Esimest korda Gironasse

Tere

Palun kogenumate abi reisi planeerimisel. Sõidame Ryanairiga Gironasse. Edasine on otsustamata, kuid tahame näha Barcelonat, Girona ajaloolisi paiku (nautida kultuuri, ajalugu) ja natuke tahaks ka rannas peesitada. Head ostukeskused - turud ei teeks ka paha :) Reisi kestus on 7 päeva. On vaja paika panna, kas:

  1. sõita kohe Gironast edasi Barcelonasse ja olla kõik päevad seal - ehk kus piirkonnas peaks Barcelonas ööbima, mis oleks lähedal nii rannale kui olulisematele vaatamisväärsustele? Kindlasti tahaks teha bussiekskursiooni.

  2. sõita Gironast Barcelonasse, olla seal paar päeva ja sõita tagasi Gironasse ning viibida ka seal ehk jagaksime puhkuspäevad pooleks - kus sel juhul Gironas ööbida?

Igasugused näpunäited ja info on oodatud!

Kaili

Mina sõitsin lennujaamast otse Barcelonasse ja tulin päev enne lendu lennujaama lähedale hotelli, kuhu jätsin asjad ja siis sõitsin Gironaga tutvuma. Kuna Girona Tallinn lend väljub vara hommikul siis oli lennujaama lähedal ööbimine hea idee. Oleneb, kui palju Gironas vaadata tahad, kas vajad rohkem, kui ühe päeva. Lennujaamast saab bussiga nii Barcelonasse, kui Gironasse. Gironas peatub buss rongijaamas, ka sealt saaks rongiga Barcelonasse sõita, pidi olema isegi paar euri kokkuhoidu. Barcelonas on olemas rannad, turud ja kindlasti leiab ka ostukeskuse. Ise ööbisin Tarvelodge hotellis, mis oli Placa Espanyast 2 peatust, seal lähedal oli Ikea, kaubakeskus, söögikohad. Samuti ei olnud kesklinna jalutada pikk maa, kuid meie kaustasime päris palju metrood (oli 10x kaart). Kui randa tahad vaata rannalähedasi piirkondi ööbimiseks. Paariks ööks oli ka korter renditud Saintsi rongijaama juures, kuid see mulle ei meeldinud ja oleks eelistanud hotelli. Käisime rongiga Montserrati kloostris, Guelli pargi külastus jäi ära, kuna oli tasuline ja piletijärjekorrad olid sellel päeval meeletud (võib-olla on kogu aeg), külastasime ka Aquariumi. Kui oled kindel kohtades mida tahad külastada soovin netis piletid ette ära osta, käisin novembris ja isegis ellisel ajal olid igalpool pikad järjekorras.

Suur tänu kogemuse jagamise eest! Plaanime külastada seda piirkonda 23-30.07 juba.

Ei pea kohe Gironast Barcelonasse sõitma. Tuleks proovida nautida ka väiksemaid linnu kui Barcelona ehk otsida nö ehedat Hispaaniat. Enne Barcelonat on väga ilusad rannad-linnad ja ööbimiskohad, mis asuvad otse mere ääres.Neis on hotelle iga 10 meetri tagant. Mõnes kolme tärniga ilusa nimega rannaäärses hotellis peab aga olema ettevaatlik, et mitte avastada end puhkavate slaavlaste masside vahele pressituna sunnituna kuulama vene rahvamuusikute etendust:). Rahulik linn ( mitte ööklubide keskus) on nt Malgrat de Mar, mis ongi esimene linnake teel Gironast Barcelonasse. Seal võiksite delfiinide trikke vaatama minna waterparki.www.marineland.es Jah, see on ehe elamus. Ilus on ka Santa Susanna, mis on järgine teel Barcelona poole 2 km eelmisest. Ööbimiseks võiks valida siiski mitte hotelli vaid HA ( korter-hotell) tüüpi hotellid näiteks Safari Aparthotell ( www.safaricalella.com) Calella linnas. Korter-hotelli puhul on retseptsioon, allkorrusel restoran ja õues bassein. Aga eelis tavahotelli ees on võimalus korteris olevas köögis ise süüa valmistada, teha kohvi või pesta turult ostetud värsked puuviljad ise. Üldjuhul on hotellide toidud väga üksluised-odav juust ja lahustuv kohv. Maitseeleamusi minge proovige ikkagi neis söögikohtades, kus kohalikud õhtul istuvad, mitte hamburgeri-turistid. Rannakarbid, paella jm. Kaubandus ? Calella linnas on näiteks kaubandust lausa 1,5 km peatänavat, kus ainult kauplused-kohvikud vaheldumisi ongi, avatud kuni kella 22 õhtul. Transpordiks kasutage rongi või busse. Taksod jätke viimaseks võimaluseks. Neid kõiki kolme on väga palju. Auto rentimise vajadus on samuti küsitav, arvestada tuleb, et ühe päeva hind auto rentimiseks on 45 eurot. Saab ka rongiga, natuke tuleb uurida.

Ununes lisada, et Malgrat de Mar-s on suurepärane söögikoht restoran el cortijo, asub C.Ramon Turro 15 tänaval ( linnavalitsuse hoone lähedal), asutatud juba 1962 aastal, asub vanalinnas. Seal õpite kohalikke maitseid tundma, suurepärane grill liha ja teenindus.

Aitäh. Leidsin www.airbnb.com lehekülje pealt häid pakkumisi. On see ka usaldusväärne lehekülg? Sealt saaks küll HA tüüpi ööbimiskohti.

ööbimispaiga valikul tuleks vältida ka olukorda, et ööbite Saksamaa, Hollandi vm noorte (loe: purjus teismelistega) ühes HA-s või hotellis. Uurige foorumitest klientide arvamusi.

See airbnb tundub olevat usaldusväärne. Olen ise hetkel Assooridel ja majutus selle lehe kaudu broneeritud. Teiste klientide arvamust tasuks lugeda kindlasti.

Repliigi korras veel lisan, et Barcelonasse mõneks päevaks uudistama mineku kasuks kõneleb eelkõige Barelona liivarand, seda tuleks kindlasti külastada. Ja kaubandus ka, muu veel lisaks. Rambla peatänaval on kolm suurt kaubamaja, neis suured allahindlused hetkel. Desigualis näiteks on kogu kaup -50 % alates 6.juulist, sealt kindlasti huvitavaid leide, mida Eestis pole. Barcelonas tuleks liikumiseks kasutada linnaliini bussi, mitte taksot. Metroo on ka tore variant, kuid siis ei näe ju akendest vaadet nagu linnaliini bussides. Meelde tuleks jätta, et kui pilet osta bussist, siis on üks pilet maksab 2.30 eur. Kui osta aga ( mitte bussist, vaid müügikohast, kus ka sigarette müüakse alati) 10 korra pilet siis on selle hind kokku 10.30, mis teeb järelikult ühe sõidukorra maksumuseks 1 euro. Bussiga nr 59 näiteks saab tiirutada peaaegu sama liini mööda, millega Turistidele loodud kallis kahekordne buss ( hind 25 eur üks sõidukord) randa, Rambla peatänaval jne. Astute seal maha, kus on huvi ja jätkate reisi.

Repliigi korras veel lisan, et mõni elementaarne keeleoskus võiks olla. Et mitte olla nagu slaavlane, kelle puhuks on mõnes restoranis uksel tekst "siin saate suhelda vene keeles" :), muidu ei suuda ju kohvigi tellida nood :)

Kahekordse bussi hind sisaldab 24 tundi sõitu, linnakaarti, kõrvaklappe ja tutvustavat juttu. Bussil on palju peatusi linnas, kus siis saab minna maha ja hüpata peale. Lisaks on ka bussis wifi.

Kui tuletete Figuerese ja Empuriabrava suunda, siis kindalsti Cadaques, siin Salvador Dali majamuusem ja linn mõnus pesake paljude rannakestega, kohvikutega. Ning pea olematu liiklusega. Auto parim jätta kohe sissesõidul parklasse.

missuguse matemaatikaga sul bronze tuleb 10.30 jagatud kümnega alla ühe euro?

Hea teemaalagatus, nimelt otsin ise ka samasuguse marsruudiga odavat reisi.

Tahtsin küsida, et millise lennufirmaga tuleb lend kõige odavam või äkki tuleks teha hoopis vahemaandumisega sõit? (Praegu leidsin umbes 200 euroga piletid Tallinn-Girona Ryanairilt)

Kui ööbida mõnes Barcelona äärses väikelinnas siis äkki teab keegi mõnda odavamat sorti hostelit (ööbimine kaheses toas) või hotelli? Mis asuks soovitavalt mere lähedal.

Või kui ööbida Barcelonas siis seal odavat ööbimiskohta mere lähedel?

Lennufirma Vueling sõidab otse Tallinn Barcelona ja keskimiseks edasi-tagasi hinnaks kujuneb ka 150-180 euri.

Selena viidatud Hispaania Vueling oleks hea valik, lennud teisipäeviti ja reedeti Tallinnast otse Barcelonasse ja tagasi õhtul kell 22.50 väljalend ja saabumine 4.05 Tallinnas. Saabumine on hommikul kella 8.50 paiku Barcelonas, sealt kohe edasiliikumiseks kaks võimalust: kas bussiga A1 sõit hinnaga 5.90 eur sõitja Barcelona vanalinna keskväljakule või teine variant tasuta buss terminaalist T1 terminaali T2, kus on rongijaam (renfe). Rongijaamast ostate pileti ja võtate suuna põhja poole, kus kuurortlinnad Malgrat de Mar kõige kaugemal ( 1 tund sõitu). Rongipileti hind vistiti 4.50, kuid osta tuleks mitme korra kaart, on soodsam ehk väga soodne. Lennujaamast tuleb rongiga sõita Barna Saints jaama ( see ongi juba Barelona) ja sealt ümber istuda rongi, mis söidab mööda mere äärt ja peatub iga 5 min järel. Umbes 12 peatust kuni Malgrat de Mari-ni. Eesti reisibürood mingil põhjusel reklaamivad Calella linnakest, kuid julgen siiski soovitada Malgrat de mari, mis on vaiksem. Rannad on kõigil ilusad, neid näete ise rongiaknast, sest rong sõidab mere rannaga piirneval marsruudil. Mitte midagi keerulist ei ole. Ei peaks ehk ainult väga palju kohvreid kaasa võtma, käsipagasist piisab. Ahjaa, ehe elamus on rongis musitseerivad kohalikud Banderased. Noored mehed laulavad kitarri saatel nagu telestaari konkursi finaalis, et teenida vagunis viibijatelt mõni euro. Ärge siis neid kerjuseks pidades aknast välja vaadates mossitage kui ehe muusika kostma hakkab vaid ikka naeratage ja nautige. Kallis hotellis pakutav muusika ei pruugi nii ehe ollagi ( üldjuhul laulab ja tantsib seal Ukrainast pärit artist hoopis). Kui sõidate näiteks rongiga Malgrat de Mari linna, siis seal on hotelle väga suures valikus. Neid valige esmalt booking.com keskkonna kaudu, kuid ärge selles keskkonnas broneerige, vaid võtke otse ühendust hotelliga ja suhelge e-kirjade teel. Booking com on hotellile väga kulukas, ta peab teie broneeringuga saadud tasust maksma 20 protsenti booking.com firmale. Kui te ei soovi, et samas hotellis kuulete ainult vene keelt siis valige hotell, mis ei paku venekeelset teenust.

Tark valik oleks leida öömaja esimeseks saabumise päevaks ja seejärel kohapeal valida, otsida. Kõik hostelsid jne ei ole internetis leitavad.

Muidugi on tark seitsmest pävast üks kulutada öömaja otsimisele..

Eks igal ole omad puhkuseplaanid. Kui on juba jaanuaris otsustatud, et Hispaanias ollakse seitse päeva nonstop joobes (selliseid on tõesti nähtud kah) siis võib olla tõesti raske saata ühte e-kirja või teha telefonikõne paari hotelli sel ajal kui hommikul kohvi jood. Kuidas leida öömaja ? Tuleks ikka arvestada, et öömaja eest tuleb maksta, odav see ei ole, sest juuli on puhkustehooaja tipp. On tõesti vanalinna piirkonnas kohvikuid, kus on lausa seinale kirjutatud, et anda rendile korter, kuid sellele lootma jääda ei saa. Hispaanlastele meeldib loomulikult kui nende poole pöördutakse hispaania keeles, kuid ka inglise keelega saab hakkama. Tõenäosus leida hotell on suurem pühapäeva õhtul, kuid väiksem reedel. Arvestada tuleb, et puhkab Costa Brava piirkonnas ka hispaanlane ise, naudib hotelli ja eriti nädalavahetustel. Hetkel on Costa Brava piirkonna hotellid broneeritud umbes 62 % ulatuses teemaalgataja poolt viidatud perioodil. Julgustan enne minekut ostma ka hispaaniakeelse vestmiku, et osata natukenegi suhelda hispaania keeles. Siis hispaanlane leebub kui tema poole pöördute. Hispaania pole Türgi, kus ostes paketi "kõik hinna sees" on teenindus 24/7 ja klient võib praalida ja nõuda kõike, mida süda ihkab ning ikka naeratatakse talle. Hispaanlane saab aru, et turist toob Hispaaniale lisaraha aga ta ei pruugi iga turisti üle rõõmustada. Kui aga oskate natukenegi tema emakeeles vestelda siis on kohe teine tera :)

Tere,

olen ka ise nimetatud kuupäevadel Barcelona kandis. Reisi planeerisin - 4 päeva Barcelonaga tutvus ja 4 päeva rannapuhkus Lloretis. Barcelonas võtsin Apartmendi ja Lloretis hotelli. Kui teemaalgatajat huvitab, siis mul on põhjalik eeltöö tehtud ja võin saata oma "aabitsa" Barcelona vaatamisväärsustest :)

Ostsin ka katalaani keele vestmiku + Barcelona taskukaardi (5 eurot Apollos) (Hispaania keelt räägin, kuid viisakas oleks ka katalaanikeeles tere, aitäh ja nägemist osata öelda).