Finnair ja istekoha valik

Kas on kohustuslik kohe internetibroneeringut tehes istekoht lennukis ära valida või saan seda lennujaamas ka check-ins teha? Praegu nõuab Finnair istekoha valiku eest 8 euri lisatasu, aga lennujaamas check in-is ei peaks tasuma eraldi selle eest, samas siis pakutakse juhuslik istekoht eks?

Ei ole kindlasti kohustuslik vaid soovituslik. Lennujaamas koha peal pannakse see, mis on jäänud ja kuhu on võimalik. Viimastena jäävad üle muidugi keskmised kohad jne. Kui ma õigesti mäletan siis seda 8 euri ei pea maksma siis kui nt lennule check inni teed, seega kuskil 24h enne oleks mõistlik check in internetis ära teha ja endale koht ka valida, kuna siis üldiselt on veel mida valida. Teine variant on endale Finnair plus kaart teha, seal valida endale istekkohaks kas siis vahekäik või aken ning siis see kaart siduda oma bookingutega ning süsteem automaatselt üritab hoida sulle just seda kohta, mis sa endale valikus oled märkinud.

Broneerides pole mõtet kohta valida, see on lihtsalt raha teenimiseks mõeldud teenus. Pigem tee check-in internetis kohe esimesel võimalusel ja vali sobuv koht. Kui on muidugi soov mingi väga konkreetse koha saamiseks, siis võib seda raha maksta. Aga kuna enamik reisijaid ei maksa seda, siis on tavaliselt check-ini alguses piisavalt kohti valida. Lennujaamas letis saad samuti võimaluse korral kohta valida. Päris suvaliselt paika ei panna kui soovi avaldada ja võimalust on.