trip-krainetrip-ukraine-dark
Frankofiilidele üks harjutus

Jään pärast Pariisis toimuvat koosolekut nädalalõpuks Prantsusmaale ja nuputan praegu kuhu minna. Omal käel. Peamiselt rongiga, ratta võib ka muidugi üürida, et loodust nautida.

Olen tänulik Prantsusmaa eksperdile, kes võrdleks kahte nädalavahetust (neljapäeva õhtust kuni pühapäeva õhtuni): a) Champagne: Reims/Epernay (või mõni muu väikeasula) b) Ringreis kirdesse: Rouen, Honfleur, Mont St Michel

Või kui keegi soovib välja pakkuda midagi kolmandat i.e Alsace, Loire, siis tänulik ka selle eest.

Ideaalis väga palju transportida end ei tahaks, seetõttu kahtlengi kirde-reisi osas, sest seal tundub rongiliiklus kesisem olema. Kuigi sealkandis toorest vaatamisväärsuste ilu on vist kuhjaga.

Mis mulle meeldib? Pigem loodus ja võrratud väikelinnad ning sekka võiks mõne suurehitise ka ära vaadata (loss, katedraal vms).

Aitäh.

olen planeerind sellist reisi. netis surfates jäi meelde et kirde-marsruut on nädalavahetustel ja suvepuhkuste-koolivaheajal pariislastega üle ujutatud. tuubil täis rahvast rongid, autoteed, parklad, söögikohad, öömajad, muuseumid.

Olen mõlemad pakutud marsruudid läbi sõitnud ja eelmainitutest valiksin mina variandi b--minu meelest on see huvitavam, vaatamisväärsused on vaheldusrikkamad, külad on kenamad, kohalik söögi-joogistiil istub mulle ka rohkem (siider ja mereannid). Samas nõuaks selle efektiivne läbimine ilmselt autot. Champagne maakond on minu jaoks pisut igav ja üksluine, ehkki Reimsi katedraal on väga muljetavaldav ja shampus muidugi ka. Samas saab sinna TGV-ga kiiresti kohale. Kolmanda võimalusena pakuksin välja Loire'i oru: imeilusad lossid, kohale saab rongiga, seal saab jalgrattaga ringi liikuda (jalgrattateede võrgustik peaks sealkandis päris hea olema), loodus on ilus, külasid ja vaatamisväärsusi kuhjaga, Loire'i org on pealegi tuntud veinipiirkond.