Filipiinid, puhkuse saared

Kõik Burakaile plaanijad, jaanuar on tõesti täis, tellige omale sobilik öömaja varakult. Abiks võite mailida aivarsubic@hotmail.com Skype:aivarsubi. Jaanuaris Palawanil on kohti saadaval ka kohapeal.

To: Aivarsubic. Sa pakud kogu aeg oma meiliaadressi ja skype nime aga ma pole aru saanud, millega sa tegelikult seal Filipiinidel aidata saad? Omad hotelli, reisibürood? Tahad vahendada hotelle, tuure? Otsid niisama eestlasi, kellega emakeeles juttu ajada?
Olen aastavahetuseks Filipiinidele sõitmas aga hotellide broneerimiseks on internet saite täis.

Ja ma pole ka päris täpselt aru saanud, et milleks on tarvis teha neid üksikpostitusi korraga reisikaaslaste-, elu välismaal-, vaba teema alla ning lõpuks lajatada igaks juhuks ka üldfoorumisse (sihtkohta lisamata!)? Kas Filipiinede teema all on postitused otsa saanud? :)

Mind ka häirib kui ma iga teema otsas leian sama mõttetu postituse. Sest kui keegi tahab abi pakkuda, siis võiks ju konkreetselt kirjutada, mis abi. Veel normaalsem oleks kui ta kirjutaks midagi praktilist või huvitavat sellest sihtkohast.

No nüüd on ju asi kohe palju selgem. Sellisel kujul oleks võinud kohe kirjutada, et mis teemadega sinu poole pöörduda. Aga miks sa nii õel oled? Mismoodi mu täiesti siiras küsimus sulle ennasttäis ja uhke tundus???? Ma ju sellepärast küsisingi, et olen sinna minemas ja tean, siis mille jaoks sinu kontakti vaja võiks minna. Kui sa oleksid kohe kirjutanud, et töötad konsulaadis ja sinu poole võib pöörduda passi varguste jmt-ga, siis poleks olnud ju vaja küsidagi.
Kusjuures neist ohtudest, millest sa kirjutad, neist võiksid ju kõigile siin avalikult ja lähemalt kirjutada, inimestel oleks hea teada enne reisi ja v-olla jäävad paljud jamad ära. Minu ähvardamine sinu postituses muidugi väga kena ei olnud. Ma loodan, et sa kui intelligentne inimene vabandad.

Ja kui nii aus olla, siis ma vabandan parem ise Aivar su ees ja jätan sinu sõnumile vastuse saatmata, kuna Sina minu küsimustele ei vastanud (siinses teemas).

Olin oma eelmises postituses vist pisut järsk ja emotsionaalne, minu vabandused. Eelkõige soovin teile pakkuda võimalusi Filipiinidele tulles turvalist ning vahvat reisi aidata planeerida. Kuna mul on siin elatud ajaga saanud üsnagi selgeks, kuidas asju ajada ning kus on turvaline, kus on põnev, kus on palju ilusat vaadata, kus rohkem seigelda ning ekstreemsusi leida, siis selles osas olen valmis oma teadmisi jagama ning teile parimat võimalikku puhkuse planeerimist pakkuma. Olete kõik igal ajal teretulnud, mul on alati rõõm näha inimesi kodumaalt, kellega lobiseda oma emakeeles. Peagi avan ka veebilehe, kus kõigest juba rohkem kirjutada plaanin.

Vabandused on "mo" poolt vastu võetud ja edu (ilma tühipostituste tekitamata!)!

Suur tänu Aivarsubic, vabandused vastu võetud ja case clost :) Jään huviga veebilehte ootama! Mõnusat rahulikku jõuluaega!

Hakkame kohe bronnima pileteid Palawani, kas arvad, et on mõtet Puerto Princesse minna või läheks lennukiga kohe põhja poole? Hea kuulda, et arvad, et saab ööbimist kohapeal, just nii oleme oma sõidu planeerinud, pole veel miskit kinni pannud. Sõit jaanuari lõpp- veebruari algus. J

Senine reisikogemus ütleb, et juhul, kui keegi hakkab "kohalike jamade" eest kaitsma, siis sellist selli tasub üheselt ja KOHE vältida. Libekeelsus võib olla nii ja naa, aga tavaliselt on väga naa. nthng prsnl.

To JussS: meie oleme Palawanil (PP's) alates 03.01 ja oleme 2 ööks bronninud Hibiscus Garden Inn'i ja siis pōrutame juba El Nido poole, kus oleme kokku u 9-10 päeva, sinna majutust oleme vaadanud, aga bronninud ei ole. Eks kohapeal vaatame.

veigo, selle kommentaari võiksid siiski ära kustutda. See on selline lahtisest uksest sisse murdmine või pole see kogemus piisavalt suur. Igal juhul kinnitan, et Aivari näol on tegu arvestatava kontaktiga Filipiinidel. To Kate81: tulin paar nädalat tagasi Palawanilt. 2 päeva PP's on vast enough :) El Nido ja Sabang Beach on pro! Sõit El Nido'le on muidugi "pain", aga elate üle - 1 päev läheb lihtsalt sõidule. Saarel ATM'id vist ainult PP's, seega varu korralikult sulli kaasa.

To Kate81: Seekordne sõit jääb meil paraku kaunis lühikeseks, sõidame ära juba 06.02. Teoreetiliselt võime korra seal üleval ju kohtuda, kuid kardan, et läheb väga napiks. Võin reisu jooksul proovida siia midagi postitada, kuid kardan, et läheb raskeks. J

Selline küssa. Kas keegi on reaalselt kasutanud Aivari abi reisi orgunnil ja kui on, kuidas sujus, kas jäite koostööga rahule, kuidas lahendasite ettemaksetega seotud usalduse teemad? Abiks oleks igasugune informatsioon reisi planeerimiseks omal käel.

Natuke teistsugune kogemus. Aivar ise pakkus mulle kiiresti elamisloa organiseerida (turistiviisa oli kohe-kohe lõppemas). Võtsin pakkumise vastu ning lubati e-kiri saata kahe päeva jooksul. Ei tulnud ja ei tulnud seda e-kirja. Helistasin mitu korda mobiiltelefonile, helistasin Skypes. Poolteist nädalat üritasin kontakti saada. Lõpuks kirjutasin ta naisele FB ja küsisin, et miks Aivarit kätte pole võimalik saada.

Kaks nädalat hiljem võttis Aivar minuga Skypes ühendust ja sellise suhtumisega, et ma olen loll ja imelik, et ta naisele kirjutasin. No ma ei tea, mul ei õnnestunud teda kätte saada.

Keegi olevat ta peres haigeks jäänud... Mina olin kaks nädalat teadmatuses. Mõlemapoolselt otsustasime, et meie teed lähevad lahku.

Taotleme ise nüüd elamisluba ja ei heiduta meelt, et protsess pikk ning tüütu on. Vähemalt jääb südamerahu alles.

Ma ei väida, et igaüks võib sellisesse olukorda sattuda... lihtsalt minu kogemus on selline.

Aivar, no hard feelings!


Täpsustan, et minu postituse eesmärk polnud mitte Aivarit pahandada, vaid viidata asjaolule, et elus paratamatult tekib olukordi, mis ei võimalda kõiki lubadusi täita.

Ja et minu isiklik soovitus on rännumeestel esmalt ise püüda kadalip läbida, et ikka õige Filipiinide mekk mann oleks - annab väärtusliku võimaluse kohalikke ja kultuuri paremini tundma õppima.

Maligayang pasko at manigong bagong taon!

Kui hullult see torm siis seal nüüd räsis tegelikult? Manilas? Palawanil?

Põhja-Mindanaol, Cagayan De Oro kandis. Põhjuseks üleujutused ja maalihked. Õnnetus hüüab tulles: http://ph.news.yahoo.com/philippine-disaster-foretold-3-years-ago-040003983.html