Etihad Airways ja krediitkaart, küsimus?

Tere! Nimelt sai ostetud internetist Etihad Airwaisilt lennupiletid ja maksta need krediitkaardiga.küll aga ei maksnud ma neid enda krediitkaardiga vaid kasutasin teisele isikule kuuluvad.Nüüd saabus mulle meil kus on kirjas...

This is to keep you informed that at the time of check-in you will need to present your original credit card used to purchase the ticket on our website.
If the credit card cannot be presented at the time of check-in then you will have to have a copy of the credit card at the time of travel.

If the above mention details cannot be presented the guest travelling will not be allowed to board.

We have taken this measure bearing in mind the interest of the cardholder.

Best Regards

pangast öeldi ja seda ma mõtlesin ka ise, et ega ma ei saa teisele isikule kuuluvast kaardist endale koopia teha mida siis seal neile näidata?? Ise mõtlesin et kui ma saan pangast tõendi paberi näol..aga nemad soovivad kaart reaalselt. Oskab keegi ehk abiks olla ja natuke selgitada seda olukorda..keegi kes ka varem olukorraga kokku puutunud?

Suurimad tänud kõigile! Marleen

Teed koopiamasinaga koopia kaardi mõlemast küljest ja selle võtadki kaasa. Võid kaardi omanikul lasta veel allkirja ka koopia peale panna. Aga seda pole antud juhul nõutud tegelikult. Paljud sealsed lennufirmad tahavad lennujaamas kaarti või selle koopiat näha.

Küsimus kui pilet on ostetud SEB virtuaalse krediitkaardiga?

Kuidas ma siis peakin käituma ja mida tegema, et lennukile ikka saan :)

Tänud

Ostsin ise virtuaalse Unet kaardiga pileti Bangkok Airwaysi lennule. Selgus et krediitkaart tuli kohapeal ette näidata. Tuli osta uus pilet, vana sain tagasi müüa, kuid ikkagi kaotasin rahas. Loe hoolikalt kõik tingimused läbi.

Siis on vist jama jah. Kui pank ka aidata ei osanud, siis ei teagi. Etihadil vähemalt mõni aeg tagasi kodulehel kuskil konkreetselt kirjas polnud, et kaarti tahetakse ka näha. Kui alles peale piletite ostmist sellest teatavad, siis on üsna nõme. Emiratesil, Gulfil jt on see tingimus alati kuskil infos olemas.

Ei saa aru, et miks nad seda kaarti füüsiliselt näha tahavad, raha ju saavad nii või naa kätte, mingi kiusamistaktika või kardavad jubedalt petmisskeeme?

Et varastatud kaardiga pileteid ei ostetaks jne. Euroopa firmadest on selline näiteks jätkuvalt Lufthansa. Teistel suurematel Euroopa firmadel vist seda nõuet ei ole. Aeroflot ja teised idaeurooplased võivad ka muidugi olla. Ja mõnel firmal on teatud algpunktid, kus kaarti tahetakse näha. Näiteks Nigeeria jne :) Võõra kaardiga saab samad piletid tihti kätte näiteks expediast jne. Ja sel juhul lennufirma su kaarti ka ei küsi.

Ärge makske U-Neti virtuaalkaardiga sellega tuleb jama jah. Ise ostsin suure hurraaga piletid Etihad Airwaysi kodulehelt ja nad saatsid mulle järgmine päev meilile kirja, et tahavad krediitkaarti või selle koopiat näha. Kuna maksin sõbra virtuaalkaardiga, siis pangast võetud tõend ka ei loe. Nüüd peab kaardi omanik minema Etihadi Eesti esindusse(Airline Management) ning tõestama, et tal on see kaart olemas ja ta on nõus minu pileti eest maksma. Eesti esindusest öeldi veel, et ostke järgmine kord piletid läbi nende või enda isikliku krediitkaardiga, siis ei teki probleeme lennule saamisega.

Mis siis, kui lennupilet on ostetud reisibüroo kaudu? Ikkagi tahavad krediitkaarti näha? Etihad'i pean siinkohal silmas.

Kui on reisibüroo kaudu ostetud siis ei ole midagi vaja. Maksid ju reisibüroole ja tema saadab Sulle piletid.

Olemas on krediitkaart aga selle limiit on liiga väike ja internetipangas ise limiite suurendades midagi otseselt ei muutu .Seega näiteks 600 või 800 euroseid lennukipileteid broneerida ei saa . Virtuaalkaardi tegemisel oleks see võimalus olemas aga kui osta piletid 3 ,6 jne kuuks ette siis kaotab virtuaalkaart oma kehtivuse ( kehtib 1 kuu ) ja kui midagi muutub või kui soovin piletid tühistada siis kuidas nad selle raha üldse tagasi kannavad kehtetule virtuaalkaardile tagasi . Juhul kui pangaga mingit muud sidet ei ole kui ainult arve kus on raha siis kas ka praegult nad ei väljasta krediitkaarte mille limiit oleks näiteks 1000 eurot.

Saab küll osta üle limiidi, tuleb kaardikontole piisavalt raha peale kanda, vähemalt Swedis.

Proovisin kord seb panga krediitkaardiga , siis ei võimaldanud kohe kogu vajalikku summat üle kanda ( 600 eurot jne ) vaid tuli oodata mingi periood ja siis võimaldas teistkordse makse tegemist ( see oli pärast seda kui ise krediidi limiiti suurendasin ja ise ka vajaliku summa veel lisaks krediitkaardile pangast juurde kandsin) aga probleem on selles , et vahel tuleb korraga suurem summa ära maksta. Probleeme on tekkindud näiteks kauba ostmisel välismaalt isegi siis kui olen krediidilimiiti suurendanud 800 euroni ise pangas ja krediitkaardile näiteks 600 -800 eurot juurde lisanud raha. Ikka pole olnud võimalik korraga rohkem maksta kui algselt krediitkaardile oli märgitud ja siis jäi ainsaks võimaluseks seb virtuaalkaart. (paar aastat tagasi ). Ise limiidi suurendamine võimaldab kuus teha suuremaid makseid aga mitte ühe korraga - selline tunne on jäänud seb panga krediitkaardist.

Mitsushita -- oma küsimustele sa foorumist ilmselgelt lõplikku vastust ei saa.

Helista (usu mind, nutitelefonil on senini ka helistamise funktsioon alles ;-) ) oma panga infonumbrile ja küsi neilt otse. Foorumites inimesed arvavad ja jagavad oma kogemusi, pank seevastu teab, millised on kehtivad reeglid just sinu jaoks ja oskab anda sulle konkreetset nõu.

Mul on selline probleem, et kaotasin ära kaardi (MasterCard  Deebetkaart Pluss), millega piletid ostsin. Lennud on China Airlinesiga ja netist leidsin info, et nad vahel soovivad kaarti näha. Kas võib reaalne oht olla, et ei lasta sellepärast lennule? PS. Piletid ostsin tripsta kaudu ning ei ole saanud e-maili, kus nõutakse kaardi ettenäitamist.

Raha maksid sa ju tripstale, seega China Airlines'il pole õrna aimugi, mis moodi sa nende piletite eest maksid. Neile maksis raha vahendaja. Seega ei saa nad sult ka krediitkaarti küsida.

Kui lennupiletite ostuks kasutatud kaart kaob, aegub või mis iganes, siis võtke kaasa panga väljavõte piletite ostu kohta. Antud juhul pole muidugi vaja.