Esimest korda Taisse

Plaan on minna esimest korda Taisse. http://goadventure.ee/catalog/tailand/tours/tai-ringreis.html

Mida arvate sellisest reisist ning kuhu soovitaksite minna lisatasu eest? Palju 2ks nädalaks umbes raha oleks vaja, kui ei taha väga kokkuhoidlik olla.

Mina soovitaks minna omalkäel:) See hind ikka päris kõrge..Käisime ise ka omalkäel..külastasime bangkok+kwai jõgi, pattaya -phuket-phiphi..

Ise lähed sinna kuhu tahad ja liigud vastavalt oma soovidele edasi..

Otsi piletid...googelda ning pane paika marsruut nign ilusat reisi:))

Olen reisinud nii paketiga, kui omalkäel ja eelistan alati viimast, odavam ning lõbusam:)

Parimat

Esimest korda minekuks ja Taist väikese ülevaate saamiseks võrdlemisi sobilik reisikava, aga Koh Changi ülesloetud vaatamisväärsustest 3 päevaga, kuhu on ju sõit ka sisse arvestatud, küll paljust osa ei saa. Ülejäänud võiks jääda järgmistel kordadel omal käel avastamiseks. Lisatasu eest võtaksin Coral Islandi, Koh Sameti, kus saab rannamõnusid maitsta puhtal ilusal rannal, sest ega Pattayal päeval erilist midagi teha ei ole ja rannad võivad olenevalt tuulte suunast võrdlemisi räpased olla. Kui oled loodushuviline siis ka Nong Nooch. Transvestiitide Alcazari show ka maitse asi.

Koh Sametile pole vast mõtet minna, kui Koh Changile minnakse.

Need Pattaya päeva tuleks transfeerida Koh Changi ja teistele saartele seal lähedal. 4 päeva Pattayal on ilmselgelt liialdus. Ise ei tõstaks sinna jalgagi enam, puhkuse raiskamine.

Ei ole puhkuse raiskamine. Mitmepalgelise Tai nägemine on kindlasti esmareisjale huvitav.

Seda ka jah, aga üle 2 päeva poleks mõtet seda maailma seal vaadata. Hiljem võid kergelt kahetsema hakata kui kusagile postkaardi saarekesele satud. Oleneb muidugi kui vana Tiina on, mõnele vanuserühmale võib vähemalt Pattaya keskuse ööelu kerge šoki tekitada...samas inimesed on erinevad. PS.Antud arvamus Pattaya kohta on puhtalt isiklikust vaatevinklist ja ei pretendeeri absoluutsele tõele..

Hakkame juba vaikselt mõtlema omalkäel Taisse minekust. Sooviksime kindlasti BANGKOKIS ning KANCHANABURIS käija, samuti tahaks jõuda näiteks KOH PHI-PHI SAARELE. Kas nende vahemaad on suured? Kas tasuks rentida auto ?

Bangkokist Krabisse ~780 km (+ paadiga Koh Phi-Phile) Bnagkokist Phuketti ~840 km (+ paadiga Koh Phi-Phile) Bnagkokist Kanchanburi ~120 km

Aga kas oleks mõtekas lennata Phuketisse ning veeta umbes nädal selle lähiümbruses ning sealt edasi öise bussisõiduga sõita Bangkoki ning veeta ülejäänud nädal seal ning käija ka ära Kanchanburis. Tagasilend broneerida Bangkokist?

Mõtekas on küll nii lennata. Aga karta on, et eraldi lennud tulevad kokku kallimad kui edasi-tagasi (soodus-)pakkumine ühest kohast.

Ja esimest korda Taisse minejatel tuleks meeles pidada et sealmaal wc paberit potti ei visata.

Kui on veega wc, pole probleemi, asi lihtsalt rohkem selles, et Tai inimesed ei pühi perset nagu meie, vaid pesevad.

Jah, mina õppisin ka käsidushi kasutamise 3-ndal päeval ära. Vihkan dushiruumis kaaneta prügikaste.

Väga spetsiifiline vihaobjekt sul. :)

Kui palju sobib anda Tais jootraha. Meie andsime pagasi tuppa toonud poisile 20 bahti ja ta oli väga tänulik. Või oli see lihtsalt viisakusest nii?

Normaalne jootraha ongi 20 bahti, igasugu brosüürid vöi reisi korraldajad soovitavad küll ka mingit 10 protsenti ja nii edasi, aga tavaline siiski 20 bahti, mida annavad ka Tai inimesed ise tavaliselt.

Kuidas on Tais üldse jootraha andmisega. Plaanime võtta Chiang Mais päevatuuri elevandi laagrisse koos pikakaelaliste külaga jne. Meie oleme kümnekesi. Kui palju oleks vaja anda giidile TIPi? Kui palju peaks jätma jootraha restoranis? Kus oleks üldse vaja jootraha anda? Veel selline küsimus? Kas raha saab ATM-ist välja võtta ka deepetkaardiga või ainult krediitkaardiga?

Restoranis 20 bahti küll, giidile, kuidas teenindus meeldib, me käisime Chiang Mais pärast tuuri veel giidiga koos tal koolis laste järgi, ning hiljem ta viis meid veel restorani, ning kogu päeva hind oli ikka väga hea. Tippi andsime vist mingi paarsada bahti. ATM-ist saab ka deebet kaardiga, mul on küll Norra oma, aga usun et Eesti omaga ei tohiks ka probleeme olla.

To kairih : kas oleks võimalik sulle emaili kirjutada`? Sooviks paar küsimust sulle seoses bangkok+kwai jõgi, pattaya -phuket-phiphi.. esitada :)