Estonian Air - kas julgete osta pileteid?

See on küll raske küsimus, ent kuidagi ei suuda ära otsustada, kas osta praegu pileteid augustiks või mitte. Ehk siis, kas riskida öömaja broneerimisega ka või ei. On soov minna Pariisi, aga lennud nuditi nii ära, et otse nagu ei saagi. Siis tekkis plaan minna Brüsseli kaudu. Oleksin väga tänulik nõuannete eest. Eelmisel aastal sain väga head nõu, kui Ryanair jättis ära Edinburgh'i liinil lendamise, läksime Manchesteri kaudu ja oli väga tore reis.

Norwegian sõidab Helsinki-Paris Orly ja hinnad on soodsad. Teine võimalus AirBalticut kasutada.

0
0

Minul ja perel on päris mitu EA piletit kuni augustikuuni. Eks see ole selline "aga mis siis, kui..."-olukord. Ise praegu veel võibolla isegi julgeksin pileteid osta, pole lihtsalt enam vajadust olnud nii kaugele soetada - kuni septembri alguseni kokku vist pea 10 piletit ostetud.

Majutuse broneerimisega veel väga kiire ei ole ju, saad veel natuke oodata.

0
0

Ikka võib osta. Olen mõned aastad tagasi kasutanud sellist varianti, et lendasin Brüsselisse, olin seal paar päeva ja sealt läksin rongiga Pariisi. Rongipiletid ostsin läbi interneti ja selliselt leheküljelt. http://www.thalys.com/be/en/. Veebruari teises pooles peaks toimuma TOUREST ja seal on alati olnud sooduspakkumisi.

0
0
0
0

Mina ostsin juba möödunud suvel EA odavad piletid Pariisi selleks kevadeks. Nüüdseks on küll otselennud juba tühistatud, aga kuna neil on kohustus pakkuda asendusvariandid siis minule on küll pakutud täiesti normaalsed ümberistumisega asendused. Seega ikka loodan veel kevadel Pariisi sõita :)

0
0

Ei julge.

0
0

Kui see on sinu jaoks otselend, siis pole probleemi. EA peab liini ärajätmisel asenduse leidma ja seda nad ka teevad. Probleem tekiks nendel, kellel on planeeritud jätkulende teiste lennufirmadega. Sellisel juhul suure tõenäosusega EA pakutud asenduslennu ajad jätkulennu mõttes enam hästi ei sobi. Selle vastu võiks teha endale reisikindlustuse. Samas - isegi kui kindlustus hüvitab tõrke, siis tuleks ju muretseda uued piletid, mis hiljem ostes on suure tõenäosusega juba hoopis kallimad ja otsene majanduslik kahju on paratamatu.

0
0

Kaidur, vabandust, aga tahaks täpsustada. Ma küll ei tea, mida teemaalgataja mõtles - aga asenduslennu pakutakse ainult juhul, kui firma toimib ja lihtsalt võtab mõne lennu lennuplaanist maha. Lennufirma pankroti, mis EA puhul on üsna võimalik, puhul keegi asenduslende ei paku.

Reisitõrke kohta - mismõttes, kui kindlustusfirma hüvitab tõrke, siis tuleb uued piletid osta ja majanduslik kahju? Kui kindlustusfirma hüvitab tõrke, siis see tõrke hüvitamine seisneb jusnimelt uute piletite ostmises ja sellega seotud kulutustes - vähemalt nii on neil kindlustusfirmadel, mille tingimusi ma olen lugenud. Reisitõrkekindlustuse eesmärk ongi hüvitada reisitõrke (a´la hilinemine vms) korral kaasnevad kulud, sh uued lennupiletid.

Küll on olukord teine, kui tõrke eest vastutab lennufirma. Siis räägid EA või misiganes muu lennufirmaga läbi seni kuni leiate sobivad lahendused. Endal just olnud olukord, kus EA oli mais toimuva lennu aega 30 min varasemaks toonud, selle kohta tuli ilusti e-kiri. Kuna see aga ei sobinud mu teise lennuga (ümberistumisaeg oleks liiga lühike, eraldi piletid), siis helistasin EA-sse ja palusin leida võimaluse hilisemaks tagasilennuks. Ja saingi piletid hoopis õhtusele lennule, mis sobis ideaalselt.

Teine näide - EA jättis detsembris jõuluajaks ära hommikused Brüsseli-lennud. Mu ämm pidi aga just hommikusega Eestisse tagasi minema. Kl 11 õhtul (õhtune otselend) saabumine talle kuidagi ei sobinud. Helistasin EA-sse ja saime kenasti uued piletid, küll ümberistumisega Riias, aga siiski sobiva ajagraafikuga.

Nii et ma ei tea, minul ei ole EA-ga suuri probleeme seni üldse olnud. Lennuplaani muudatuste või tühistamiste korral on alati leitud mulle sobilik lahendus.

Mida ma aga kardan, ja kohe väga, on EA võimalik pankrott. Ja seda isegi mitte mu juba ostetud piletite pärast, vaid ma tahaks ikkagi võimalust mõnigi kord otse Eestisse lennata.

0
0

Estonian Airi probleemid pole reisijate arvu vähendanud

http://www.e24.ee/1128938/estonian-airi-probleemid-pole-reisijate-arvu-vahendanud/

0
0

Minu "ei julge" on selle artikli valguses veelgi kindlam. http://majandus.delfi.ee/news/uudised/estonian-airi-voib-asendada-flybe.d?id=65648360

0
0

Ei julge! Soovin toepoolest Eesti majandust toetada, kuid ajapiirangu tottu ei ole mul voimalik hilinemisi voi lendude katkestamisi tolereerida. Ei ole viimasel kuuel-seitsmel aastal Estonian Airiga lennanud. Siiski ei ole veel lootust kaotanud ja loodan, et lennuplaanid muutuvad kord stabiilseks.

1
1

Mina ostsin novembris EA piletid 12.02-ks Amsterdami, et sealt edasi lennata. Umbes kuua aega tagasi tuli teade, et lend on tühistatud ja pakuti varahommikust lendu. Mis tähendab meie jaoks 12-tunnist passimist Amsterdamis. Minu pretensiooni peale lubati vähemalt söök tšekkide esitamisel kinni maksta. Nii et, juhtuda võib kõike, kuid ilmselt pakutakse tühistamise puhul ikka mingi alternatiivi- niikaua, kui neil jaksu on.

0
0

Mina ei osta EA pileteid enam, minu jaoks ei ole see ettevõte usaldusväärne. Kui lotot tahan mängida, siis ostangi lotopileti, mitte lennupileti.

4
13

Eks asendusvariante pakutakse seni kui nad veel nö elus on või õigemini on see neil lausa kohustus. Kui aga pillid päris kotti pannakse siis pole enam mingit kohustust. Minu märtsi lõpu Pariisi otselendude piletitest on juba ammu saanud neli eraldi otsa, millest vaid ühte Kopenhaageni otsa opereerib veel EA seega eriti tobe kui nüüd kogu sõit aia taha läheb.

0
0

Julgen osta (ja olen ka ostnud).

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased