trip-krainetrip-ukraine-dark
Euroopasse lastega

Lähme esmakordselt suvel autoga Euroopasse.. Marsruut on Leedu-Tsehhi-Saksamaa.. Kestus umbes 20 p kuni 1 kuu.. Kaasas lapsed 2 ja 8 aa. Tsehhi marsruut (nimelt külastamiskohtade loetelu) on enam-vähem määratud, loetlen, et oleks arusaadav, mida me reisilt ootame: veepark, lossid (palju), safari loomaaed, koopad, Praha, paar päeva niisama looduses mingis kämpingus - pudel Krushovice käes:), Karlovy Vary

Saksamaal tahame kindlasti käia Berlinis (loomaaed, egiptuse muuseum ja seal lähedal Tropica saarel paar päeva..

Aga milliseid kohti soovitate külastada veel? Need võiksid jääda Tsehhi lõunaosast raadiusse 50-100 km (Sloakia, Austria, Saksamaa) või teel Tsehhist Berliini..

Kõik soovitused teretulnud..

Terve Tšehhi on losse täis, nüüd oleneb sellest kuidas Tšehhit läbida. Kas sõita Varssavist Brnosse ja hakata sealt läbi Tšehhi Saksamaa poole liikuma, või sõita Varssavi - Wroclaw - Nachod - Praha. Vaadata ringi Praha ümbruses ning põigata lõuna poole.

Ise käisime möödunud suvel ka esmakordselt autoga Euroopas ja ainult Tšehhis, Poolast Leedust Lätist kimasime läbi. Meie marsruut oli selline Varssavi - Wroclaw - Kutna Hora - Praha - Karlstejni loss - Karlovy Vary - Plzen - Ceske Krumlov - Ceske Budejovice - Brno - Varssavi.

Mida soovitaks siis ise vaadata: Ceske Krumlovi kindlus + vanalinn, hästi ilus ja põnev, rahvast oli ka suht vähe.

Hluboka nad Vltavou loss - Ceske Budejovicest ca 8 km; samas ligidal on Ohrada jahiloss, kus on siis jahitrofeede muuseum ja loomaaed.

Brno ligidal on Moraavia karstiala, kus siis erinevad koopad sh. Punkva koopad.

Prahast ca 40 km lõunas Karlstejni loss, seal lähedal on Koneprusy koopad.

Päris huvitav on muidugi ka Kutna Hora (ca 80 km Prahast) oma kuulsa kondikabeliga ja Kutna Horas asub ka Hõbedamuuseum.

Karlovy varys asub Moseri klaasimuuseum. Ceske Budejovices ja Plzenis õllemuuseumid. Seda loetelu võiks veel jätkata... kõik oleneb teie täpsest teekonnast. Palju te näha soovite.

Lastega on Slovakkias rohkem teha- Suured Tatrad mägitõstukiga, Tatralandia veepark- siin saab terve päeva veeta. Meie omadele meeldis.Spisske kindlus ja Orava loss , viimase lähedal sai ka parvetada.

lucientes, aitäh kommentaari eest!! Tsehhi kohta on infot piisavalt internetis.. Ceski krumlov, Brno, mingid koopad on kindlasti programmis, lisatud sai ka Plzen oma õlletehase muuseumiga Marsruut sõltubki sellest kuhu lähme peale Tsehhi veel..

Reisukas, aitäh kommentaari eest!! Meiega reisil on 8 aastane tüdruk, kes kasutab liikumisvahendina ratastooli, kaldun arvama, et mägitõstukiga sõita on natuke raske.. Teised pakutud kohad meeldisid väga..

Äkki keegi soovitab midagi Saksamaal?

Kõigepealt kiitused valitud reisi planeeritava distantsi ja pikkuse suhtes. Sellise ajaga peaksite küll väga ilusti ja lahedalt mitmeid huvitavaid kohti nägema. Saksamaal on üks koht kuhu lastega minna kindlasti Heide Park, pidi olema üks suuremaid lõbustusparke Euroopas ning seal tõesti tegevust kõikides vanuses inimestel, k.a. täiskasvanutel. Kui kõikvõimalikud loksutamisaparaadid ja ameerikamäed ei meeldi, siis park on ise nii suur ja läbinisti ilusa arhitektuuriga, et isegi niisama jalutada on kena ja huvitav. Või siis sõita kõikvõimalike aeglaste rongidega mis liiguvad läbi pargi. Ma ise käisin seal 1992.a, väga palju küll ei mäleta kuna olin ise siis üsna väike, kuid eks midagi ikka on meeles vanemate kommentaaridest ja piltidest. Park ise asub siis Hamburgi lähistel.

me käisime eelmisel aastal Saksamaal Günzburgi lähedal Legolandis. Vaatasin , et teil just sobiliku vanusega lapsed kaasas. park on ise hästi tore, tegemist on kogu päevaks ja kogu perele. Legoland asub Müncheni ja Stuttgarti vahel. Lõuna Saksamaal asub http://www.neuschwanstein.de/english/ kui losse soovite näha, siis see võiks plaanis olla. Freiburgis asub suur Europapark, kuhu tasub ka minna

Tavaliselt tahetakse kiirelt silmad kinni Poolast läbi sõita, kuid siiski... Soovitaksin võimalusel ka Krakowi külje alla jäävat UNESCO kultuuriväärtuste nimistusse kuuluvat Wieliczka soolakaevandust külastada. Võibolla ei kõla ahvatlevalt, aga see jättis mulle küll meeldejääva elamuse! http://www.kopalnia.pl/home.php?action=&id_language=2& PS. antud lehel on info, et see on ligipääsetav ka ratastooliga liikujatele.

Berliinis on kaks loomaaeda , mina käisin suvel naise ja 2,5a. lapsega selles Brandenburgi väravate juures asuvas loomaaias. www.zoo-berlin.de. sellel aastal läheks ka teise loomaaeda siis www.tierpark-berlin.de tehnikahuvilistele soovitaks Berliinis www.luftwaffenmuseum.de või www.dtmb.de. olen nendes käinud ja isegi 2,5 aastane laps(poiss) vaatas huviga. naisele meeldis ka . siit saab vaadata kogu saksamaa muuseume. http://www.museum.de/se_museum.php?sp=a&lan=d

Kui uurisin Poola vaatamisväärsusi, siis Velichka ongi ainsana pakkus huvi, aga arvasin, et ratastooliga sinna ei pääse.. samuti millegipärast tundub, et kui sai 1 kord Piusas ja Kohtla kaevandusmuuseumis käidud, siis pole vaja enam allmaailma suunduda, aga aitäh, uurin veel selle kohta.. Tuntud ajakiri Forbes hinnangul Berliini loomaaed on maailmas neljandal kohal (ees on mingi usa oma, shveitsi ja pariisi zoo).. Tehnika väga huvitab.. plaan täiendatud:)

liftid toovad sealt alt mõne sekundiga üles, ilmselt saab nii alla ka...ainult et seal vahepeal on ka treppidel turnimist. Aga üht toredat kohta soovitaksin pisut Nürnbergist lääne pool, so Rothenburg am..., linn, mis väga meenutab Tallinna, selle vahega, et linnamüürist sissepoole pole peale keskaega midagi ehitatud, tõeline autentne keskaegne linn, lilleline, särav, turiste täis... Nürnbergi lähedal kuskil Nürnburgringi juures on ka lennundusmuuseum, paistab kaugelt kätte. Aga Poola kohta niipalju, et kui Wieliczka jättis suht külmaks, siis Gdansk (Danzig) on tõeline pärl.

Stuttgarti lähedal on Sinnsheimi tehnikamuuseum. Olin sellest nii vaimustuses, et ostsin sealt lausa CD plaadid kaasa. Lisaks on terve Lõuna-Saksamaa täis piltilusaid väikelinnu. Eriti Würzburgi ümbruses.

Meilgi suvel plaanis sarnane marsruut. Tsehhist läbi, Austria põhjaosa ja siis Saksamaa kaudu tagasi. Tahaks teha paaris kohas ikka 3-4 päevaseid peatusi. Oskate soovitada - kus on kõige rohkem vaatamisväärsusi ja vaatamist? Tegelikult otsime just neid kauneid losse, hingematvaid vaateid, mõned koopad võiks ka teepeale jääda ja midagi ka lastele - lõbustuspark, veepark.

Saltzburgist u.50km lõuna poole paikneb Hohenwerfeni kindlus. http://www.salzburg-burgen.at/en/werfen/index.php Kaunid loodusvaated, ekskursioonid, jahikullide kasvandus ja esinemised. Lõuna Saksamaal Füsseni ligidal kuningas Ludwig II lossid. http://www.hohenschwangau.de/562.0.html