trip-krainetrip-ukraine-dark
Full Moon Party Ko Pha Ngan ööbimine

Kas oskate nõu anda Full Moon party ajal öömaja leidmise suhtes. Tahame minna 16.august. Aga kõik öömajad Hat Rin'i ja Ban Khai kandis on juba hõivatud. Saare loodeosas on ilusaid kohti, aga see tundub pidu pidamise rannast hirmus kaugel. Kas oskab keegi nõu anda, kuidas öösel peale pidu saare teise otsa saab? Või on see väga mõttetu ettevõtmine.

miks ei ööbi koh samuil, se suurem ja kindlalt midagigi leiate, öösel lähevad speed boat-id iga tund,vöi isegi poole tunni tagant,20 min, kui tahad hommikul tagasi siis söidavad harvemini nats...eks saad välja uurida..Saare Teise otsa ,saar ju nii väike..Las keegi viib rolleriga ära. Edu

Pick-up'id sõidavad ka, rahvast on ikka suhteliselt palju liikvel (half-mooni kogemus), koguvad auto täis ja sõidavad erinevas suunas. Võimalik, et lõpetad hommikul kui juba valge. Juhul kui oled kaine võib oma rolleriga minna, samas on see suhteliselt tüütu (st.et keegi võib sassis peaga rolleri pikali kukkuda, otsid pimedas samasuguste seas segaseks), samuti on teed kottpimedad ja väga mägised-, kurvilised.

Miks sa arvad et KÕIK ööbimised kinni, kas vaatad hotelle/bungolowsid läbi interneti? Kui see on nii, siis koha peal on veel väga palju majakesi, a´la iga 10m tagant on majakesed, kus on sildid VABAD TOAD. Kui aega ja mahti, siis minna kohale ja käia natukene hotelle/majakesi läbi ja ongi ööbimine olemas. Meie võtsime ööbimise 2-3 ööks korraga, ja viimase päeval käisime rolleriga otsimas uut ööbimiskohta. Ja ei oel võimaltu üldse leida odavat kohta. Meil oli eesmärk et kahe peale üle 1500 bahti ei maksa, neid kohti leidsime tunni aja jooksul ca 9 kohta. EDU!

Mul on mingi mälestus, et PhiPhil oli full-moon või half-moon või mingi sarnane pidu rannas iga jumala õhtul. tulemöll jne.

paadid sõitsid vast ööpäev läbi, seega kojujõudmisega probleeme ei oleks tekkinud.

kohalikke bungalowsid on koha peal kergem leida. Krabil olime nt. mingis 300 krooni (või oli see nüüd 150) bungalows, mis ei hiilanud küll luksusega aga oli väga ehe ning kohe rannal. vetsus olles võisid imetleda taevast ja eemal kõrguvaid kaljusid. internetist seda kohta muidugi ei leia, nagu ka mitte kohalikust turismibüroost aga kõik mägironijad teadsid juhatada :) sealveedetud aeg jättis kõige suurema elamuse lõppkokkuvõttes, kuigi sai ka 5* resortis elatud hiljem.

See nats teine pidu mis Phi Phi-il, seal i1 kord kuus ja täiskuu ajal, kus on yle 30 000inimese, vaadake youtubest, seal lahedad videod. Ööbimisega vöib olla kindlalt probleeme seal väiksel saarel, isegi Bangkokist ei saanud enam lennupileteid Samuile. Nii et mötle varakult ette, oleneb muidugi kuna lähed ,jaanuaris oli köva möll. Edu . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt, järgmise sellise keelelise kolepostituse kustutab!

detsember-veebruar on seal hullumaja märtsis juba tunduvalt vähem rahvast.Elamus kõva,soovitan ööbida Samuil nagu siin juba eelnevalt kirjas saab kas speed boatiga või ka praamiga.Praam läheb kyll tunduvalt kauem..

Mina peatusin aprillikuu Full Mooni ajal Salad Beach'il. Vahemaa ca 20 kilsa ning hotellide eest viivad pick-up'id väikse papi eest kohale. Augustis üpris low-season ning teiseks turiste Tais seoses lennukipiletite kallinemise ning üleüldise majandusolukorra halvenemisega praegu vähem kui varasematel aastatel, mistõttu vabu kohti peaks Haad Rin'is suht kerge leida olema.

Käisin ise selle aasta juunis Full Moonil, bussi/laevapileti bangkokist ostsin ära päev varem, elamist kinni varem ei pannud. Kohale jõudsin päev enne Full Mooni. Kohapeale jõudes sain Haad Rin-ist enamvähem viimase vaba bungalow, 800 bahti eest (Cozy resort vms oli nimi). Pakuti ka mingeid muid tube, kuid hinnad ulatusid nendel juba üle 2000 bahti. Rahvast oli ikka suht palju low seasoni kohta. Järgmine kord sinna minnes üritan vist enne netist midagi ära reserveerida, on kindlam. Aga pidu oli vinge, tulemöllu ja kõike vägagi piisavalt, lappad muudkui ämbrist viina sisse ja tunned elust mõnu :)

Meiegi oleme ööbinud just kaugemal otsas, kus ruumi jätkub ning kui pidutuju otsas, siis ka rahus magada saab ja seda siis esimeses kohas 800 ja teises 600 bahti eest. Väga ilusad kohad koos mõnusate söögikohtadega. Transa kohapealt kasutasime pick up taksot. AO THONG NAI PAN YAI v HAD YAO (EAST) vt.http://www.phangan.info/index.cfm?action=island.map

Plaani võetud 10. veebruaril 2009 Phanganil see paljuräägitud hull pidu ära vaadata. Maandume jaanuari lõpus Surat Thani ja ei suuda otsustada, kas põrutada kohe Phanganile või minna Samuile ja jäädagi sinna ja paadiga peol käia.ÖÖmaja ette ei ole plaanis bronnida, kuid Phangani hotellid enamus tahavad juba vähemalt neli päeva varem kohaletulekut ja üksikuid öid ei müü. Kardan, et äkki hakkab seal saarel pikalt olles igav, kas ikka õhtust tegevust ja möllu ka teistel aegadel saab ? Kas peopanemise koht Haad Rin ongi saare kõige kuumem rand ?

Ma olen 4 päeva Phanganil kolanud. Oma kogemusest, et kui elamise suhtes on soovid tagasihoidlikumad siis ei pea midagi broneerima. Kohapeal käid ja otsid. Eriti hea, kui rolleriga sõita oskad - seal peab oskama, teed on päris keerulised. Muide lugesin mingist bukletist fullmoon party kohta, et paljud pidutsevadki 3 ööpäeva järjest ja kui uni tuleb, siis tuleb lihtsalt puu alla varju minna. Veel soovitati kinniseid jalanõusid, raha ca 3000 bahti, kahes osas. Ja alati on võimalus mingi seltskonna juures crashida. Kui suurema seltskonnaga minna, siis võiks muidugi oma bungalowd olla. Aga elamine võib vabalt mingis teises rannas olla, vahemaad on saarel väikesed.

http://www.phangan.info/index.cfm?action=island.map Had Rin rannas on koguaeg minu meelest peod, lihtsalt rahvast fullmooni ajal kõvasti rohkem. Veel mulle meeldis põhjas üks väike rand, vist oli Haad Khuat, seal ei juhtunud midagi, aga oli ilus. Raskesti ligipääsetav, aga kui ma fullmoon partyle läheks, siis pärast ma puhkaks mingis vaikses väikses kohas päeva või paar.

Phanganil, kummalgi korral u 1 nädal kas siis Samuile v Krabile lisaks ning on väheks jäänud. Seega arvan, et igav küll ei tohiks hakata. Plaanin ka see aasta minna seoses sukeldumisega Koh Taol ning proovin seekord rohkem viibida kui 7 päeva. Kui võtad bungalow teiselpool saart, siis küll mingi möll ei sega kui peale pidu puhata tahad.

Ega mõni eestlane juhuslikult Taol sukeldumist tee ?

Kui ei õpeta, siis ei tea küll, et õpetaks, aga sommid selle eest seal kõvad käpad sukeldumis offissit pidamas. Plaanin ka ise sealt läbi põigata.

Mõtlesin jah õpetamist, plaan litsents ära teha ja eks ma otsin siis sommid ülesse. Vaatasin neid Full Moon Party videosid, siis tundus ikka väga raju olema. Üks on kindel, elamine tuleb kaugemale võtta, et puhata ka saaks, pole enam na noor...