Foto Tai viisale

Tai viisa teema on küll aga foto kohta suurt infot ei sisalda. Kus siis Tallinnas saaks teha fotot suurusega 4,73,6? Käisin täna fotot tegemas ja küsiti et mis riigi viisale vaja on. Ütlesin siis et Tai ja nemad olid teadlikud, missugune foto see olema peaks. Kätte aga sain foto suuruses 55 cm. Eesti reisibüroodes teatakse mõõdust 4,73,6, Tai saatkonna koduleht annab mõõtudeks 46. Mis see õige siis on?

Tai saatkonna koduleht annab mõõtudeks siiski: 3,5*4,5 http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas

Kui viibid Tais vähem kui 15 päeva (tagasilennu pilet), siis võid vabalt kohapeal teha Visa on Arrivali, kus vaja ühte pilti, mille mõõtmeid väga ei vaadata.

Aga Eesti fotomeistrid võiksid end teemadega küll veidi rohkem kursis hoida - Viru keskuse fotopoes sai suvel tehtud uued passipildid, mida KMA ametnik soovitas mul lihtsalt rahakoti vahele panna (NB: Lastekodu tn KMAs saab aparaadis tasuta pilte teha!). Reisil olleks läksi vaja neid pilte - näiteks Vietnami, Laose viisa ja Tai teistkordse sisenemise puhul.

Fotohausis sai tehtud Tai viisa pildid (mis olid 4*6), kuid nende vastavust ei saanud kontrollida, sest passe Soome ei jõudnud saata ning tegime on-arrival viisa.

Mina lasin Tai viisa jaoks teha fotod kuu aega tagasi Fotoluksis. Viru Keskuse kaupluses piisas sellest kui öelda, millise riigi viisa jaoks fotot vaja on. Nüüdseks passidki koos viisadega Helsingist tagasi jõudnud.

Me lasime ka viisa kohapel Tais teha, näpus tavaline passipilt(pildistajal ütlesin, et vaja Tai viisa jaoks) ning ei mingit probleemi ja viisa sai ka kähku:)

Pole neil mõõtudel suurt tähtsust. Saatsin Helsingi saatkonda tavalised kodus vedelevad passipildid ja kõik sobis. Viisad käes

Ma lasin seal aasta tagasi teha dokumendifotod. Peale klõpsu näidati korra fotoka ekraanilt, küsiti, et kas sobib. No mis ma sealt ikka vaadata oskan. Kui pildid kätte sain, selgus, et täiesti viltu pildistatud. Ühelt poolt õlg ära lõigatud, teiselt poolt mitu mm ruumi üle. Kvaliteet või asi :(

Loomulikult polnud ühegi viisaga probleemi, aga teinekord on vaja ju fotosid kuskil mujal kasutada (näiteks töötõendil), siis tahaks ikkagi enam-vähem korralikku pilti.

Üldiselt ma arvan, et kui pilt on suurem kui vaja, siis saab seda väiksemaks lõigata, aga tõenäoliselt ei teki mingit probleemi selle paari mm pärast.

Head uut aastat kõigile. Oleme minemas 07,01,10 Taisse. Küsimus selline: kas piiril viisa jaoks peab pilt olema 46 cm või 3,64,7 cm? Meil muudkui muudetakse pildi suurust, nägu kulub ära sellest pildistamisest? Ehk oskab keegi öelda, kes viimaselajal seal käinud on ja kuidas seal piiril see pildi lugu on? Tänud.

Vöta suvaline dokumendi foto kaasa ja sobib. Head uut aastat sullegi

Sobis täna hommikul Chiang Mai lennujaamas viisat taotledes väga hästi. Ainult üks oligi vaja ja silmaga oli näha tegelikult, et foto koht on oluliselt suurem seal ankeedil. Aga sobis hästi. Lisaks sellele oli kümme kohalikku ametnikku ette ja taha kummardamas "Visa on arrival" luugi juures. Isegi ankeedi täitsid nad minu eest ära. Olin ainuke viisataotleja muidugi kah seal. Halvemaid kogemusi on olnud selle asjaga (Tai viisaga piirilt).

Kas see jutt fotodest siin pisut ülepaisutatud ei ole. On kellelegi viimasel ajal keeldutud viisa andmisest põhjusel, et foto ei vasta mõõtudele? Ise sain just Soomest viisa kätte ja selle tarvis saatsin Tais sukelduja tunnistuse jaoks tehtud pildid. Häbi öeldagi, kuna need tehtud olid. Ma selles eas, et enam ei idane ja veel ei mädane.