Fotode salvestamine

Kas kellelgi häid ideid ja soovitusi, kuidas ja kuhu reisil olles ilma laptopita telefonipilte salvestada? Mis oleks mugav variant, kui internetti saab ainult ohtuti hotellis ja telefoni mälumaht pole suur?

ma ise kasutan Dropboxi. Seadetest vali seal "Turn on camera Upload" ja vali, et vaid wifi kaudu. St et kui nt oled reisil päev otsa pilte teinud ja õhtul hotellis telefoniga wifisse sisened, siis automaatselt su päeva jooksul tehtud pildid ja videod laetakse pilve. Dropboxiga saad pildikausta ka teistega jagada, st nad saavad teate, kui uued pildid on sul üles laetud. Teine võimalus on OneDrive, põhimõtted samad kõik On ka veel Google+

soovitan seda automaatset pilve salvestamist kõigile! selle kasulikkust märkate, kui nt telefon varastatakse või see aitab ka telefoni sisemälu kokku hoida (sest üleslaetud pildid sa saad kohe telefonist ära kustutada)

Kui telefonil pole võimalust mälukaarti vahetada või ühendada mälupulka, siis osta uus telefon või võtta kaasa fotokas või teine telefon )) AndresR... küsija mainis , et soovib vahesalvestada pilte enne internetti jõudmist ))

TO: Empuriabrava enne? kust sa seda välja lugesid?? Mina loen seda: kuidas ja kuhu reisil olles ilma laptopita telefonipilte salvestada? Mis oleks mugav variant, kui internetti saab ainult ohtuti hotellis ja telefoni mälumaht pole suur? ja sellele ma ka vastasin

Tuletasin lause osast - kui internetti saab alles õhtuti hotellis. Sellest tulenevalt sooviti infot kuis salvestada ENNE õhtust hotelli ning sellega seotud internetti jõudmist... loogika ))

Mõnes hotellis polegi (töötavat) netti. Või siis on see sigaaeglane, eriti kuskil eksootilisemas riigis.

Hea oleks teada, mis telefoniga tegemist on. Näiteks iPhonele ostad adapteri juurde ja siis salvestad mälukaardile.

Lp. Targad! Piltidega saab hakkama, aga kas keegi oskab soovitada head varianti auto DVR-st (auto kaamera) wifi kaudu peatuspaikades videosid oma pilve laadimiseks. Päevane maht on kuni 32 GB ja hetkel kasutan ainult kolme mälukaarti, loomulikult on võimalus igaks päevaks mälukaart osta, "aga see pole see!" Loomulikult ei ole vajadust kõike salvestatud säilitada, aga reisides ei taha küll aega raisata videote läbivaatamiseks. Lapakat reisil seekord kaasas ei ole (kaal)! Telefoniks on Android.

Selleks on olemas portatiivsed kõvakettad, nagu näiteks selline http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1330

Ma arvan, et sa pead seal wifi kõrval siis pikema peatuse tegema, et see 32GB ülesse saaks. Ja mida sa seal filmid, et 32GB päevas tuleb? Tahad sellest hiljem videot teha? Kui video soovi pole, siis keera julgelt kaadrisagedus ja kvaliteet minema, saad 3 päeva sellega hakkama.

Osta siis üks suurem (64, 128) kaart. Või mitu. Kaardid on nii odavad, et selle pealt kokku hoida ja asju reisil netti laadida - eee ei, ei ole mõtet.

Video omad on suht kallid(64/128)

ei ütleks, minumeelest on 64 hinnad juba alates alla 20 euro.

video omasi vaevalt, nende hinnad algavad 40.- st

mis klassi oma siis video jaoks vaja on? Või mis kiirust? Hinnad on viimasel ajal kiirelt kukkunud.

Tänan AndresR vihje eest fotode/videote Dropboxi laadimise kohta. Olen nüüd katsetanud ja toimib hästi. Jõuad sa siis ise kõiki süsteeme peensusteni teada :)

Hommikut. rääkides mälukaartidest, siis kindlasti ei soovitaks osta nn hiinakat! Ostsin AliExpressist kunagi 2 kaarti: 32Gb ja 64Gb, klass 10 mõlemad. 32 töötab siiamaani, 64 aga vedas juba esimesel kasutamisel alt ja viimaseid reisipäevi salvestas "poolikult", st kasutada faile hiljem ei saanud. Lootsin odavalt saada ja saingi :( Kaardi ostmisel on oluline kiirus, valik on poes suur, eks müüjad ise oska soovitada. Vaatasin, et ka 700 EUR eest saab kaardi, neid võib kohe mitu tükki osta ;)

Huvitav, teemaalgataja pole ise enam suud lahti teinudki, et mida ta oma postitusega siis lõpuks soovis...

Marikas556: tõmba omale Dropbox ka arvutisse. See loob sulle sinna kaustad (sarnaselt nagu My Documents, My Videos jne) ja ühendab ennast sinu pilvekontoga. Nüüd kui oled pildid moblast pilve laadinud ja kunagi teed siis arvuti lahti, süngib viimane ennast kogu su pilvekupatusega ja lõpuks on pildid ka arvutis. St saad need sealt kaustast mugavalt korraga mujale paigutada: My Pictures jne. Rõhk sõnal korraga. https://www.dropbox.com/downloading

Täis-HD video (1920x1080) jaoks piisab täiesti UHS Class 1 / Class10 mälukaardist, 64GB hinnad on alla 20 EURi. Mis puutub DVR seadmesse, siis see vaevalt et paremat videot teeb. Peab lisaks jälgima, et kui kaamera just väga uus ei ole ja ostetud mõni aasta tagasi, siis võib toetada vaid kuni 32GB (SDHC) kaarte. Uuematega seda probleemi ilmselt pole. 4K video ( 3840× 2160) jaoks on vajalik UHS Class 3 / Class10 mälukaart. See tasuks valida kirjutamiskiirusega vähemalt 80MB/s. Selle pealt ei tasuks väga kokku hoida, võtta pigem suurem kiire ja vastupidav kaart. Kui SanDisk Extreme Pro käib üle jõu, siis Samsung Pro+ on hinna ja kvaliteedi poolest üks parimaid variante - http://www.samsung.com/us/support/owners/product/MB-MD128DA/AM

charly21, äkki viskad mingi lingi ka kust seda 64GB alla 20 euri saab - alibabat mitte pakkuda.

Tänan Charly21! Teie käest sain parima soovituse. Uurin veel täna portatiivse kõvaketta ostmise võimalust. Tõesti, mul on paari aasta vanune DVR ja toetab ainult 32GB kaarte, ei näe vajadust 1x aastas pikema reisi tarbeks hetkel moodsama ostmist. Samuti ei ole mitte mingit mõtet 15 päevase reisi jaoks nii suures koguses mälukaarte osta. Eestist sõidu alustamisel ei ole ju probleeme, viskad "lapaka" tagaistmele, aga lennukiga jääb see riistapuu koju. Keegi küsis "miks DVR"? Vastus on lihtne, enamasti ei saa just mägedes sõitmisel pilte teha, sest ei ole peatamiseks-parkimiseks võimalust. Tee keskkohal pidev joon ja tagant tulevad autod, aga samas on vaated parimad. Kuigi DVR-i kvaliteet on vilets jääb endale ikkagi ilus mälestus. Tõesti, on kohti kus wifi liiga aeglane ja üleslaadimine võtab aega, aga kui ühes kohas ei õnnestu, siis teed järgmisel õhtul-öösel uue katsetuse.