Gambia?

Soovin teada reisist Gambiasse. Siin on küll palju kirjutatud sellel teemal aga kõlab läbi väga palju negatiivset.(Mulje jääb, et tegemist oleks oamvahelise kemplemisega.) Kas keegi suudab kirjeldada reisi kui tervikut (mitte kui palju keegi sult küsib ja kes, keda landib)? Plaanis on sõita 15 jaanuaril 10-neks päevaks, millised on soovitused? Ja mida peaks vältima? Kas resisi kvaliteet väärib seda hinda?

ˇMa ka ei tea miks sellest maast nii palju negatiivset on kirjutatud. Tegelikult tüüpiline Aafrika kõigi oma pahede ja heade külgedega. Kliima on väga hea, samuti lõputu liivarand. Kindlasti soovitan käia krokodillipargis, kus saab ise mõnda krokut katsuda ja loomulikult jõe tripil, ööbimisega Georgetowni kämpas. Saab eheda dzunglilaksu kätte. Mida peaks vältima? Ise ei läheks vaktsineerimata sinna aga ega jaanuaris malaaria oht suur pole ja muud asjad ka kui just kuhugi kaugele tsivilisatsioonist ei roni. Meie hotellis oli isegi kraanivesi joogikõlblik, mis Aafrikas ja üldse kolmandates riikides haruldane. Ja loomulikult õpi ära kuidas ilusasti ära ütelda boomsteritele. Ei tea mis hinda ja kellele sa maksad aga reisi kvaliteedi lood sa ise. Minul näiteks sest reisist ainult head ja väga head mälestused. Reis kui tervik oli very nice! Head reisi!

0
0

Ei tea, mis hinnast käib jutt, aga meie olime küll rahul kogu makstud raha eest. Muljed on positiivsed. Ainus negatiivne asi olid hinnad. Võrreldes n. Aasiaga on hinnad ikka tunduvalt kõrgemad, seda juhul kui oled valge. Restoranis hakkasid praadide hinnad c 200 dalasist. Samas on võimalik leida ka kohti, kus saad sama prae kätte 35-50 dalasi eest. Puuvilju tõi meile toateenija, kellele jätsime iga päev 1 USD( Tripis antud soovitus) Tänud selle eest!!! Kollase taksoga on võimalik sõita lausa 5 dalasi eest 1 suund, kuigi nad küsivad 100 X suuremat hinda. Meeldis, et rannad pole üle rahvastatud. Ehedat Aafrikat saad kogeda, kui lähed Senegali v. Georgetowni tripile. Soovitan südamest! Kui on konkreetseid küsimusi, võin vastata. Muljed alles värsked, saabusime 3 nädalat tagasi. Olime kokku 15 päeva ja ei saa öelda, et igav oleks olnud. Meiega koos olnud abielupaar Eestist jäi ka väga rahule.... Eks see oleneb muidugi inimesest ja ootustest- lootustest.

0
0

Meil reis Gambiasse ees 24. jaanuaril. Kas te ise käisite Senegalis? Millega läksite - lennukiga, rendiautoga, ekskursiooniga? Ise mõtlesime auto rentida, aga samas lugesin Gambria turismiveebilt, et auto rentimiseks peab olema rahvusvaheline juhiluba. Või oleks otstarbekam ametlik reisisaatja Gambiast võtta ja tema organiseerimisele lootma jääda? Kõik soovitavad Senegali VÕI Georgetowni - milles siis erinevus, või sarnasus, et üks koht asendab teist? Kui ühte kohta minna, kas teise ei pea enam minema? Millises hotellis peatusite? Kuidas hotell oli - kas peab paika, et konditsioneeri ei ole vaja? Milline oli dalasi kurss? Kas otstarbekam on kaasa võtta dollareid või naelu? Kus on soodsam raha vahetada (pangas, hotellis, valuutavahetuspunktides, rannas, Inglismaal või mujal...)? Kus on need odavad kohad, kus söömas peaks/võiks käia? Kas taksoga sõites tuleb siis hinna üle kaubelda (mitte jääda lootma nendele hindadele, mis hotellis öeldakse või mida taksojuht algul küsib)? Kas mõni ekskursioon teisega osaliselt ka kattub? Millistele ekskursioonidele kindlasti minna tasuks (kui plaanis Senegali külastada, kas Geosrgtowni on mõtet minna?)? Eesti reisikorraldajad pakuvad kuute-seitset ekskursiooni. Ja kas viisalõivu tuli piiril maksta? (te ju läksite nagunii viisata, eks)

0
0

Senegalis käisime mingi skandinaavia reisibürooga st. et, kaasas oli nii soome kui norra keelt rääkiv saatja. Reisi nimi oli ehk North Senegal... Büroo nime pean märkmetest järgi vaatama, peast ei mäleta.Algselt oli plaanis ka Dakari minna, aga kui ekskursioon sisemaale sai tehtud, enam erilist tahtmist polnud. Tripi nimi oli " Four in one", maksis c 800 EEK päev aega. Sees oli lõuna ja 3-4 joogipausi( Fanta, Coca, kohalik õlu Julbrew). See ekskursioon andis Aafrika igapäevaelust küllaldase ülevaate, kuna sõitsime läbi 20 küla, külastasime kohalikku peret ja majapidamist, käisime Tanji kalurikülas, krokodillifarmis jne. Soovitan soojalt, ainult inglise keelt peab valdama. Üldiselt oli ehe Aafrika kaunis väsitav, peale eksk.-i oli tarvis mõni päev vabalt võtta ja lihtsalt rannas lebotada. Dakari saime hinnapakkumise 10 000 dalasit auto. Alla 3 päeva nad sedda reisi ei soovitanud ette võtta. Meie Georgetowni ei läinud. hinnaks oli 2000 EEK nägu. Eestlased, kes käisid jäid küll väga rahule. Soovitan kindlasti võtta kohalik reisisaatja ja tingida!!! Mida suurema seltskonna kokku saate, seda soodsam, sest hind on auto kohta. Need 2 eksk. annavad Aafrikast õige ettekujutuse. Seda kaslähed mõlemale, pead ise otsustama. meil ka olid suured plaanid, aga piisas täiesti ühest tripist, et tõelisest Aafrikast ettekujutus saada. Kes Senegalis käinud kiidab Senegali, kes Georgetownis, see vastupidi. Konditsioneeri tõesti vaja polnud. Esimesed ööd magasime ainult linaga, mõni öö tuli isegi tekk peale võtta. Maksis vist 10 EUR öö. Raha vaheta kindlasti "pangas" mitte hotellis. Näiteks Kololis oli neid päris palju paari meetriste vahedega. Naela kurssi kahjuks ei mäleta. Dollar oli 21,5 ja EUR 31. Selle kahe nädala jooksul, mis seal olime, kurss pidevalt tõusis. Meie sõime Kololis restoranis nimega Blue Parrot ja kohe seal kõrval oli teine väga soodne restoran, mille nime ei mäleta aga nimes oli sidekriips sees. Praed olid 35-150 dalasit. Taksoga ja millega iganes sõidate, alati tuleb kaubelda!!! Maksime Kololist Serrenkundasse sõidu eest 200 dalasit ja olime jube õnnelikud, kuna saime poole odavamalt kui küsiti. Hiljem saime kohalikult sõbralt teada, et kollase taksoga maksab 1 ots 5 dalasit. Proovisime järgi ja tõesti toimis, kuigi ta küsib tunduvalt rohkem. Tuleb öelda, et ma just sõitsin sellise hinna eest. Meile piisas täiesti kahest ekskursioonist- Senegal 1 päev ja Four in one( nimi juba ütleb, et teised bürood müüsid neid 4 kohta eraldi eksk.- na) Läksime ilma viisata, midagi piiril maksma ei pidanud. Ei söönud ka mingeid malaaria tablette, kuna malaaria hooaega praegu pole. Tegime ainult kollapalaviku vaktsiini. No vist said kõik vastused....

0
0

Kas tõesti 15 päeva Gambias ja ainult 2 ekskursiooni? Mis te ülejäänud aja tegite? Merel (ookeanil) käisite? Milliseid tegevusi rannas üldse harrastada saab (skuutrid, sukeldumine, banaaniga sõitmine, kalastamine) või on rannad täitsa tühjad - ainult päevitajatele? Kas auto rentimisel piiri (Gambia-Senegal-Gambia) ületamiseks küsisiti ka muid tingimusi või tahetigi ainult raha ja kogu lugu - rahvusvaheliste juhilubade olemasolu, tagatised, deposiit - või te ei täpsustanud seda? Milliseid autosid rendiks pakutakse? Kas oli ka selliseid, kuhu 6 inimest ära mahuks? Kas Gambia-Senegali piiri ületamisel oli ka viisat vaja? Palju teil 15 päevaga raha kulus (arvestusega, et sõite iga õhtu restoranis ja käisite 2-l ekskursioonil). Kui summa avaldad, siis märgi juurde, kas see kulus kahepeale või näost. Oluline info jäi mainimata - palju õlu maksis :) (palju poes, palju restoranis?) Kas oli ka mõnda kohalikku huvitavat märjukest, mida proovida ja kaasa osta? Ära hoia ennast tagasi, räägi värskeid muljeid.

0
0

Ülejäänud ajal käisime ringi omal käel- taksoga Serrenkundas ja käsitöö turul ja Banjulis ja Bijilo ahvipargis. Ahvipargist olime nii vaimustuses, et seal käisime lausa 2 korda. Soovtan südamest1 Samas krokodillipark oli küll suht mõtetu, meie arvates. Rannas saad hobusega ratsutada( nende jaoks vist mega eksootika), kalastada( kui kala ei saa, makstakse 10 % tagasi), ATV taolise riistaga sõita. Veesporti sai harrastada ainult Cape Pointi piirkonnas. Mida täpselt, kahjuks ei tea. Auto rentimist ei soovitatud, pidi olema väga kallis ja teed olematud. Bensiin on sama hinnaga, mis meil. Raudselt on odavam ja mugavam rentida takso- auto koos juhiga. Ekskursioonidel käisime korra lahtise jeebiga ja korra lahtise veoautoga. No oli tõesti elamus- see tolm ja need teed.... Vahepeal oli tunne, et auto läheb kohe- kohe ümber... Raha kulus meil kahe peale c 10 000 EEK. Kusjuures oli see esimene reis, kust tulime tagasi praktiliselt sama tühja kohvriga kui läksime. Lastele ostsime Soome laevalt kommi, kuna kohalikku pole seal tõesti mitte midagi. Fantastilised on punasest puust kujukesed ja maalid. See oli ka kõik. Gambias toodetakse õlut ja karastusjooke, enamus asju tuuakse sisse. Polevat mõtet riideid ise õmmelda kui USA kaltsust saad valmis teksad kohe jalga panna. Õlle hind algas 25 dalasist-... Poodides ja ka paljudes restoranides saigi õlle kätte 25-35 n. happy hour jm. Samas hotellides oli õlu 75 ja kallim. Meie ikka üle 35 ei maksnud. Kohalikku märjukest sai kaasa osta Kombo likööritehasest, kusjuures enne said kõiki 5-6 marki ka degusteerida. Pudeli hinnaks oli 350 dalasit. Meie isiklikult ei ostnud, kuna pole erilised likööri armastajad. Kõigile sõpradele-tuttavatele tõime "kohalikku" cocoa butterit. Rannas küsiti selle eest 200 dalasit. Meie ostsime Serrenkunda turult 40 dalasi eest. Sda soovitan küll osta, tõeliselt hea asi- kollane purk, pruuni korgiga. Kõik kellele tõime, kiitsid taevani. Gambia- Senegali piiril läks meie passidega kauem aega küll kui soomlastel ja norrakatel. Passi löödi Gambiast lahkumise ja sisenemise tempel, Senegalist ei sõnagi.

0
0

Mis rannas ratsutamisse puutub, siis need hobused olid seal nii õnnetud ja kurnatud, et minu käsi küll ei tõusnud nendega ratsutama. Aga reisiga jäime lõppkokkuvõttes rahule, olen sellest varasemates postitustes juba kirjutanud...

0
0

Kui krokude pargis saad elusat krokut käega katsuda, silitada, patsuta (sest tal lihtsalt kõht täis)ja vaadata kuidas nad 20 meetrit eemal tiigis paarituvad, siis käi ikka ära. Sinnasõit mööda neid tänavaid annab juba hea ettekujutuse kuidas kohalikud "tsiviliseeritult" elavad. Jõe tripil Georgetownis pead aga oma asjadel ja hommikusöögil pidevalt silma peal hoidma muidu mõni ahv näppab midagi ära. Nad seal nii julged et söövad käest. Ja mööda jõge sõites näed päris palju eri liike ahve, lisaks jõehobusid ja umbes miljonit erinevat linnuliiki. Mõnusaid elamusi!

0
0

Hei! Palun andke teada, kuidas saaks kõige mugavamini Gambia viisa? Lugesin, et see on vajalik.Anke nõu, palju maksab, kuidas ja kus saab vormistada? Tänud ette!

0
0

See ei ole vajalik!

0
0

Tänud kommentaaride eest, tulime just Gambiast. Jäime väga rahule. Kogu reis on tõesti inimeses ja tema suhtumises kinni. sealne rahvas on väga sõbralik. Elamusi ja vägagi meeldejäävad kogemuséd ja jälle uued teadmised on peas, teisest kultuurist, nende muredest rõõmudest. Ühes pean kindlasti hoiatama! Lained on väga suured ja tugeva hoovusega, et meie reisil komandal päeval uppus kohalik poiss. Ise jäin ka laine vangi, sealt pääsedes olid jalad nõrgad ja enam vette (ookeani) ei läinud. Laine kõrgus on kohati 3 m ja ta võim on väga suur. Kes pole harjunud, võib isegi hea ujuja hätta jääda. Vesi on soe ja mõnus, kuuma päikest nii ei tunnegi, sest tuult on palju. Üks meeldejääv reis, sõit katamaraaniga oli vägev. Püüdsime kalu jms. Kalu me saime erinevaid. Juhtus ka meremadu konksu otsa. selle ohtlikust mürgisest sabast andsid kohalikud kiiresti teada ja nii lasime ta vette tagasi aga elamus oli rabav. Soovitan kindlasti Gambia reisi, tuleb ainult meeles pidada, et oled Afrika väikseimais riigis, kus ei ole eriti tööd ega ka muid arenevaid märke. valitsus toetab kanepi kasvatajaid ja nii on suur osa rahvast vaene ja nende huvi valge inimese raha vastu seda suurem. Samas on inimesed vabad ja õnnelikud, perekonda ja sõpru hoiavad ja see on neil ka ainuke varandus. Head reisi ka teistele.

0
0

Kas reisisite päris omal käel või kasutasite bürood? keda siis? oleks täitsa huvitav teada. Ja mis maksis selline reis? aitäh!

0
0

myyakse siis kõikjal ja odavalt?

0
0

pigem vaatab mujale kui kohalikud sellega tegelevad. Valgel mehel seal maal selle kraamiga vahele ei soovita jääda.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased