Euroopa autoreis kevad-suvi 2021

Tere

Kas keegi autoreisi ka plaanib või võib selle idee täiesti maha matta?

Miks teha teiste järgi?

2
2

Mul jäi eelmine aasta kaks autoreisi Euroopasse ära. Loodan sel aastal kasvõi korra saada. Loodan sellele vaktsiinipasile ehk võetakse kasutusele.

1
2

Konkreetselt ei plaani aga mingid mõtted on küll. Eelmine aasta sai üsna vabalt ikkagi käia.

0
1

Tegin eelmine aasta oma reisi kenasti ära ja jõudsin Eestisse tagasi paar päeva enne kui oleks pidanud Tšehhi pärast karantiini jääma. Tänavu suveks broneeringud tehtud, kuid vajadusel teen teekonna lühemaks.

0
0

Jumalad teatavasti naeravad kui inimesed planeerivad...

Aga sellest hoolimata tuleb plaane teha -- kasvõi selleks, et neid lõpuks muuta. Eelmise aasta Alpide plaan said asendatud Virumaa ja Põhja Lätiga,  eks ole näha, mis selle aasta samalaadsest Alpide plaanist saab. Ideed, kuhu minna ja mida teha on olemas, miskid tasuta tühistamisega majutused igaks juhuks samuti, nüüd jääb vaid loota, et  koroonaviirus taandub ja piirid avanevad. Ning loodetavasti jõutakse selleni, et negatiivse testi asemel hakatakse järjest rohkem aktsepteerima ka vaktsineerimist -- pidev päevast-päeva korduv testimisvajadus teeks autoreisi üle mõistuse tüütuks, kalliks ning kokkuvõttes mõttetuks. 

Ja kui sel suvel Alpidesse ei jõua, siis need mäed on sealkandis seisnud vähemalt 20 miljonit viimast aastat, kannatavad veel veidikese. Üks pikem ja põhjalikum ringreis Eesti lääneranniku saartel on ka kindlasti väärt ettevõtmine.

6
0

Plaanid-broneeringud on igaks-juhuks tehtud sihtkohaga Prantsusmaale; Lyon-Annecy. Kui mitte sel aastal, siis mõnel teisel.
Ja Euroopasse saab ehk ikka, me ju ise ka Euroopas või kuidas ? Isegi lähivälismaa Läti-Leedu või Soome-Rootsi , on külastatavad kui kaugemale ei õnnestu normaalselt liikuda.

2
0

Plaani võib igal ajal pidada. Mul on "sahtlisse" kogunenud juba 5 erineva autoreisi plaanid, ühe jaoks ka tasuta tühistamisega hotellid suveks broneeritud. Kui olukord koroonarindel võimaldab, siis hea kohe mõni neist kasutusele võtta ja miks mitte kõik järjest, saaks puudujäägi kuhjaga tasa teha. Siin tuleb muidugi uus piirang – rahakott.

Tänases seisus olen realist ja isegi pirtsakas, kui soovite, aga sõita ühelt testimiselt teisele ei tundu mulle väga lõdvestava ja mõnusa puhkuse moodi. Minu miinimumnõue puhkusele, et see peab olema igasugustest muredest vabastav – sellest ma ei tagane.

Ka koduaias tore olla ja nokitseda nende asjade kallal, mida mu naine juba ammu nõudnud on.

8
0

Mina väga loodan see aasta juuli kuus siiski minna Kesk- ja Lõuna-Euroopasse autoreisile. Kuid olen nõus @viktor54-ga, kui see tähendab värskes õhus pidevat maskide kandmist (sh rannas ja basseinide ääres), igas riigis 5 inimese testimist, siis jääb paremaid aegu ootama. Aga koduaiast kaugemale kavatseme küll reisida, nii palju on juba seda koroona remonti ja ehitustöid tehtud, et on vaja saada eemale.

Ja nagu eelmine aasta, läheme sinna kuhu võimalik ja nii kaugele kui mõistlikult saab. Eelmine aasta Lõuna-Poolast edasi ei läinud ning jäime reisiga väga rahule. Kui see aasta vähemalt sama kaugele jõuab, siis oleme rahul, mine tea äkki veel kaugemalegi. 

Plaane ei tee, marsruute ei planeeri ja majutusi ei broneeri. Hakkame aga sõitma ja siis tee pealt vaatame kaugele jõuame ning broneerime jooksvalt majutusi. Meile selline ad hoc tüüpi reisimine sobib.

4
0

Hetke kõige täpsem plaan on see, et mingi plaani ma ellu viin. Kuna sinnani on veel mitu kuud aega, siis miskit paigas pole. Kuna eelmise suve Corona ja paar muud tegurit Lätist kaugemale ei lasknud, siis sel aastal on seis parem.  Ise vaatan ka juulit. 

  Samas mulle ka meeldib mõte, et liiga keeruline puhkus ei ole puhkus. Seega määravaks saab siiski hetkeolukord. Ja me ei ole kinni mingis kunagises plaanis. Kõik on vajadusel muudetav. Matkabussiga on selline suvaline start lihtne.

2
0

Sõitsime eelmine suvel juulis Põhja-Itaaliast Eestisse ja augusti algul tagasi, kumbki suund erinevat teed pidi (tulles läbi Saksamaa ja praamiga Lätti, minnes tavapärasem Läti-Leedu-Poola-Saksa kulgemine). Kuna väikese lapsega, siis just kulgesime. Väga mõnus oli. Olime seda reisi ka varem teinud, sama moodi kulgedes, ja ei olnud eelmine suvi varasemast tegelikult väga erinev. Selleks suveks on ka poolik plaan jälle sama teha, aga hetkel oleme natuke kahtleval seisukohal, et kas mängib välja. Aga eks näe, ehk ikka mängib. Niikaua kui hotellid turistidele lahti on ja iga päev testima ei pea võiks ju isegi toimida selline kulgemine (maski kandmist me ei karda). Kui aga testimise kohustus selline jääb, nagu hetkel, siis valime see suvi lennuki.

1
0

2020 Suvel sai käidud autoga Horvaatias, ilma igasuguste probleemideta. Keegi midagi ei kontrollinud/küsinud, v.a. Sloveenia piiril, kus korraks vaadati ID-kaarti. 

Sel aastal samuti plaan perega minna. Võimalusel Hispaania kanti, kuid kõik valikud on hetkel lahtised. Horvaatia, Itaalia, Prantsusmaa vms sobiksid ka. Nõustun eelkõnelejatega, et kui igal piiril peab negatiivset testi näitama hakkama, siis jääb minek ära. Reisimine peab ikka mõnus ja mugav olema. 

Olen äraootaval seisukohal ja loodan, et keegi enne juulit ikkagi autotripi ette võtab ning oma kogemusi jagab :).

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased