Elama ja tööle Hispaaniasse

Tere,

oleme noor perekond koos väikese 1.6a lapsega ja oleks soov minna hispaaniasse elama ja töötama,kohe päris pikaks ajaks. Keele omandamisega hakkame vaikselt tegelema juba. Kuidas seal selle töö leidmisega on meestel ja naistel, kas ehitus valdkonda on raske sisse pääseda.

Ootame häid nõuandeid jne.

Tere,

Hmmmzzzz naljakas mul on samasugune plaan, olen ema 6a tütrega ja tahaks ka esialgu aastaks sinna elama minna. Äkki peaks jõud ühendama? (Lastehoid) Khu kanti tahate minna, ise olen 2 korda käinud Malaga kandis ja korra Barcelonas. Nõu kahjks ei oska anda veel, kuid kui leian endale liitlased saaks seal kindlasti premini hakkama esialgu! Hiljem saabju alati lahku minna! :)

Päikest

Mina lähen 2 juuni koos naisega costa del sol : torrebalnca korter on veel lahtine aga üürime mingi korteri esialgu kaheks kuuks ja selle ajaga üritame saada tööd ja vähe keelt õppida ja kui kõik sujub siis jääme sinna määramata ajaks. Kui soovid võime suhelda täpsemalt Skype: Stall4 Praeguste andmette järgi tuleb üks sõber kaasa võib-olla aga kui ei siis peaks jääma koht vabaks autos . Sinna sõidul ajalist piiri pole tahame ka mujal vähe ringi vaadata seega 2juuni hakkame sõitma ja millal konkreetselt seal olen ei teagi

Tervitus,

ehk keegi oskab jagada informatsiooni reaalsest teenistusest, mis saadakse. Kohandudes kindlasti leiab paremaid võimalusi, kuid kohalejõudes, et mitte jääda elama säästude peale...venima.

Minu "koorem" väike taksi, kelleta ei lähe kuhugi. Igasugune informatsioon väga teretulnud. Sisseelamisel oleks kindlasti suureks abiks, kui mõtteid ühendada.

Edu igal juhul,

Rain@Muki

isegi võtan vaikse koera kaasa

jaga mõtteid, MSN: absolutg@msn.com

Tavalised hooajatööd on odavad ( kukil 5-8 eur tund ) aga kokkadel alates 12 eur tund ja rohkem olenevalt oskustest ( pisibaaride koka palkadest ei tea ). Samas olen kuulnud ülistavaid kiidulugusid just Eesti kokkade kohta ja mingi Eesti leht kirjutas kokandus praktigantidest marbllas,keda peakokk ei tahtnud koju lasta, kuna nad olid nii megad olnud. Aga otsingutest leiad tööbüroosid ja sealt ka palganumbreid Marbellas www.marbella.com jne.

Edu sulle!

Mina igatahes soovitan minna. Ise tulin küll mõne aja eest tagasi Eestisse, aga Hispaanias oli elu lapsega ikka palju lihtsam. Lasteaedade kohti jätkus, lapsehoidjad olid väikse palgaga nõus ja hoolisid ning armastasid lapsi. Selle poole pealt oli elu ikka palju rohkem paigas kui Eestis. Ma saan aru, et elukutselised lapsehoidjad tahavad elamisväärset palka saada, aga Hispaanias on meeletult palju naisi, kes teenivad laste hoidmisega lihtsalt lisaraha ja ei ole oma nõudmistega ülbeks läinud ning samas kohtlevad lapsi väga hästi. Lisaks veel see, et lapsevanemad maksavad vähem tulumaksu. Arsti juures käies ei kohanud ma kunagi sellist asja nagu visiiditasu. Need, kes on nö haigekassa poolt kindlustatud(st. need, kes käivad tööl, või, kelle vanem käib tööl) saavad teatud soodustust ravimitelt(osadel juhtudel päris suurt soodustust), aga muus osas koheldakse neid arstide poolt võrdsetena nendega, kes pole kindlustatud(vähemalt mina märkasin seda). Paberiteta või töötud rasedad saavad samamoodi arsti käest tasuta vitamiine ja kreeme ning niisama tõbised saavad ka oma süsti või tableti tasuta kätte. Ja see näitab riigi suhtumist inimestesse. Ei ole nii, et lähed murtud sõrmedega traumapunkti ja tirid hammastega sajase püksitaskust välja, et arstid sind üldse vaataksid. Hispaanias elades jäi mul mulje, et valitsus tõesti hoolib sealsetest elanikest, kaasa arvatud immigrantidest. Eestis seda tunnet pole. Mitte, et ma niiväga mingit hoolitsust vajan ja ega ma arsti juurde eriti ei satugi, aga me elame ju ühiskonnas ja selleks, et ühiskond toimiks korralikult on vaja vastastikust hoolivust ja üksteise mõistmist. Ma ei räägi ju mõrvarite poputamisest, vaid tavaliste inimeste elude austamisest ja niisama normaalsusest. Mis puutub töösse, siis seal saab tööd see, kes tööd teha tahab. Igale inimesele antakse võimalus ja kui sa näitad, et sa tahad õppid ja teha, siis sind lahti ei lasta. Lihttööde ja lihtsamate oskustööde puhul olen kohanud palju inimesi, eks on oma ameti töötades selgeks õppinud. Loomulikult on Hispaanias ka igasuguseid probleeme, aga arvatavasti on neid vähem kui Eestis. See pole ka midagi erilist, sest Eesti on ju nii vähe aega iseseisev olnud, kuigi see ei ole vist põhjus kõikidele Eesti probleemidele. Igatahes edu teile.

Tere, kui ei ole saladus, miks sa tulid tagasi?

Kõige pealt oleks huvitatud sellistest teadmistest, et kui oled sihtpunktis, siis kuhu edasi? Millised on need esimesed toimingud töö otsimisel? Tööloa/elamistloa taotlemine? Kuskile enese registreerimine? Kas elukoht peab selleks olemas olema? Ühesõnaga millised käigud ma kohe esimesena peaksin ettevõtma jõudes Hispaaniasse?

Tänud!

rändtirtsud ja tarakanid, piinlik Teie pärast.

Ka minul on selline plaan minna Hispaaniasse 1 aastaks või umbes nii! Olen ema 6a. poisiga. Tore oleks ka kellegagi ühineda, et sisseelamine nii raskelt ei läheks. Millal keegi plaanib minna ja kuhu kanti?

meili mulle : aleksandr.dovbos(at)gmail.com Olen Hispaanias korduvalt käinud ja isegi töötanud , keel on suus .

Hei!!

Olen ka üks neist kellele on reisipisik sisse läinud ja plaan minna ka elama ja tööle Haipaaniasse, Barcelonasse. Päike78 millal sul see plaan sõita on? Ma ise ka olen üksi mineja ja kuluks ka ära veidi seltsi ja julgestust, seltsis ikkagi segasem. Minu MSN: suggar_19@hotmail.com.

Tere, Kaja16, oleksin ka huvitatud sellest, et saaks sinuga privaatsemalt suhelda, et äkki sa annad enda msni. Kuna mul ka plaanis sügisest väikese lapsega sinna kanti elama minna, siis oleks hädasti teadmisi ja nõu vaja;)

Tere, kuidas Teil koigil see uus algus läks ja kas olete sisseelanud ja rahul?