trip-krainetrip-ukraine-dark
Estonian Air - nimevahetus piletil

Tere!

Kas kellelgi on kogemusi väljaostetud piletitel reisija nime vahetamisega?

On väljaostetud väikesele seltskonnale liinilennu piletid Hamburgi. Ühel tütarlapsel kahjuks ei õnnestu sõita ja tema asemele ka kedagi võtta ei saa kuna Estonian Air ei taha/oska/suuda piletit teisele inimesele ümber vormistada. Küll aga pakkusid nad lahkelt välja, et müüvad selle koha meile uuesti maha.... :(

Kas siis nii asjad käivadki????

Asi ei ole mitte nimevahetuses, vaid selles, et olete tõenäoliselt ostnud mingi odava pileti, mille tagasiostu tingimused on väga piiratud kui mitte olematud. Estonian Airi siin küll süüdistada ei saa, tegu täiesti tavapärase praktikaga. Väldib näiteks seda, et keegi odava hinnaga pileteid kokku ei osta ja siis hiljem vaheltkasuga edasi ei müü. Seega: jah, asjad just nii käivadki!

Me EI taha ju piletit tagasi müüa ega edasi müüa. Tegu on lihtsalt nime vahetusega piletil... muidugi nemad seda võibolla ei aktsepteeri ja arvavad, et see persoon kelle nimi sinna saab maksab inimesele kelle pilet see enne oli, märksa suurema summa... Igatahes suur jama.

Ivar

Lahendus 1. Mõelda kõik läbi juba ostes. Lahendus 2. Teha reisi ärajäämise kindlustus.

PS. Seda pidanuks muidugi varem tegema :(

parem vist on jääda ikka vana versiooni juurde, ehk bussiga sõitude juurde. Kahju muidugi, et Sul selline probleem viimasel minutil tekkinud.

Lennunduses järgitakse väga rangelt ohutusnõudeid, seepärast on ka näiteks ühe otsa pileti ostmine tavaklassis võimatu, et ühe otsa mehed kuskil 10 km kõrgusel mõnda pommi plahvatama ei paneks :)

Ühesõnaga julgeolekumeetmete tõttu on lennupiletite vahetamine teise nimelisele isikule praktiliselt võimatu.

On teatud rahvusvahelised reeglid mis kehtivad ka EV-s ja Estonian Air-s. Need hõlmavad ka piletite vahetust, tagastamist ja nimede muutmist. Lennukompaniid siin süüdistada ei saa. !!!!VEEL KORD. ENNE KUI OSTATE VÄLJA NEED OADAVAD PILETID MÕELGE HOOLIKALT JÄRELE JA TUTVUGE PILETI TINGIMUSTEGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tingimustest oli niipalju, et nime vahetus piletil maksab mingi summa (vist oli 400 kr) ühe otsa eest. Muid tingimusi ei olnud. Lähemal vaatlusel selgus, et see tingimus siiski millegipärast ei kehti :(

Ivar

huvitav....laevaliikluse korral on igatahes jumala suva mis nimi piletil on. tegin ükskord katse, helistasin ja broneerisin pileti ning ütlesin, et mu nimi on Sibul...köhiti natuke peopessa, paluti veel korra korrata. Olingi reisil Stockholmi sibul aga noh see oli neli aastat tagasi, nüüd on vist kontrollid muutunud (ja no mõni teinegi täiskasvanumaks saanud ;)))) Aga jama sul küll nende piletitega, väga kahju kohe.

-- Ah! don't say you agree with me. When people agree with me I always feel that I must be wrong.

Küsimus ongi ju tegelikult selles, et EA kodulehelt võime lugeda järgmist: Turistklassi hinnareeglid:

Saver ja Saver restricted pileteid ei saa tagastada. Piletite muutmine enne väljalendu maksab 470 EEK. http://www.reisi.net/airfares/

Saver restricted on ju kõige rangemate tingimustega pilet. Mida siis muutmise all silmas peetakse?