trip-krainetrip-ukraine-dark
Finantsid

Tere,

Kui sooviks max. aastaks minna reisima. Kindlasti peaks marsruuti jääma - Vietnam, Jamaika, Hawaii, Pariis, USA (erinevad osariigid), Aafrika mandrilt miskit. Kas kellegil on kogemusi, mis ca selline asi inimese kohta maksma võiks minna. Tegu oleks seljakotireisiga ning pisut parem klass, kui päris liiva peal magamine.

Mis marsruuti pidi keegi üldse käinud on?

500000 kr saab hakkama ikka vast.

Näiteks on kulutatud Estraveli vahendatava Emirates reisi peale ~75000 kr/in.

Keegi ei tea palju sinul kulub. Kas lõunasöögile Eestis kulutad 10 või 200 krooni?

Esimene kuluallikas oleks kindlasti lennukipiletid ja siin on vast ääretult soovitatav võtta RTW (Round-The-World) pilet. Pakuvad seda kõik 3 lennufirmadealliantsi -- nii Star Alliance, Oneworld kui ka SkyTeam. Star Alliance on tibake kallim, kuid neil on ka konkurentsitult kõige rohkem lende kogu maailmas. Hind sõltub läbi lennatavate miilide koguarvust ning ka peatuste arvust ja algab kuni 27 (või 25?) tuhandese miiliga marsruudilt business classis ca 80 tuh.EEk, economys vast kuskil 27 tuh. EEK. Aga reisiüroodest käi sel juhul küll ringiga mööda ja asja uuri ikka emsalt lennfirmade kodulehelt.

Teine kulutuste allikas on kulutused öömajale. Siin sõltub kõik luksusesoovist ning ääretult palju ka sellest, KUS konkreetselt oled. Alla 750 EEKu öö ei kannata vast ka kokkuvõttes ja keskmiselt kuidagi rehkendada, kuid võimalik, et see number võib vabalt ka suurem olla. Aastasel reisil miinumikulu siis vast 365*750= 273750 EEK

No ja kolmas asi on siis kulutused söögile ja muule vajalikule (pikal reisil ka riietepesutenus jne.jne.). Vast peaks ka rehkendama min.300-500 EEKu päev. Aastasel reisil siis vast miinimum 365*300= 109500 EEK

Siit edasi juba lihtne rehkendus...

seda vist parem mingist väljamaisest travelleride netifoorumist uurida.

Ööbimist soovitan uurida www.hospitalityclub.org või www.couchsurfing.com näiteks, sealt saab ehk rohkem reisiinfot ka

Ma kavatsen minna 1ks aastaks ümbermaailma reisile ning olen kindel, et saan 150 000 krooniga hakkama (koos 4 lennu ning viisadega). Läbida kavatsen vähemalt 70 riiki

Muidugi saad ka 150tuh EEKuga hakkama. Küsimus ongi kolmes asjas (mis määravad hinna): 1.Kui palju lendad? 2.Mis klassi lendad (säästu/business/first)? 3.Mis taseme hotellides elad?

Lennuklassi käärid on ca 5 kordsed (odavaim säästuklass vs. kõige luksuslikum esimene klass). Hotellidega võib vahe veelgi suurem tulla.

Samas, alujstades/lõpetades Tallinnas, Sa vaevalt just 4 lennuga toime tuled, sest vähemalt 2 lendu läheb juba "raisku" ainuüksi sellepeale, et long-haul lennuki peale või sealt tagasi TLL-i jõuda.... ;)

Ma juba vaatasin lennufirmad välja ja tean umbkaudu hindu ka. Lennud oleks Barcelona-Kairo Muscat-Mumbai (siis kui puudub laevaühendus või lend on odavam) Tokyo-Sydney Sydney-Santiago Miami-London-Tallinn(ca 50 000krooni oleks kõik kokku). Hotellides ei kavatse ööbida vaid Hospitality clubi kaudu, telgiga/magamiskotiga ja veidi ka youth-hostelides.

Huvitav plaan sul...Kas oled juba käinud? Uut infot?

Asi selles, et tean, et tahaks minna ka, sama solen totaalne võhiks ja vähese reisikogemusega. Huvitav oleks kuulda ümmarguseltki, et mis, kus ja kuidas on võimalik?

jäta oma email. Ma kirjutan sulle ja räägin oma plaanist.