Eligible post code area?

Tere! Tulin nädal tagasi Austraaliast ja käisin seal working holiday viisaga. Tagasituleku põhjuseks viisa kehtivusaja lõpp. Tahaksin minna suvel uuesti.
Vajaksin sellist viisat millega saaks ka töötada. Seega turistiviisa ei sobi. Farmitööd ma ka rohkem kui kaks nädalat teinud ei ole. Aga nagu aru saan, saab selle teise working holiday viisa ka siis kui oled töötanud nn. eligible post code piirkonnas. Töötasin Magnetic Islandil postikoodiga 4819 ja internetist leidsin et see täitsa kuulub sellise piirkonna alla. Aga kas on ka oluline mis ametit ma seal pidasin või on see siis ükskõik ja ajaks ikka 3 kuud? Kas on keegi niimoodi teise aasta viisat teinud või on veel muid võimalusi?
Tänud juba ette! . . .

Kui teise aasta viisataotluse esitad, tuleb esitada toendid, kus ja millist tööd sa need 3 kuud tegid. Selleks tahetakse tööandja ABN numbrit, mille alusel nad siis vaatavad, kas tööandja tegeleb hooajalise tööga (seasonal work) ja kas ta on nn primary producer voi mitte. Kui sul ei ole seda ette näidata, siis ehk önnestub leida moni farmer, kes on nous sulle raha eest oma ABN numbri andma ja valitsusele kinnitama, et töötasid tema juures 3 kuud. Olen kuulnud, moni on ka huupi mone farmi ABN numbri leidnud ja selle viisataotlusele kirja pannud ja niimoodi teise aasta viisa saanud. Vaata ainult, et farmi postkood vastaks eligible post code areale.

Aitäh vastuse eest! Ise olen aru saanud ja ka oma tuttavatega rääkinud et kui töötad eligible post code areas siis on ükskõik millist tööd seal tehtud on ja see ei pea just farmitöö olema. Või eksin? Ise tegin siis ehitusel maintenance`i.

Endal taas mõtted Austraaliasse minekust, aga sai ka vaid 2 nädalat farmitööd tehtud, kuigi töötasin küll üle 3 kuu Eligibleb postcode area's. Kas saan siis komplikatsioonideta teise WH visa taodelda?

Alates 1. juulist 2008 pole teise aasta WHM viisa saamise tingimuseks enam 3 kuud põllumajandusliku iseloomuga tööd, vaid 3 kuud nö "spetsiifilist tööd" vastavas piirkonnas. Sobilikud töövaldkonnad on nt taime- või loomakasvatus, kalandus, pärlindus, metsandus, kaevandus või ehitus. St kui oled oma 3 kuud regionaalset vastavat tööd ära teinud, siis on sul võimalus teist WHM viisat taotleda. Eesti keelne ülevaade siit: http://www.austraalia.info/viisa/whm-viisa-teiseks-aastaks

Hea on ka see, et see "spetsiifiline töö" võib olla sooritatud enne 1. juulit 2008. St kui töötasid nt 2007 aastal 3 kuud ehitusel sobivas piirkonnas (ja suudad seda tõestada), siis on sul nüüd võimalus teist viisat taotleda.

Väike väljavõte immi lehelt uudiste rubriigist:

  • Work that is eligible for a second Working Holiday visa was changed on 1 July 2008. Eligible work is now referred to as 'specified work' not 'seasonal work'. The specified work definition below applies to:

    • visa applications lodged on or after 1 July 2008
    • work undertaken at any time.

If you were refused a second Working Holiday visa for not meeting the seasonal work requirement, but now meet the specified work requirement you may be able to apply again. You would need to pay another visa application charge.