trip-krainetrip-ukraine-dark
FlyLAL

Andke oma muljed selle lennufirma kohta

Ise lendan kolmapäeval Tallinn - Vilnius - Rooma FlyLal'iga...

Lennukid on sama vanad kui EstAiril. Teenindus on mu arvates parem.

Kas FlyLAL-i pardal on Economy class-is toitlustamine tasuta või raha eest? Nende kodukal see suht segaselt kirjas. Ma rumal ei saa aru :)

Tallinn-Vilnius-Rooma ei ole just päris ümbermaailamlend, pole tarvis seda kallist toitu süüa nagunii.

Kui sa hommikul Roomast tuled, siis on kõht juba kas väga õõnes või saiane,et võtad heameelega selle lennukipraekese. Meil kahepeale koos jookidega läks 55LIT.

Süüa saab raha eest, aga hinnad pole lennuki kohta kallid. Kuu aega tagasi maksid soojad eined vist 18 litti ja einevõileivad 12 litti. 25 liti eest sai sooja söögi koos veiniga.

Tulime Kreetalt ja saime tasuta süüa mõlemal suunal. Oli päris OK toit ja teenindus ka OK. Lennukid vanad...

Kas keegi on lennanud Dublin Tallinn suunal läbi Vilniuse? Palun rääkige mõne sõnaga kuidas see lend oli? Mida tähendab 40 min vilniuses ümberistumist? St. kas vahetatakse lennukid?

40 min ümberistumist tähendab sinu jaoks seda,et sa peaksid reisima käsipagasiga, sest suur ei pruugi teise lennuki peale jõuda. Lisaks tähendab see seda et käid trepist üles kolmandale korrusele läbid turvakontrolli ja lähed teisele korrusele tagasi -passikontroll ka muidugi kui iirimaale lähed ja mõne aja pärast lähed teise lennukisse. Tallinnas tehakse check-in ka jätkulennule ära tagasitulles võib olla mitte.

Tulin FlyLAL-iga Pariisist Tallinna ümberistumisega Vilniuses. Pariisis ei antud millegipärast Vilnius-Tallinna pardakaarti, öeldi, et nendel aparaat selline, et vahest annab, vahest ei anna. Ilmselt pusserdasid ise midagi ja siis ajasid aparaadi kaela. Vilniusse lennuk hilines, Tallinna lennu check-in oli juba ammu kinni. Sellest hoolimata tehti väga abivalmilt ruttu check-in ära ja jõudsin napilt Tallinna lennuki peale. Tänud FlyLAL-le inimliku suhtumise eest!

Lähen ka FlyLAL-iga Pariisi. Minnes on ümberistumise aeg 1 tund ja 40 min. Tagasi tulles on ainult 40 min. CSA-ga on eelmisest suvest juba halb kogemus, et Roomast tagasi tulles ümber istuda ei jõudnud ja tuli päev Prahas veeta (mis iseenesest polnud probleem :), anti toidutalongid ja tehti uues piletid õhtusele lennule). Estravelist pileteid ostes aga kinnitas teenindaja, et kui lennufirma nii pileteid müüb, siis ta ka vastutab, et me edasi saaks. Väga kahtlane on ka see, et pagas jõutakse ühest lennukist teise selle ajaga toimetada. Eks tuleb ennast harjutada mõttega, et pagas jääb nagunii maha :D. Väärtuslikud asjad tuleb siis käsipagasisse võtta. Ainult käsipagasiga vist ei õnnestu minna, ei tohi ju salongi võtta isegi hambapastat. Aga kas seoses Shengeniga ei ole ümberistumine lihtsam? Kas peab ikka turvakontrollist (mis oli vähemalt Prahas kõige aeganõudvam koht) uuesti läbi käia?

Üks hind kõik sihtkohad?Aga Istanbul,Thessaloniki neid ma nimistust ei leia?Või siiski ainult etteantud sihtkohad kodukalt:http://www.flylal.com/ee/index/flights/search,need mind aga ei huvita.

Ilmselt on need hinnad ainult otselendudele (Vilniuse mõistes). Ja kui uurida, siis näiteks Istanbuli FlyLAL ei lenda. Kui võtta alguskohaks Vilnius, siis on näha, et Istanbuli pakutakse lende läbi Amsterdami.

Olen viimase paari kuu sees kaks korda FlyLALiga Pariisis käinud, mõlemal korral hilines väljumine Pariisist üle tunni aja, kusjuures Vilniuses oli plaanijärgseks ümberistumiseks vaid 45 minutit. Oodati ära nii reisijad kui pagas (vähemalt minu oma :).

Need 1-2 lennuga nädalas liinid on ilmselt tšarterlennud.

Pariisist Tallinnasse lennates ei ole probleem, kui Pariis-Vilniuse lennuk hilineb, kuna seesama lennuk lendab hiljem (pärast puhtakskasimist ja meeskonnavahetust) Tallinnasse. Aga pagasi kaotsiminekut tasub küll karta, kuna CDG lennuväli on sel alal kõva tegija. Väärtuslikumad ja vajalikumad asjad tuleks käsipagasisse panna. Pariisis tasuks ka varakult lennujaama minna, kuna sealse check-ini töötajad on uskumatult aeglased. Vilniuses tuleb millegipärast ka transiitreisijatel turvakontroll uuesti läbida.

Aru ma ei saa kas siis neil on toitlustus piletihinna sees või ei. Kui ma veebruari algul ostsin Tln-Vilnius-Rooma-Vilnius-Tln lennu piletid (lend toimub augusti lõpus ja 4 lennu hind kokku oli u 1000 eek...ühesõnaga megaodav) siis ma sain aru, et toitlustus on kõigil lendudel hinna sees ja sain ka samasuguse vastuse aprillis Flylal-ist, kui neile teemakohase küsimuse saatsin. Samas nüüd kõik kes Flylaliga lendavad räägivad, et toit tuleb pardal ise osta. Oskab keegi nagu kindlalt öelda, mis värk selle Flylaliga on? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

E-piletitel on kirjas, et söök on pardal lisatasu eest. Ega ma eriti ei kurvasta ka, pole see turistiklassi toit mingi eriline maitseelamus, sama hästi võin oma võileivad kaasa võtta.

Käisin paar ndl tagasi FlyLAL-ga Türgis ja süüa sai nii minnes kui tulles tasuta. Teenindus väga OK minu arvates :)