Eurotripp 9-kohalise väikebussiga, sihtkohaks Lõuna-Prantsusmaa (Nice ja Monaco)

Tere!

Plaan minna juuni lõpp 9-liikmelise seltskonnaga Euroopasse (15 päeva kokku), sihtkohaks siis eelpool mainitu. Rendime 9-kohalise väikebussi, millega saime kaasa ka 900 liitrise suusaboxi. Mõte on ööbida telkides, kuskil looduses.

Tripp näeks välja selline: Eesti-Läti-Leedu-Poola(Varssavi)-Tšehhi(Praha)-Saksamaa(München)-Šveits-Itaalia(Milan)-Lõuna-Prantsusmaa(Monaco/Nice)

Sai asi ka graafiliselt Autoroute'i kasutades kirja pandud ja näeb välja siis selline:

http://images.orkut.com/orkut/albums3/ATgAAAA7OAOA24XGY5qYgCIGAEmjgaatoSn1MAxBzDMOn9vEqBSd-fJHeW4sbwkbRNoptWsjAGXAp-TS29PP-fegsyrXAJtU9VBg2ewe5jxv0phXTfNNP0162hpByQ.jpg

Praegu ongi meie jaoks suurimad küsimused, et mida näiteks vaadata Monacos ja Nizzas ? Me ei lähe sinna ainult peesitama, tahaks end samuti kultuurselt harida/jäädvustada/vaadata vaatamisväärsusi, loodusnähtusi jms. Kas on võimalik üldse sellises kuurortis telkida ?? Kas keegi teist on läbinud taolise tripi ja kus ning kuidas olete ääbinud siis? Siin foorumis on muidugi sellest pikalt räägitud ning nagu aru olen saanud, et sealsetes riikides pole telkimine vabas looduses lubatud, kuid sellegipoolest seda tehakse. Suuremaid probleeme pole nagu tekkinud...? Oskab keegi soovitada sealkandis telkimiskohti või ka siis odavaid campingu kohti või ka hosteleid.

Kas keegi oskab ka öelda mõnda internetilehekülge, kus oleks kirjas vastavate riikide vaatamisväärsused, ilusamad kohad jne??? Või kui oskab äkki keegi teist soovitada ilusamaid kohti, mida ei tohiks nägemata jätta?

Teie konstruktiivsele kriitikale/mõtetele ja soovitustele lootma jäädes! Aitäh!

1
23

Teil kogu marsuut huvitavid vaatamisväärsusi ja loodusnähtusi täis. Uuri siit: Monaco http://www.visitmonaco.com/ Nizza http://www.nicetourisme.com/GB/som.html

Monaco on kogu ulatuses linn pikkusega ~3 km ja lausega kõige laiemas kohas ~1 km. Ei usu, et te seal telkides ööbida kusagil saate. Monacot tuntakse eelkõige kasiinolinnana ja maksuparadiisina. Teoreetiliselt peaks Monaco kubisema superrikastest. Monaco ja Nizza peaksid üsna kallid linnad olema.

Nizzast linnulennult 350km kaugusel (lääne suunas) on ilus, unikaalne Millau sild pilvede kõrgusel.

Šweitsis käige vaatamas kaduvaid liustike. http://www.myswitzerland.com/en.cfm/home

Saksamaal käige vaatamas Neuschwanstein lossi Schwangaus. http://www.germany-tourism.de/

0
0

Panen siiakohta igaks juhuks ühe oma 2007 aasta postituse redigeeritud variandi...vahepeal pisut uusi kogemusi lisandunud... Kohad: Nice ise oma kivikliburannaga, Promenade des Anglais', Rue Massena kaupluste, restoranide ja mõnusa vabaaja-õhkkonnaga. Cannes oma liivarandade, La Croissette bulvariga, Citadelle'iga, fantastilise vanalinnaga. St. Tropez - mõnus linnake oma sadama, paatidel restoranidega ja boonuseks loomulikult Tahiti rand (kui mäletate "Sandarm ja Tulnukad" näiteks) Monaco - Monaco oma vürstilossi ja okeanograafiamuuseumiga (pole, muide, just kõige võimsam asi), Monte Carlo oma Casino väljaku ja purskkaevudega, eksootikaaed koos suurepärase grotiga Moneghettis ja peesitamise-ujumise võimalus jahisadamas asuval Rainier III veestaadionil (bassein), mille külastamine on oluliselt odavam, kui piirkonna tasuliste mereplaažide oma. Kindlasti ka F-1 rada, mis on 90% ulatuses tavaliikluses läbitav u 10 minutiga. Vormelid said see aasta vihmaga 1.30-ga hakkama. Gorges du Verdon - Euroopa sügavaim kanjon koos Ste. Croix järvega. Päevane autosõit ümber kanjoni ja suplus Ste. Croix's = sadu võrratuid vaateid ja tõsist elamust. Fotokad-kaamerad kaasa. Col de la Bonette (Mercantouri rahvuspark) - autoga mööda asfalti 2700 m kõrgusele (Euroopa kõrgeim asfalttee) väike jalgsitõus Cime de la Bonette'i tippu. Erilisi traadist närve pole vaja, sest võrreldes 2005-ga, kui ajas tõesti hirmu nahka, on kõige hullemad lõigud kenasti ära renoveeritud. Markantsed serpentiinid, hingematvalt kaunis loodus, ilusad mägikülad jne jne. Muide, täńavu finišeerib seal Tour de France'i rängim mägietapp. San Remo - kuulus festivalilinn Itaalia poole peal. Rannad, ilus linn mäeküljel ja täitsa ehtne Itaalia hõng. Paremad rannad veel pisut edasi Arma di Taggia's.

Mis puutub liiklusse, siis Tallinna liiklus on oluliselt hullem, kui suvalises tsiviliseeritud Euroopa paigas (sh Nice ja muu Provence). Sõiduread on küll pisut kitsamad, kuid kaasliiklejad teavad, mis asi on ntx suunatuli. Linnade vahel soovitan kasutada kiirteed (ka lühikestel otsadel). See on küll tasuline, kuid puhkus pole ummikutes istumiseks. Ei soovita autoga välja sõita laupäeviti-pühapäeviti, siis on loodus lisaks turistidele täis ka piknikutavaid-tuuritavaid kohalikke ja nende autosuvilaid ja telke. Lisaks sellele tekib tõsiseid probleeme pühapäeva õhtupoolikul linna sissesõitudel Mass tekitab mitmetunniseid ummikuid.

Igal juhul soovitan ära käia Euroopa kuulsaimas ja ilusaimas (maitse asi muidugi) kuurortis. Usun, et keegi pole kahetsenud.

0
0

Lisan siia mõned kämpingud, kus selle tee kandis ise olnud. Hinnad mõnikümmend krooni, eraldi iga telgikoht, st 1 1-line = 1 4-line. GoogleEarth'ist saad neid kohti lähemalt vaadata. 50n47.0 15e25.3 Harrachow 50n26.9 17e06.3 Otmuchow (suur) 49n58.9 20e04.6 Wielicka (väike) 49n26.1 14e40.0 Tabor (väike) 49n01.8 12e03.5 Regensburg (suur) 48n42.4 18e56.4 Kremnica 47n50.4 12e22.4 Chiemsee (suur, järv) 47n28.8 11e03.3 Zugspitze (keskmine, lähedal külm kärestikjõgi) 46n55.1 18e05.0 Siofok (väike, Balatoni lähedal, õues oma bassein)

0
0
0
0

Kas keegi teepeale jäävaid kalastuskohti ka oskab soovitada? Omal ka minek kohe juuli alguses L-Prantsusmaale ja jube vahva oleks vahepeal kuskil kala ka püüda :) On kellegil kogemusi mõne kohaga sellel marsuudil? Samas kui kellegil on huvi kampa lüüa ka see võimalus on veel olemas!

0
0

Olin nendes linnades viimati 3 aastat tagasi suvel. Võin öelda, et väga mõnus puhke piirkond. Niza rand ja promenaad on ilusad, vesi suhteliselt must ja sogane, kuid see eest soe :)). Soovitaks omaltpoolt külastada Saint- Maxime ja Saint- Trope randu. Puhas ja mõnus :)Nizast üle 100 km Hindadest nii palju, et kui olete pärit Eestist siis ei üllata teid enam mingid hinnad. Suur pitza on 9-12 euri .Pasta bolonese 10.. Lõuna 4 inimesele 50-60 euri.Muide ega seal kandis sellist prantsuse kööki eriti liikvel ei olegi nagu Parisis. Tugev Itaalia mõju on igal sammul. Muide, kui tulete San Remo juures üle piiri siis ärge unustage tanklast Duce Mussoliini büst kujukest mälestuseks ostmast.Neid seal kandis vabalt saada. Ja keegi ei sõima neid fašistideks:)))

0
0

Kalastamine EU riikides on alati vastavate lubadega. Sellist võimalust eriti ei ole, et viskad suvalises kohas ussi vette ja kalastad ilma loata. Võid kindel olla , et kui nähakse veel võõrast reg numbrit siis kutsutakse kindla peale politsei. Tasuks uurida eesti vastavatest ametkondadest millistel tingimustel ja kus selliseid lube väljastatakse.Alla 50 euri see kindlasti pole ja on veel selline võimalus, et see väljastatakse näiteks ainult ühele kindlale veekogule..

0
0

Kuna olen Nice's käinud 5-l aastal järjest, siis pisut kommenteeriks.

  1. Vesi pole eriti must. Rannahooldus käib pidevalt ja 2x päevas koristatakse veepinnale tekkiv praht (sh taimne prügi) võrkudega ära. Vesi pole sogane, vaid pisut piimjas - kiviklibust tekib lainetuse tagajärjel kivitolmu, mis teeb vee häguseks ja annab Nice rannaveele kurikuulsa azuurtooni. Vesi on soe juuni keskpaigast kuni septembri lõpuni. Saint-Maxime ja Saint-Tropez, samuti Cannes on liivarandadega. Teema sama. Randu koristatakse korrektselt ja vesi on ka seal pisut hägune.
  2. Tegelikult on kõik - k.a. toiduained ja söögikohad - eesti hindadega võrreldes ikka sigakirves. Prantsuse köök on igas restoranis täiesti saadaval. Lisaks itaaliapärast pastat ja vahemerekööki - eelkõige mereande. Ka tänavarestoranides on väga maitsev köök. nendes tuleb lõunasöök 4 inimesele juba 150-300 EUR - sõltuvalt tasemest.
  3. Mussolini büstide vastu pole huvi tundnud, kuid Itaalias müüakse ka kiirteede-äärsetes bensiinijaamades õlut ja veini - Prantsusmaal mitte.
0
0

Kindlasti saab kalastusloa alla 50 euri. Kas või soomes:

  1. RIIKLIK KALASTUSLUBA ("Kalastuksenhoitomakus") Iga 18.a.-64.aastane peab hankima kalastusloa, kui soovib muul viisil kalastada kui õngega või jääaugus. Vastavalt vajadusele või kalastusloa võtta kas aastase või nädalase. Aastane luba maksab 20 EUR ja nädalane luba 6 EUR
  2. MAAKONDLIK KALASTUSLUBA ("Läänikohtainen viehekalastusmaksu") Lisaks riiklikule kalastusloale tuleb alati hankida ka maakondlik kalastusluba, mis annab õiguse landiga kalastamiseks.Luba annab õiguse kalastada ühe õngeridva või landiga. Maakondlik kalastusluba maksab 27 EUR / aastane luba ja 6 EUR nädalane luba. http://www.visitfinland.com/w5/ee/index.nsf/(pages)/Kalastamine

NB: Ära unusta Šveitsis teemaksu tasuda.

0
0

Käisime sarnasel tripil, alustuseks küll sõitsime laevaga Rostoki, aga Itaalias ja Prantsusmaal olid sihtpunktid osaliselt samad. Võrratud külad on Provance's merest natuke eemal: Bonnieux, Roussillon ja meile meeldis väga ka Lagrasse

Ehk leiad siit mõtteid Eurotripi reisipäevik

0
0

Ongi tore, et on erinevaid kogemusi! siis on reisile minejatel võrreldav info. Minu kogemused on olnud sellised. :))

0
0

Kui juba nii kaugele minek, siis soovitan kindlasti külastada ka Cannes'i, Mount Blanc'i, Annecy'd jne. Kindlasti vaata ka Eurotraveli reisikirjeldusi (nt Alpid ja Vahemeri), sest nad teevad ka bussireisi ning VÄGA hea kavaga! Kui soovid odavalt läbi ajada, siis ööbi Formule 1 hotellides (3-sed ja 2-sed toad). Soovitan külastada ka Šveitsi (nt Luzarn, Lugano ja Zürich). Ma tean, et nt Monaco's ja Nice's saab võtta rongituur, paned kõrvaklapid pähe, valid keele ja ongi ekskursioon. Soovitan enamus aega rannas veeta! Monacos tasub kindlasti vürstipaleed ja Jaapani aeda külastada. Loomulikult tasub ära käia ka Monte Carlo ees ja Nice's võtta vahemerekruiis (see on ka nagu ekskursioon, näidatakse nt Elton Johni villat jne, väga põnev). Ikkagi ma soovitan tutvuda www.eurotravel.ee reisi "Alpid ja Vahemeri" kavaga, äkki leiad sealt midagi.

0
0

Tänud kõigile vastajatele, mõtteainet ja ideid tekkis juurde. Suurimaks vaidlusteemaks on meil seltskonnas siiski kõik ööbimisega seonduv. Nüüd küsingi otse, et kui reaalne oleks ööbida telkides vabas looduses. Me ei eelda, et telkimiskoht asuks Monacos või Nizzas. Seaduslikult peaks see olema keelatud, kui telkimiskoht asub väljaspool konkreetset selleks ette nähtud territooriumi, aga siin foorumis on palju teemasid, et kõik on lubatud, kui vahele ei jää. Meiegi soov oleks nn wildlife telkimist proovida, et kui olete ise teinud, siis jagage kogemusi ja kohti. Tahaks oma seltskonna jaoks sellist eraldatatust, kuigi teame, et see on keeruline. Kui telkimine on välistatud, siis kus olete Teie ööbinud ja mis hinda maksnud selle eest ? Oleks tore, kui annaksite konreetse hosteli/kämpingu või hotelli lehe :) Kui saaks selle ööbimiskoha variandi lahendatud, siis on suur murekoorem õlult langemas :)

Eesmärk on siiski võimalikult vähe kulutada ööbimise peale. Teie vastukaja ootama jäädes :)

0
0

Ma arvan, et oleks ikka parem hotelli minna, sest Lõuna-Prantsusmaal on VÄGA palju vargaid ja pätte! Ise ei julgeks küll telkida seal, soovitan F-1 hotelle, need on ikka väga odavad, ilusad ka kusjuures (TV ja kraanikauss+ peegel on toas, aga pesemisruumid on eraldi, aga uus ja ilus). Ma tegelikult ei mäleta hinda, aga kui te tahate kokku hoida, siis võtke nt 3-ne või 2-ne tuba ja paar madratsit. (põrandaruumi on küll suhteliselt vähe, aga 1-2 inimest ikka mahub:)

0
0

Mägedes pole telkimisega probleeme, kuigi, jah teede ääres on kämpinguasutusi palju-palju. Lausa tärnidega hinnatuidki. Vargaid on tõesti palju, aga ainult linnade ülerahvastatud tänavail ja randades. Ettevaatust araabide-neegripoistega... Looduses ei ole mingeid vargaid. Kohalikud maainimesed on täiesti normaalsed tegelased. Mis puutub F-1 hoteeli, siis eelistaks küll normaalset kämpinguala või metsikut telkimist. Mul juba üliõpilaspõlvest hirm nende F-1 automaatpeldikute ees...irw

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased