EL covid-sertifikaat alates 1. juulist

2. juulil reis Rooma (loodetavasti Wizz Air ikka alustab lendudega nagu lubatud) - kas siis nüüd nii, et esitan digiloost genereeritud EL covid-sertifikaadi vaksineerimise kohta ja sellest piisab, ei ole vaja teha testi?  Välisministeeriumi Reisi Targalt leht ütleb, et Itaalia tunnustab   ELi digitaalset reisipassi. Kas see on sama asi? Miks siis meil see dokument nimega digital EL covid certificate? Ei tahaks mingit üllatust lennujaamas, et pole õige asi jne. Ilusat suve!

1
23

Sama tõendiga lendasin juba 10.06 Tallinna lennujaama kaudu Kreekasse küll aga töötas. Tõendile ligipääs tuli reaalselt paar tundi enne väljalendu.

0
1

Tekkis ka küsimus, digiloos tegin endale selle sertifikaadi ära aga mul on see eestikeelne. Kuidas ma saan seda inglisekeelsena?

0
0

Mina täna laadisin alla - on kolmekeelne. Segadust tekitab see, et kasutatakse erinevaid nimesid: EL reisipass vs sertifikaat.

1
0

To Luikster:  See digiloost allalaaditav kolmekeelne on jah sama asi ja Itaalia peaks sellega nüüd sisse laskma. Käisin sellisega just Lätis ja plaan samasuguse allalaaditud sertifikaadiga mõne päeva pärast lennata Madriidi ja hiljem sealt edasi Madeirale.  

Wizz kohta ei tea, aga reeglina EU-s vist kõik üritavad ikka natuke enne 2 nädalat tühistada, seega kui reis ei välju, siis vähemalt EU 261 kompensatsioonide lootus  ;-)

0
0

Kirjutasin ka ühes teises Itaalia teemas, otsustab Tallinna lennuvärav ja Eesti EU sert ok + dPLF.

0
0

Tänud vastajatele!

0
0

Küsin ka veel üle,  mul 1 vaktsiin tehtud ja koroona läbi põetud. Kas siis on vajalik teha veel see covid-test Itaaliasse minekuks? Või piisab sellest, et trükin digiloost välja tõendi, et koroona läbi põetud ja üks vaktsiin tehtud?

0
0

Minu arusaamise järgi trükid digiloost selle kolmekeelse EU tõendi välja ja testi pole vaja enam.

0
0

Küsin veel juurde, et kas viimasest vaktsiinist peab olema ka mingi aeg möödas (10/14 päeva), et reisida või on see ka riigiti erinev (Itaalia kohta huvitab) või see täna enam ei kehti.

0
0

To MareKolm, see on nii vaktsiiniti kui riigiti erinev. Nt Küpros lubab Pfizeri ja Moderna puhul kohe peale teist süsti, samas kui Jansseni puhul peab mööduma 14 päeva: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers. Itaalia nõuab jätkuvalt 14 päeva möödumist viimasest süstist: https://amboslo.esteri.it/ambasciata_oslo/en/ambasciata/news/dall_ambasciata/2020/03/ingressi-e-rientri.html

1
0

Kas keegi oskab öelda mida see tähendab - As of 6 August 2021, everyone over the age of 12 must present a COVID-19 digital green certificate to access certain services and activities.

Kas see on mingi uus asi mida on vaja lisaks digiloost leitavale vaktsineerimispassile?

0
0

Sama asi. erinevates riikides kutsutakse seda erinevalt. Või siis on antud riigil mingi oma süsteem nagu Taanis ja Küprosel, aga välismaalastel arvestatakse ka EL-i tõendit.

0
0

Äkki keegi jagab oma kogemusi Ryanairiga. Meil väljalend Bergamosse augusti lõpus. Oleme läbipõdenud veebruaris ja COVID passis on kirjas, et see aegub 15 päeva enne lendu. 

Kas keegi teab kui rangelt jälgitakse neid kuupäevi? Kas lastakse lennukisse, kui möödas 195 päeva peale positiivset testi, aga mitte 180?

0
0

Mis takistab ennast ühe süstiga vaksineerimisest? Lahendab kõik probleemid, lisaks ka ühiskond võidab.

0
2

Kui Covid pass aegub 15 päeva ennem lendu, siis ei maksa loota, et läbi läheb. Tehke Jansseni vaktsiin ja korras, mõneks ajaks rahu.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased