Emirates -ga lendamine läbi Dubai,kas vaja transiitviisat

Kas keegi lennanud Emirates Airlinega ja ümberistumine olnud Dubais? Kui lendude vahe ca 3 tundi ja lennujaamast välja ei lähe, kas siis ikkagi eestlastel on transiitviisat vaja? No ei leia kuskilt seda infi. Kas kellegil kogemusi? Tänud vastuste eest ette.

Endal oli samuti 3h vahet ning lennud Emiratesiga. Lennujaamas on transiittsoon ning riiki sisenema ei pea - viisat pole vaja.

Olen korduvalt lennanud ja viisat transiittsoonis kindlasti vaja pole.

Palun andke nõu,kas võtta ette lennud Emiratesiga läbi Dubai ,kui mõlemal suunal on lendude vaheline aeg 8,5 tundi?

Siin on küll raske sulle nõu anda. Pead ikka ise otsustama, kas selline lendude vaheline aeg on sinu jaoks ok või mitte ning kas või millised on alternatiivid.

Transit Visa Transit passengers stopping at Dubai International Airport for a minimum of 8 hours and meeting the certain conditions mentioned below are eligible for obtaining a 96-hour transit visa. These conditions are as follow:

Airlines sponsored only (prior arrangements maybe required) Applications should have confirmed onward booking to the 3rd destination For transit passengers or those holding special permits, or for visit or mission, the passport or the document must be valid for at least three months Citizens of the following countries are not eligible for the 96 hours visa on arrival: Somalia, Afghanistan, Iraq, Niger, and Yemen.

The transit visas for passengers arriving at Dubai International Airport can be arranged by Emirates Airline for its passengers or by Marhaba Services for those travelling on other airlines. Marhaba Services Tel: 00971 4 2162657; 2164629 email: marhaba@emirates.co

http://www.uaeinteract.com/travel/visas.asp

Emiratesiga sõitjatele - viisat ega transiitviisat ei ole vaja, kui lennujaamast välja ei lähe. Kui lendude vahele jääb Dubais 4 tundi või rohkem ja lennud on ühel piletil, siis saab iga reisija Emiratesi kulul tasuta söögikorra lennujaamas. (See kehtib Economy klassi piletite puhul. Business ja First Classi diilid on hoopis midagi muud :) Emiratesi terminalis (varem 3. terminal, nüüd ümber nimetatud A-terminaliks, s.t sealsed väravad algavad A-ga) saab tasuta toidu voucheri A8 värava juures asuvast Emiratesi infopunktist pardakaardi ettenäitamisel. Voucheri taga on nimekiri restoranidest, millistes seda kasutada saab. A-terminalis oli üks selline toidukoht (Mezzanine restaurant, A2 värava lähedalt liftiga ühe korruse võrra üles), aga öine toiduvalik oli seal üsna nigel. Soovitati tulla alates kell 5.30-st, kui hakatakse hommikusööki pakkuma. Samas B ja C terminalides oli neid voucherit aktsepteerivaid restorane rohkem, kui aega jagub, tasub neid uurida. Mezzanine restoranist ühe korruse võrra kõrgemal on Merhaba lounge - sinna lastakse ka Economy reisijaid, sissepääs oli midagi 34 USD ringis ja piiramatu toit-jook, mugavad toolid ja hea kvaliteediga wifi hinna sees. Kui aga lendude vahele jääb 8 või rohkem tundi (kuid vähem kui 24 tundi JA ühtegi varasemat lendu sellel suunal ei lähe), siis saab lisaks toiduvoucherile ka tasuta ööbimise Emiratesi kulul (koos tasuta transfeeriga ööbimiskohta). Kui üle-4-tunnise-pausi korral pakutava tasuta söögikorra saab ilma etteorganiseerimata otse lennujaamast, siis ööbimine tuleb enne lendu Emiratesiga ära vormistada. Lennujaamast väljas oleva ööbimise korral läheb siiski vaja viisat, mille saab vormistada lennujaamas, kui on olemas eelnev kinnitus. Lennufirma on igati 5+. Lennukites on väga hea personaalne meelelahutussüsteem, internet, e-mailide ja SMSide saatmise võimalus ning ka wifi, kui enda arvuti on kaasas.

Ei ole paris nii lihtne, et kui üle 8tunni, siis saad viisa vormistada lennujaamas ja kogu lugu. Viisa kinnitus AÜE poolt peab olema olema varem olemas, lennujaamas lüüakse see lihtsalt passi. EV kodanikud ei saa AÜE viisat ilma kinnituseta. Paevasel ajal ajavad jah suht kiiresti seal koha peal korda (1-2 h), aga öösel ei juhtu mitte midagi.

Räägingi, et ööbimine (s.h sellega kaasnev paberimajandus) tuleb enne lendu ära vormistada. Osa Emiratesi poolt pakutavad ööbimisi on aga lausa lennujaamas, Dubai International Airport Hotel'is, selle jaoks ei ole viisat tarvis. S.t immigratsioonist läbiminekut ei ole, hotell on terminalis sees.

Saabusime just eelmisel nädalal tagasi reisilt Sri Lankast ümberistumisega Dubais. Kuna meil oli nii minnes kui tulles lendude vahe üle 8 tunni, saime majutuse, 2 söögikorda ja transfeeri tasuta. Asjaajamine oli väga ok. Soovitan seega Emiratesiga lendamist soojalt. Kasutasime võimalust ka Dubais ringi vaadata, kuna viisat sellisel puhul vaja polnud.

Kaidi-Kerli, kas kirjeldaksid täpsemalt seda viisa lugu. Vaatasin sellist lendu kus oli 11 tundi Dubais. Jõuab õhtul ja edasi läheb järgmisel hommikul. Kas lennukipiletite ostmisel tuleb kohe küsida majutust või teevad nad seda automaatselt.

Lendasin Emiratesiga märtsis ja aprillis 4 otsa, kõikide lendude vahe oli 9-9.5 tundi, kuid me siiski ei saanud tasuta ööbimist Dubais. See, kas piletid klassifitseeruvad, või mitte, seda näeb enda booking info alt. Tasuta söögikorrad olid küll. Lennufirma on muidu väga tasemel.

Tingimused on siin:

Emirates provides this service to its customers that transit Dubai for more than 8 hours and less than 24 hours, provided the terms and conditions of this service are met. The best available connecting flight has to be booked and ticketed and there is a minimum fare basis that has to be paid in order to be eligible for the Dubai Connect. For journeys originating from Europe, the base fare (without taxes and charges) has to amount to USD 1100/- per person for a return ticket and USD 600/- per person for a one way.

To Kaidi-Kerli

Kas kirjeldaksid lähemalt, kuidas see ööbimise asja ajamine käis ja kas kehtisid need pileti hinna piirangud, nagu siin eelnevalt välja toodud on ? (1100.- dollarid / pileti hind) Meil on pileti hinnaks 640 euri ja 10 tundi on lendude vahel - 22:00-8:00

Erinevalt mitmest siin küsijast-vastuse ootajast, saatsin ma otse meili Emiratesile sama küsimusega ja sain ka prakt koheselt ka vastuse, pileti hind Arlanda-Dubai-Hcmc oli 600euri, vahepeatus Dubais 11 tundi ning vastus tuli, et antakse tasuta ööbimine, mille korraldamiseks paluti passiandmed saata.

Põhimõtteliselt on suht hea info selle Dubai Connecti kohta ka Emiratesi kodukal ka olemas http://www.emirates.com/ee/English/plan_book/essential_information/dubai-connect/dubai-connect.aspx

Selle alla vist ei käi need üle 4h asjad, kus saab ainult söögikorra Emiratesi kulul.

Kui keegi omab Emiratesi tingimusi selle 4h söögikorra kohta oleks hea, kui saaks lingi siia panna. Google andmetel osad kinnitavad seda ja osad mitte. Tahakski kindel olla. Mitte et mulle seda söögikorda niiväga vaja oleks, aga hea oleks teada.

Emirates´iga saab lihtsasti ühendust nende lehelt, Contact us, Live chat. Vajalik Booking Reference number. Paar minutit ootamist, kirjutavad kohe vastuse.

Linki panna ei oska, aga eile öösel just olime Dubais, lendude vahe 5 tundi. Piletitega tuli minna Emiratese kassade juurde, seal oli kohe eraldi box söögikupongide jaoks. Löödi tempel piletitele, anti kupong, ei mingit probleemi! Olime B terminalis.

Kuna mul naine just vahetab passi siis pole ise mõlemi andmeid sinna saatnud, et ka uurida transiitviisa vajaduse kohta.

Kena tütarlaps live chatis vastas niimoodi: "Passengers who have at least 4 hours connecting time in Dubai will be given a complimentary meal voucher. The voucher will be given at the transfer desk upon arrival in Dubai. However, you may proceed to the transfer desk upon arrival in Dubai if you are having a transit time of at least 4 hours collect your meal voucher."

Uurisin ka, et kas see on kuskil kodukal ametlikult välja öeldud. Vastus oli, et "ei".

Tere, ei leia Emirates.com lehelt live chat`i võimalust, Samuti ei ole kusagil kontakt e-maili aadressi. Kas keegi oskab aidata? Või on ainus võimalus helistada Emirates esindusse Helsingisse või Stockholmi?

Siin näitab live chat'i: https://mobile.emirates.com/english/help/offices/local_emirates_offices.xhtml Ja veel 2011 kehtis selline email ka: customer.affairs@emirates.com , aga mina pigem panustaks live chatile