Genf

Kas keegi jagaks kogemusi Genfi kohta!? Kas sealt on võimalik ühistranspordiga päevaks mägedesse sõita? Kas seal on võimalik odavamat majutust leida? Kas see tuleks ette broneerida? Plaan on veeta oktoobris 4 päeva Genfis. Hing ihkab kindlasti linnast mägedesse.

Aga mida sa siis tahad, Genfis olla või mägedesse minna? :) Ilusaid mägesid on kõige lähemal ilmselt Jungfrau regioonis. See aga eeldab ikkagi seal kohapeal ööbimist (valikut on seal palju, mitmed väikesed linnad/külad paljude hotellide/hostelitega). Rongiga sõidab sinna Genfist ilmselt 2-3 tundi (vt sbb.ch).

0
0

Suusahooajal on võimalik leida ühepäevaseid bussireise Genfist mägedesse suusatama (enamasti Prantsusmaale). Oktoobris vist pole suusahooaeg veel alanud. Siis on veel olemas Mount Saleve otse Genfi külje all Prantsusmaal, mis päris mäe mõõtu välja ei anna, aga kust on kena vaade linnale.

0
0

just Saleve mäe otsas käisin minagi oma Genfi külaskäigul. Kohale sai kohalik linnaliinibussiga, mis peatus otse Prantsuse piiri ääres. Edasi tuli jalutada ca paarsada meetrit üle piiri (dokumendid igaks juhuks kaasa, kuigi mina seal piiril mingit tegevust ei kohanud). Ja siis on valida, kas minna mäe tippu jalgsi või funikulööriga (sai valida ka nö ühe otsa pileti, ise läksin jala üles ja tulin köisraudteega alla) . Ilusa ilmaga avaneb sealt päris kena vaade. 4 päevase Genfi-reisi puhul vist palju kaugemale ei jõuagi. Õhtustama võid sõita ka nt hoopis Lausanne'i või Montreaux'i või põrutada üle piiri Prantsusmaale. Mõnusat reisi!

PS Genfis suhteliselt kesklinnas on väga ilus rosaarium, oktoobris peaks seal veel midagi vaadata olema

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased