahvusest naise kilekotist, kes ainult naeratas üllatunult...

Novatoursist võis tulla info, et Virve enam ei tööta. Talvel Egiptuses käies kohtusin Sharmis Virvega, nimelt oli ta Estoursi esindajaks kohapeal. Nii et ajage jälgi sealtkaudu. Virve igati tore inimene kui temaga teed peaksid ristuma.

Virve töötab Tez Toursis ja on praegu Alanyas.

Mina soovitaks raftingut, kui meeldib sportlikult aega veeta. Hind oli 20 EUR-i

Räägi palun sellest (raftingust siis :)) natuke lähemalt! Mismoodi, kui kaua, mis täpselt jne.! Tänud ette!

Virve on Türgis ja Alanyas tõesti Tez Touriga. +905344742149 või siis +905333819953.

et soovitasid raftingut...oehhhhh, ei teagi kuidas see elamus mul meelest sai minna! Muidugi super! Eriti kui ankruks meie paadis oli ...kkkhhmmm...100 kg-ne tütarlaps (heatahtlik huumor siinkohal, kuid siiski tõene). Tänaval kaubeldes ei oska lõpplikke eksursioonide hindu öelda, kõik oleneb kellega annab kaubelda ja kui palju. Sõltub sinu enda oskustest ja usun veel, et kohe esimesest kohast ei tasu osta, vaid uurida natuke hinnaklasse. Raftingule minnakse peale hommikusööki ja õhtusöögiks oled tagasi. Päästevest antakse ja kiiver ja aer, aga galipso on tasuline, (kuid see pole kohustuslik). Paadis on 10 inimest ja peale paadisõidu lõppu on kenasti lõunasöök vabas õhus ja siis tagasisõit hotelli. Ja kui paadimeeskond on lahe, siis emotsioonid aina mõnusamad. Käisime kahes kohas ka kaldal. Igatahes mõnus ja piisavalt ohutu reis. Vahepeal oli võimalus ujumas käia, kus vee vool nats aeglasem ja põhi kenasti näha, niiet igati lahe ja sisustatud reis (mitte ainult aerutamine). Need minu emotsioonid raftingust, aga ehk keegi veel lisab. Aga ives! Sa räägi veel ise sellest mõnusast mängust, mille sa võitsid! Heeeee...see oli lahe vaatepilt! Feliks...kena et said juba Virve telefoni numbri...loodan, et leiad ta Alanyast! Päikest teile kõigile!

Rafting oli ka minu jaoks mõnusaim elamus Türgis. Oleneb ka ajast mil raftingust osa võtta, kevadepoole on vett rohkem ja kärestikud võimsamad. Sõidetakse peatustega piki jõge alla kuskil 12...13 km. Ühes peatuses sai ka kaljult vette hüpata. Saab valida kaheseid ja kümneseid paate. Kahesed lähevad kergemini ümber. Kümnestel on kohalik ankrumeheks. Raftingule tasuks vahetusriided kaasa võtta, sest sõidul saad üleni märjaks ja pärast bussis ebamugav olla. Tava on selline, et kui teisele paadile lähedale satutakse läheb veesõjaks. Juulis oli vesi jões 12 kraadi, harujões kus vette hüpati, 8 kraadi, õhk aga 35 kraadinii, et pole hullu. Kui vähegi julgust on, tasub raftingul käia. Pikad püksid võiksid sõidu ajal jalas olla, sest paadi ümberminekul võib muidu palju kriime saada. Meie nähes läks veel vahetult enne lõppu inglastest naistudengite 10 ne paat ümber. Põhiviga oli neil see et keegi ei julgenud vist paadi ninas olla ja kui esiots kärestikus veidi tõusis vajusid kõik taha, paadi nina päris üles ja vees neile peale. Õnneks midagi hullu ei juhtunud.

Kas keegi oskab öelda, mis vanusest alates raftingule lapsi lubatakse? Endal minek Antalyasse järgmine nädal ja tahaks kindlasti raftingule ka, aga ei tea, kuhu laps siis samaks ajaks (8-aastane).

Aga lapsed olid ka raftingul kaasas ja päris pisikesed. Ise ma soovitaks raftingule ikkagi päevitusriietega minna või galipso laenutada, ei kujuta ette, et peaks märgade riietega terve aeg paadis istuma, sest veesõda korraldatakse kohe reisi alguses :)

Olen esimest korda minemas välisriiki PUHKAMA (muudes asjus olen ennegi käinud ja korduvalt). 1)Kuidas täpsemalt käib see ekskursioonide nö. tänavalt ostmine? Kas mingi silt viitab mingile kohalikule büroole või tulevad sulle ise pakkujad ligi? 2)Kui ma olen reisi ära ostnud, kas ma saan siis mingi paberi, lepingu, tšeki vms? 3)Kuidas lepitakse kokku koht, kust ekskursioon väljub ja kuidas ma sinna kohale saan? Kas nt. hotelli järele tullekse või kuidas? 4)Kui ma nii võhik olen, äkki peaksin hoopis Novatoursi esindajalt tellima need eksursioonid, st. poole kallimalt?

Minek augusti alguses Kemerisse, Novatoursiga.

Büroodel on sildid peal ja agendid ukse ees, kes tahavad neid ekskursioone väga maha müüa. Pakutakse ka randades. Mõnes hotellis on kohalikud ekskursioonimüüjad, mõnes ei ole. Seda muret ei ole, et keegi midagi pakkuma ei tuleks. Ka kohalikult ekskursiooni ostes saab vastu kviitungi, kus on kirjas teie nimi, hotell, ekskursiooni nimetus ja pealevõtmise kellaaeg – täpselt samuti nagu Novatoursil ja teistel. Kokkulepitud ajal võetakse hotellist bussi või auto peale, aga kuna samale ekskursioonile on tulijad mitmetest hotellidest, sõidetakse vastavad hotellid läbi ja pärast ekskursiooni viiakse kõik inimesed oma hotellidesse tagasi.

Sai veedetud Türgis 9 päeva. Kuurordiks oli Side- selline väike ja mõnus. Kuna Sides puudus Novatoursi reisiesindaja (oli olemas 40km kaugulse Alanyas), siis lihtsam oli võtta ekskursioonid kohalike käest. Tänaval on pakkujaid tohutult ja hindade üle annab ka kaubelda. Enamasti oskavad reisipakkujad saksa, inglise või vene keelt. Ka ekskursioonidel räägitakse tavaliselt mitmes keeles info üle, nii et ei maksa karta oma keeleoskuse pärast. Ûldiselt võib kohalikke pakkujaid usaldada- tullakse kenasti järgi, kuid tasub alati arvestada kuni 15min hilinemisega. Kuigi meil tekkis probleem ühe reisibürooga (ekskursiooni ei toimunud), siis kohale minnes ja raha nõudes saime ettemakstud summa tagasi. Üldiselt kohalikud kardavad (turismi)politseid, nii et probleemide korral tasub esialgu järjekindlalt nõuda oma raha ja viimases hädas ärhvardada politseiga.

Soovitan minna samuti raftingule (maksis 15 eurot 1 inimene)! Juba bussisõit mägedes on huvitav ja paadis olla on veelgi huvitavam. Paadis olime vaid 6-kesi + siis instruktor. Enamasti olid paatkonnad suuremad (kuni 12 inimest) ja paljudel olid ka lapsed kaasas (lapsed pannakse istuma keskele, kus on ohutum). Kõigile anti selga päästevestid, kiivir kandmine oli vabatahtlik. Soovitan samuti olla päevitusriietega, sest paadis olles saab piisavalt märjaks. Jalanõudena sobivad sandaalid või midagi sellist, mis jalast kergesti ära ei kao. Ise olin sunnitud oma varbavahe-plätudele järgi ujuma, nii et see kõige parem valik see ei ole. Veespordijalatseid saab osta ka enne retke algust, aga siis on nad kallimad kui eelnevalt kuskilt tänavalt ostes. Kõik asjad (mütsid, prillid) on soovitatav jätta bussi. Prillide jaoks saab laenutada spetsiaalse paela, mis prille kinni hoiab. Paar sõna ka raftingust. Meie paatkond oli siis nö "ohvriteks" valitud, kelle paat kärestikus sihilikult ümber aeti. Nimelt puudusid meie paadis väikesed lapsed, kõik oskasid ujuda (selles veendus instruktor ujumispeatustes) ja meid oli ka vähe (ei kao pärast ümberminekut ära)-seega vägagi sobilik seltskond. Nii et kes ei soovi ümberminekut, see valigu endale paatkond, kus on väikesed lapsed või vanemad inimesed! Ûmberminek toimus nagu eelnevalt kirjeldatud- instruktor palus kõigil tulla paadi tagumisse otsa ja meie pahaaimamatult seda ka tegime. Kärestikus tõusis paadi esiots üles, vajus uuesti alla ja teistkordsel ülestõusul vajus siis paat tagurpidi kummuli. Meie jaoks oli ümberminek paras üllatus, kuna olime oma instruktoris suhtleiselt kindlad ja päris ootamatu oli ennast leida vee alt. Vesi oli kärestikus piisavalt sügav, nii et ära ennast ei löönud. Vool oli aga väga kiire ja ennast kaldale nihutada suhteliselt keeruline. Hiljem selgus, et üldiselt pidigi olema tavaks üks seltskond matka käigus ümber keerata. Nimelt on mitmetes kärestikes fotograafid ja ka videokaameraga tüübid, kes sinu tegemisi jäädvustavad. Pärast matka on sul võimalik siis osta pilte (4 eurot tükk) või video (20 eurot). Ja et video põnevam saaks ja hiljem tore vaadata oleks, siis keerataksegi üks paatkond ümber. Kindlasti tasub ära proovida türgi saun ja seda juba esimeste päevade jooksul. Pidi nahale hästi mõjuma ja päevitus pruunim saama!

Kellel värskeid kogemusi – kui palju maksavad kohapeal Alanyas müüdavad ekskursioonid – Pamukkale 2-päevane (või kombineerituna veel mõne vaatamisväärsusega), Kappadokia 2-päevane, Perge-Aspendos, džiibisafari, merepäev, Roheline kanjon jms. Oskate soovitada mõnda kohalikku korralikku bürood?

Ei tea hindu küll ekskursioonide kohta, aga kui oled ise sõitja ja natuke tahtmist, siis soovitaks võtta auto ja ise sõita. Meie tegime nii. Kemerist kulus küll Kappadokiase minekuks ligikaudu 7 h aga oli seda väärt. Sama ka Pamukkale. Sinna oli sõidu aeg väiksem Kemerist ligikaudu 4 h. Samas oled enda aja peremees. Peatud siis kui tahad.