Filipiinid -Cebu saar

Kas keegi on sel saarel viibinud ?? Kui on, siis oleks mõned küssad. Kas linnal ka oma rand on... Mis maksab taksosõit.... Igasugune inff on teretulnud selle saare ja vaatamisväärtuste kohta.

Kas sul programm Google Earth arvutis on? Sealt vaadates on linna saare osal (Mactan island) mõned väiksed rannad. Piltide järgi on väiksed kenad rannakesed.

Seda ma tean, et Mactan island on randu täis ja Cebust 1-1,5 tunni kaugusel on väikseid saari, kus võrratud rannad. Aga just huvitan kas linnal ka oma rand nagu umbes Pattayal on.Siis teaks hotelli valida ja saarele sõit on igakord väljaminek. Kui suur huvitaksi mind . Mis maksab taksosõit seal ?

Google Earthist on näha, et pole randu. On sadamakaid, kütusehoidlad, jalutuspromenaad jms. Googel Earthist mõõtes on Cebult minevatest sildadest Mactani saare randadeni ~7-8 km. Ise pidasin Matcani saart ka Cebu linna osaks.

Netiotsinust tuli taksode kohta sellist infot:

For most tourist the only way to get around is via taxi. They are everywhere, cheap and efficient. You simply flag one down and tell them where you want to go. Most drivers know where almost everything is. If they don't then simply flag down another one.

Almost all of the taxis in Cebu are metered. They charge 30 pesos for you to get in and 2.5 pesos for every 5 minutes they wait, and 2.5 pesos for every half km. Most of the time a taxi driver is very nice but sometimes you will find ones that will want to charge your more than the meter or not use the meter at all. Avoid these taxis unless you enjoy getting ripped off. If they refuse to use the meter, or they go the wrong way more than once to try to increase the meter then get out and find another taxi. You are not required to pay more than what is on the meter no matter what the driver says. If the driver is pleasant, feel free to tip 10-20 pesos for nice service, and a bit more if he loads or unloads your bags.

The so-called private taxis should be avoided. They try to take advantage of tourists by charging 5-10 times the price that should be paid.

Kas keegi pole vahepeal Filipiinide muljetega rikkamaks saanud...

Elasin ise Filipiinidel poolteist aastat ja saabusin eelmisel kuul kodumaale. Küsi aga julgesti:)

Mactan Islandil randade pärast küll hotelli võtta ei soovitaks sest meres seal ujuda ei ole väga tervislik. Ikka liiga suurlinna külje all. Alternatiivselt on seal küll mõnedele suurtele hotellidele tehtud oma tehisrannad, aga ise soovitaks küll pigem paadiga mõnele teisele saarele minna. Ja üldse ei soovitaks Cebus oma aega kulutada. Seal lähedal on palju ilusamaid kohti. Taksodega on nii et tõesti lennujaama esine on neid seal täis. Ja esimese hooga üritavad nad muidugi tükk maad kõrgemat hinda küsida kui peaks. Sõidu alustamise tasu on jah 30 pesot ja neile tuleb lihtsalt öelda et nad meetri kohe tööle paneks. Selle peale ei tasu üldse loota et taksojuhid kohti teavad. Kindlasti peab aadress käe pärast olema ja kindlasti küsige juhilt üle kas ta ikka teab kohta kuhu minek. Kui olete sattunud just mõne mitte väga taipliku otsa siis on tõepoolest parem autot vahetada :))) Aga üldiselt on nad väga abivalmis ja sõbralikud :) Kindlasti tuleb teil vahva reis!

A mis oleks mõitlik hind taksoga Cebult Matcanile sõidu eest maksta??

Cebult Mactani islandile, lennujaama oli kuskil 120 php ja kuhugi tahapoole resorti 160-180. Kui Cebust sõidad siis pole probleemi, kõik panevad taksomeetri käima aga Mactanilt linna on paras loterii---ega nad alla 300php suht taha sõitta. Aga Cebus on ikka taksosõit sigaodav, meil linnas nagu üle 20 eesti krooni ei õnnestunudki arvet saada, kuigi sõistsime suht palju

Ebatavaline lühireis Filipiinidele ja tagasi (küsimused)

Terekest! Esiteks võin öelda, et ma pole iial lennukiga lennanud ega käinud kusagil soojas kohas, kuigi elatud on juba piisavalt palju aastaid. (Siin foorumis rubriigid ja reisistiilid jäävad täpsustamata, sest seal ei leidu vastavaid valikuid.) Natuke ebatavaline juhtum, kuid mitte vähem oluline.

Mul on vaja minna Cebu-sse ja siis kohe koju tagasi tulla nii ruttu kui saab. Kuna ma olen täielik reisivõhik, siis oleks oodatud igasugu info, mida vaja teada ja teha.

Kas sinna reisimine on raske ja kust kaudu see käib? Ma ei soovi minna puhkama või midagi vaatama, vaid lihtsalt ühele Filipiini kodanikule järgi, kes tuleb siia minuga tagasi. Olen juba niipalju kuulnud, et sealsele elanikule on vaja EU viisat ja seda saada pole kerge. Mida teha?

Kas mingeid eriettevalmistusi ka on vaja teha? Ütlen veel, et olen täielik algaja ega tea asjadest mitte midagi. :(

Kohal olema ei peaks rohkem kui 1 päeva + võimalik lisaaeg, et saaks asjad aetud, et koos selle inimesega tagasi tulla. Oletan, et peaksin kellegi ka siit kaasa võtma, sest päris ihuüksinda ja kogemusteta minna oleks räige stress, äkki isegi ohtlik… Ja tagasi tulla siis juba kolmekesi.

Piletihindade kohta ma ei oska ka kusagilt vaadata. Kui keegi seal on käinud, siis äkki teab, millal seal kõige jahedam aeg on?

Oleksin väga tänulik põhjaliku info üle, kuidas see reis probleemideta teostada. :)

Mina alustaks selle filipiinlase viisa ajamisest. Kui sellega korras, siis hakaks reisi ajama...muidugi võid teha ka paralleelselt. Ohtliku pole küll midagi..sai isegi 2a tagasi käidud ja väga positiivsed muljed. Kui asi konkreetsem siis aitan meeleldi.

Ühe päevaga ei aja sa Filipiinidel mingeid asju korda. See lihtsalt pole võimalik. Turismiviisa ooteaeg on juba ainuüksi ~15 päeva ja neid nõudeid on päris palju.

Schengeni viisa küsimustes esindab Eestit Soome saatkond Manilas. Loe esmalt nn. turismiviisa kohta nõuded läbi siit: http://www.finland.ph/public/default.aspx?nodeid=35405&contentlan=2&culture=en-US

Kui tegu on "kiirabiellumisega" ning tahad teise inimese Eestisse elama viia, siis minu teada on vaja minna lähimasse Eesti saatkonda. Selle teema kohta oskab meie kodukootud reality superstaar Taavi Malmre rääkida.

Lennupileteid vaata suunal Hong Kongi ja sealt edasi Cebu Pacific Airiga Filipiinidele.

Kõige jahedam kuu on siin detsember.

Üldiselt on su küsimustele võimalik leida vastused ka internetiavarustest. Kuidagi "kiirustamisena" tundub su postitus olevat...