Finnair soodukas

Finnair pakub hetkel talveks soodsaid pileteid Tallinnast Bangkokki 499.- seda hinda on ehk raskem leida aga 544.- Tallinast kiire lennuga on täitsa ok hind. Ja järjekordselt ei leia me seda lennupakkumistest:)

Meie ostsime üleeile Tallinn-Bangkok 465-ga Finnairiga 28.11-13.12

Kui on plaan BKK Suvarnabhumi lennujaamast ca 3-5h jooksul nt Krabi või Phuketisse edasi lennata, tuleks arvestada ca 70-90€ lisaks per nägu.
Kui hirmsasti otsida ja on huvi teise lennujaama (Don Mueang) minna siis võib ka pileti odavamalt saada, aga samas peavalu ja ajakulu jällegi suurem.

Mõned eksootilisemad saared võivad lausa 200+€ hinnale juurde panna.

Ise sain kevadel 539-ga tll-bkk-tll finnairiga (mh jõulude periood).

Kaua see soodukas võiks kesta?Meil veel Tai reisi aeg otsustamata?

Hetkel on Cathayl soodukas Helsingist Bangkokki alates 388 novembris ja detsembris.

28.11-06.12

Olen jälginud mõnda aega Finnairi soodukaid, eriti pakkumisi Delhisse. Eelmisel aastal oli soodushinnaga piletid pakkumises nädalaid enne ning nädalaid pärast kampaaniat. Ka praegust soodushinda olen skyscanneri abil näinud juba päris pikalt... Mitte et ma protesteeriks, aga tobe on osta omale kampa käigus hea hinnaga (450 Eur) piletid ning kaks kuud hiljem oma poja perele ilma kampaaniata 420 euriga, kusjuures vahepealsel ajal hind üle 450 ei tõusnudki- eelmise aasta kogemus.

Päris hea hind tuli 528 TLL-BKK ja HKT-TLL. Nagunii sealt mere äärde ja siis ei pea 2 korda Bangkokki lendama. Juba ootan!

Eelmine aasta olid samad pakkumised al. 450 Bangkokki. Nüüd juuni-juuli käisin HongKongis 350-ga.

Lihtsalt märkusena, et Suvarnabhumi lennujaamast Krabisse lendamine on Thai Smile'iga püsihind 1300 baati (33 eurot) koos pagasiga üks ots. Bangkok Airways pakub alates 1200-1500 baati.

Phuket on Thai Smile'il 1500 baati (38 eurot) üks ots, Bangkok Airwaysil paistavad alates 2090 baati (53 eurot).
Promo ajal ostes saab mõlemat lendu odavamalt, Bangkok Airways müüb siis Phuketit pisut üle 1000-ga.

Suvarnabhumi-Phuket tasub tihti vaadata Thai Airwaysi lehelt - nad lendavad mõnikord seda otsa suure mandritevahelise lennukiga ja müüvad seda täis ca 1500 baatiga ots.
Oluline on siin see, et Thai Smile on Thai Airwaysi odavlennufirma. Thai Airwaysi kodukalt saab osta pileteid kõigile Thai Smile'i lendudele (kallimalt kui Thai Smile'i enda kodukalt - seega pole mõtet), aga nendele paarile lennule, mida Thai Airways ise opereerib Phuketisse, ei saa Thai Smile'i kodukalt pileteid, vaid ainult Thai Airwaysi lehelt.

Bangkok Airwaysi puhul on odavaim piletiklassi Web Promotion, mida reeglina edasimüüjad ei paku (ehk siis Skyscanner ja Momondo neid hindu ei näita, Amadeusis on piletid alates Web Saver hinnaklassist). Seega seda kõige odavamat hinda saab tihti ainult Bangkok Airwaysi kodukalt.

Seekord võtsin ka Finnairi. Siiani olin sellega vaid Euroopas lennanud. Eks näis milline kaugreisi kogemus tuleb.

Piletid võtsin nüüd hoopis Amadeuse kaudu. Piletihinna vahe tuli 37 eurot minu kasuks võrreldes Momondoga (isegi Momondo erinevate riikide broneerimislehtede parimat pakkumist arvestades).
Amadeuses oli nii alghind (467 eur vs. Momondo 489 eur) kui ka krediitkaardi tasu (9 eur vs. Momondo 24 eur) väiksemad.

Finnairi kodulehel kontrollisin bookingut ning kõik on korras.

Cathay Pacific on ehk parem lennufirma reitingute järgi aga nende pikad vahemaaandumised Helsingist lennates minule rõõmu ei tee ja ka Tallinn-Helsinki-Vantaa-Helsinki-Tallinn transport lisab piletihinnale korralikult juurde.

Finnairi lennud (mis nii Aerofloti kui ka Turkish Arlines´ga algavad kusagil 16 tunni piirilt) on meeldivate lühikeste ümberistumistega (kokku 12 tundi ja 13 tundi).

Kas kellegi on kogemust Finnairi (netist) eeltellitud erimenüü toitudega? Kas on mõistlik teha mingi valik enne väljalendu või jätta lihtsalt n.ö. saatuse hooleks?
Olen korduvalt lugenud erinevate lennufirmade erimenüü roogade kohta, mis on olnud tavamenüüst tunduvalt pisemad. Kas see vastab tõele ka Finnairi puhul?

Helsingist lähtuvate soodsate lendude puhul tuleb alati liita laeva ja bussipiletid või lennupilet Tallinnast. Kui laeva kasutada saab soodsalt aga on suht suur ajakulu ja lendude puhul on juba kokkuvõttes sama hinnaga mis Finnair. Lisaks on lennuaeg muude lennufirmadega kokkuvõttes edasi tagasi tavaliselt ca 1 0h pikem.
alati on palju asjaolusid millest lähtuda antud juhul Bangkoki Finnairiga on soodne nii,et...edu reisisellidele:)

Antud juhul on siiski Finnairi lennud algusega tallinnast hinnaga ~470.- euri ja kiire ümberistumisega.

Ma olen sama marsruuti korduvalt lennanud nii Turkish Airlines'ga, Aeroflotiga, Ukraine International Airlines'ga (UIA), EasyJet + Oman Air'ga (Milano kaudu) kuid kiiruselt ei saa ükski Finnairi vastu.
Alati on üks suund teistel lennufirmadel vähemalt 4 tundi pikem.
Algusega Helsingist lennupileteid vaadates lisan tavaliselt mõttes kohe vähemalt 50 eurot hinnale otsa.

Keegi siis ei oska midagi eeltellitud erimenüüst rääkida Finnairi puhul?

Käisin 2014 Finnairiga Jaapanis, hind oli u 420. Väga hea kogemus.

Erimenüü - mitte et sul oleks mingi gluteeni või laktoosi või liha või taimetoidu talumatus, vaid sa lihtsalt tahad toidu ette tellida, sest loodad erimenüüga saada midagi paremat kui teised reisijad?
Finnairil see nii küll ei käi, raha eest saad küll mingid teised toidud tellida, aga see käis vist Euroopa lendude kohta ainult.
Tasuta toit on Finnairil mandrite vahel sama, mis teistel lennufirmadel, olgu see menüü milline tahes. Menüüd valimata on kaks valikut, erimenüüga saad selle, mida ette tuuakse.
Eelmine kord mul naabril vist oli gluteenivaba erimenüü - kogus paistis sama, mis kõigil. Pooli asju ta sealt nagunii ei söönud, pakkus mulle. Ma kah ei suutnud neid jahuseid käkke ja -kooke tarbida, mis tal tavareisijate gluteeniste kuklite ja kookide asemel olid.
Nagunii on Finnair oma toidu nii koomale tõmmanud nagu teised lennufirmad. Veel vähem kui see salat + peatoit + magustoit + kukkel nagunii pakkuda ei saa. Ja ma pole näinud, et oleks mingi salapärane erimenüü, mis aitaks lookas kandiku ette tuua hea-paremaga :)

Lootsin jah et kui tellin erimenüüst (mida ma oma broneeringu haldamises valikut tehes näen kui tasuta teenust) mereannid, siis tuuakse hiidkrevette ja krabisid nii et laud lookas :)

Lihtsalt et vältida juba tüütavaks minevat küsimust: "Fish or beef, mister?" :D

Eks ma jõuan seda seafoodi ka seal kohapeal jälle tarbida nii et süda pahaks läheb. :)

Aga tänud info eest.

Võtsime märtsi algusesse Tallinn-Helsingi-Phuket.Tuli kokku nii 600.-koos lisatasuga.Oluline oli,et kiirelt saaks kohale.Kas Helsingis 1 tund ümberistumiseks on normaalne?Pole sealtkaudu veel lennanud.Eelmine aasta sõitsime läbi Moskva.

Eelmisel aastal oli isegi 35 min connected flight Bangkokki ja kõik toimis suurepäraselt, nii, et kõik on korras.
Samuti ei saa ma nõustuda E.T arvamusega, et mingi muu lennufirma lendab kiiremini Tallinnast Bangkokki. 11 h 40min alates Tallinnast on väga kiire aeg ja tagasi 12h55min. Ise sel aastal jaanuaris kautasime seda varianti soodukaga 540.- EUR Kas hetkel nii soodsat on mingitel kuupäevadel seda ei oska öelda.
Lennukitoit on mis tahes lennufirmadel üldiselt mitte just kõige parem( seda nii toidu kvaliteedi kui ka inimese meeleorganite muutuste tõttukõrgustes) ja seda ei pea selle 12 h jooksul üldse tarbima.

Kroks, ehk loed veel korra seda, mida ma kirjutasin?
Ma ei olegi väitnud, et mõni teine firma lendab kiiremini.

...kiiruselt ei saa ükski Finnairi vastu.
Alati on üks suund teistel lennufirmadel vähemalt 4 tundi pikem.

Ma ei saa tõesti aru, kuskohas sa näed siin väidet sellele, et Finnair on mõnest teisest lennufirmast aeglasem?

Minu november/detsember pika perioodi piletid läksid maksma koos kõigi tasudega 476 eur.

Kui mereannid huvitavad, võib ikka proovida ära tellida.
Õhtusöök on kindlasti sama, mis "fish or beef" teistele, lihtsalt sina saad kohe oma valge kala kätte ja salati sisse ühe pisikese kreveti ka.
Aga hommikusöök võib väga erinev tulla, äkki krevetikook või soolalõheriba, teised saavad ikka oma omletti ja valikut pole.