Filipiinide viisavabadus

Plaanin veebruaris-märtsis viibida Filipiinidel. Olen juba ostnud lennupiletid Vietnam-Filipiinid (16.02) ning Filipiinid-Tai (11.03). Nüüd aga alles hakkasin mõtlema, et see teeb kokku 24 päeva ehk 3 päeva rohkem kui on Eesti kodanikel viisavabalt Filipiinidel viibida. Küsimus: kuidas oleks mul mõistlik toimida? Üks võimalus on kindlasti muuta lennukuupäevi. Kuid millised on alternatiivid? Viisa vormistamine on kolme päeva nimel vist liialt tülikas ja kallis? Või mis juhtub nt kui üldse mitte midagi teha? Nõutakse väljasõidul mingit trahvi või pannakse vangi? ;)

Kui dokumendid korras pole, lennuki peale ei pääse. Ekstreemturismi mõttes võid kohaliku ametnikuga vaielda. Kui ei vea maandud kohalikus pogris :) Lihtsam ja odavam variant on kohapeal olles viisa ära pikendada. Maksab meie rahas u. 60euri kui ma ei eksi ja võtab kuni paar päeva aega. Alternatiiv on teha viisa ette ära. Eesti on alates 2012 okt. Poola Varssavi saatkonna all.

Kui Manilas viisat pikendad, siis hommikul minnes saad samal päeval asja kaelast ära. Aegunud viisaga sind lennukile ei lasta. 95% tõenäosusega tehakse trahvi kuni 2000php ja sunniviisiliselt pead viisat pikendama. (Endal läks ükskord üle tähtaja.)

Meil läks viisa pikendamine kohalikus ametis umbes pool tundi, täitsime paberid ja maksime lõivu ja kohe löödi passi tempel ilma igasuguse probleemita, näitasime ainult tagasilennu piletit ja aadressiks kirjutasime esimese hotelli aadressi.

Ma puhtalt huvi pärast küsin, miks on hea viisa pikendamine kohapeal u 60 euro eest, kui saatkonnast saaks viisa u 32 euro eest + muidugi postitasu? Kokku on hind ilmselt umbes sama (sõltub vist, kus saatkonnas viisa teha), aga ringisebimist ju märkimisväärselt vähem?

VM kodulehe järgi peaks meile viisasid väljastama Oslos asuv saatkond, 3-kuuline turismiviisa maksab 237 NOK (u 32 euri). Norrakad tahavad muidugi mingi 200 NOK kanti postiraha ka saada - aga nt Varssavis tehes on postitasu ilmselt odavam? (eespool viidati, et nüüd peaks meile tegema hoopis Varssavi saatkond)

Räägi inimestega ja ära usu hülge (VM) möla. Nad ei tea ise ka, mida kirjutavad. Norrakad saatsid kuu peale (s.t. Varssavisse) viisa jutuga ja ütlesid nii kirjalikult (e-mail) kui suuliselt (telefon), et Baltikumi viisamajandus käib nüüd Poola saatkonna alla. Varssavi saatkond ütles ära, et nemad ei saada passi liht- ega tähitud kirjaga vaid nõuavad kullerit. Seda ütlesid nad siis kui viisa juba passi oli löödud. DHL-i kulleriga passi Varssavist Eestisse saamine maksis 90€. Viisatasu 22 + kuller 90 = 112€

See kohapeal tegemiseks kuluv aeg sõltub tõenäoliselt kohast, ilmast, kellaajast, ametniku lellepojast jms. s.t. kui aega on võid rahus kohapeal teha. Kui aega pole siis kindluse mõttes võid ette ära teha.

Kui vähegi võimalik, vältige suuremate linnade immigratsioonibüroosid. Seal kulutate meeletult aega ja närve. Väiksemates kohtades käib asi 15 minutiga ning pole mingit ametnike vahet jooksutamist (mis kuuldavasti tähendab seda, et iga ametnik ajab erinevat juttu ning tõde tuleb endal välja nuputada :) ). Kui reis parasjagu mõnda provintsi viib ning seal ka immigratsioonibüroo asub, siis kasutage võimalust.

Palun abi. Olen sõitmas jaan/veeb Filipiinidele ning info viisavabaduse kohta on kahetine. Enamus kohtades väidetakse, et Eesti kodanikule kehtib 30 päevane viisavabadus, sh Välisministeeriumi veeb, samas siin ja veel paaris kohas on info, et viisavabadus on 21 päeva. Kas keegi kes hiljuti on külastanud oskab anda ajakohast infot? Minul tuleb kohapeal 25 päeva. Kui viisavabadus on tõesti 21 päeva, siis kust ma saaksin infot viisa taotlemise kohta? Kas tulekski e-mail saata Poola saatkonda, et teada saada kuhu ja kuidas passid saata, mis dokumente viisa taotlemiseks veel vaja on jne?

tõesti välisministeeriumi kodulehel, et 30 päeva. http://vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata Ma ise pigem usuks meie Välisministeeriumi, kui erinevaid foorumeid, kodulehekülgi vms :) Neis vana (või uuendamata) info, nt leidsin infi aastast 2008 isegi, kui viisavabadus 21 päeva veel... Miks sa ei helista sinna ja lihtsalt ei küsi üle?

Filipiinide välisministeeriumi lehel on ilusti kirjas - http://www.dfa.gov.ph/index.php?option=com_content&view=article&id=156&Itemid=476 See 21 päeva võis olla tõesti mingi aeg, aga viisade puhul ma usuks foorumites ainult viimase aasta jooksul ilmunud infot ja isegi siis kontrolliks selle mõnest ametlikust allikast üle. Samas meie välisministeeriumi leht on ka selline koht, millel oleva info ma kontrolliks mitmest kohast järgi. Aastate jooksul olen sealt ikka väga aegunud infot leidnud.

Filipiinidel on juba mitu aastat 30 päeva viisavaba. Olen seal igal talvel pikemalt ja viisat pikendanud, aega võtab väiksemas kohas ca pool tundi ja maksab ca PHP 3000.

"Kas tulekski e-mail saata Poola saatkonda, et teada saada kuhu ja kuidas passid saata, mis dokumente viisa taotlemiseks veel vaja on jne?"

Poola saatkonnast saab Poola viisa:) 30 päeva viisavaba jah juba paar aastat.

See pikendamine pole alati nii kiire :) Mul läks eelmisel talvel Dumaguetes nädal pikendamiseks. Üks päev pool päeva passimist, et pass sisse anda ja siis nädal hiljem (tahtsid veel kauem tegelikult seda teha, aga ma hiljem poleks saanud enam järele minna) järele minnes ka paar tundi. Ja tavaliselt peaks seal kiirelt käima. Jaanuar oli.

Veel üks soovitus on hommikul hästi vara minna kui büroo just lahti tehakse (Manilas), siis saab tunniga hakkama. Lõuna ajal on järjekorrad metsikud, mõttetu ootamine ja närvikulu, kokku läheb mingi 3-4h. Ja viisa kehtib 30 päeva.