Giid Martti Kalda, millised teie kogemused?

Tere!Palun rääkige oma kogemustest.Kellel on kogemust Germalo Jaapani reisiga ja giid Martti Kaldaga?Kas giid on hea?Kuna hind ikka päris krõbe, siis kas Germaloga maksab minna?

0
0
1
2

Tuttav käis mõned aastad tagasi Germaloga Jaapanis. Tol korral olid giidideks abielupaar, kes juba kümme+  aastat seal elanud.Emotsioonid, orgunn ja kogu reisi kohta oli kuulda vaid ülivõrdes tagasisidet :)Ehk siis kõik oli väga tim olnud.

1
0

Niipalju kui mina tean, on Germalo seda reisi sama giidiga teinud juba üle kümne aasta ja grupid on alati täis. Mina olen oma küsimused alati Germalosse saatnud, vajadusel lasevad nad giidil endal vastata.

2
0

Käisime aasta tagasi samal reisil. Tänu giid Marrti Kaldale saime Jaapanist põhjaliku ülevaate ja ta oskas alati vastata meie küsimustele.Reisi korraldus vastas kõikide ootustele.Soovitan!

1
0

Olen käinud Germaloga 5x kultuurireisil ja 9x suusareisil, viimati 2015.Kõik need on olnud 5+ nii programmi kui ka korralduse poolest. Kindlasti soovitan Germalot neile, kes soovivad saada väga head võtmed-kätte paketti.Jaapanis olen käinud omal käel 5 korda; 2008 (7 päeva, üksi ja vallaline), 2013 ( 7 päeva, üksi, naine ja laps kodus), 2017 (7 päeva,abikaasa ja kolleegiga), 2018 (10 päeva, abikaasa ja laps) ja 2019 (11 päeva, abikaasa, laps ja ema).Kui saad lennupileti TLL-KIX/NRT/NGO-TLL 500-600 euroga, siis suures plaanis tuleb omal käel kogu reisi maksumus u. 2 korda odavam. Jah, see ei sisalda kedagi, kellel oleks sama hea know-how nagu on seda Martti Kaldal. Aga üsna palju infot saab ka Wikipediast.Selle tõttu ei ole käinud ka nii tihti Germalo suusareisidel kui tahaks, sest Jaapan on omal käel kultuurireisina odavam :-).Olgu see hind mis ta on, aga minu meelest on Germalo Jaapani reisi programm liiga tihe. Nara peaks olema kindlasti terve päev (juhul, kui hotell on Osakas või Kyotos), Koyasani ja Hakonet ei oska kommenteerida, sest ise ei ole seal olnud. Koyasan tundub mulle piltide põhjal sama, kui ööbiks mingis pastoraadis, mis on keset künkliku Metsakalmistut :-) koos suure koguse mandri Hiina turistidega, selle tõttu ei ole seda kohta ka külastanud. Muidugi on kõik need vaatamisväärsused, mis on Japan Guide portaali andmetel väärt maksimum punkte ning jäävad Tokyo-Hiroshima koridori, mandri hiinlastest üle ujutatud.Enda lemmikud Jaapanis on erinevad akvaariumid (Osaka Kaiyukan, Awa Kamogawa, Enoshima), Amanohashidate, Kinosaki Onsen, Arima Onsen ning mõlemad Shirahama rannad. Loomulikult ka üleüldine elu-olu ja turvalisus. Selge on see, et luuavarrepaugu (Jaapani puhul siis maavärin, taifuun ja hullunud noakangelased) eest ei ole keegi kaitstud, aga see vabadus, võrreldes Barcelona, Milano või Rioga, on ikka mõnus.Kindlasti on mõistlik kasutada Germalo teenuseid, kui kardad, et ei saa hakkama, on raskusi jalgsi pikkade vahemaade läbimisel ning ei oska inglise keelt. Omal käel Jaapani reis eeldab korralikku kodutööd ning teatavat ... kogemust-vaistu, et kuidas rongiliinid jms seal toimib. Ise ootan kuuendat reisi (ei ole veel midagi broneerinud).

4
0

Aitäh, Lauriandres! See annab ka mulle julgust Jaapani-reis just ise organiseerida. Oleme Euroopas palju omal käel rännanud, aga Jaapani peale mõeldes valdab mind alati paanika.

0
0

Täiendan natuke:Ehkki kõik räägivad, et parim aeg Jaapanisse minna on aprilli algus või oktoober-november, siis mina julgen soovitada ka mai kuud näiteks vahemik 10.05-30.05. Ilm on mõnus ja soe, isegi palav, turiste vähem kui kirsside õitsemise ajal (Fushimi Inari on muidugi hullumaja). Kirsside õitsemise perioodil võid vabalt iga päev vihma nautida. Eeltöö järjekord:1. Osta piletid, kui nende hind on sulle õiglane. Vahet ei ole, kas see on NRT, HND, KIX, NGO või FUK - peaasi, et saabumine oleks enne 18:00 ning väljumine alates 10:00 või siis näiteks vahemikus 22:00-2:00. Saabumisi a la kell 23:00 ja väljumisi a la kell 7:00 või 03:00 väldiks. Jaapani elamuse saad nii Tokyo kui ka Osaka ümbrusest. Kui aga lennuk väljub näiteks NRT-st a la 10:30, siis soovitan kindlasti ASAP broneerida ka toa lennujaama lähedal, sest juba Tokyo jaamast läheb NEX rong sinna u. tund aega ning hommikul vara ei ole üldse tore seal jaamas pagasiga stressata.2. Alla 100 eurot maksvad kahesed toad on kitsad, üsna tihti võib nn double voodi olla ainult 120 cm laiusega. Aga korralikus nn business hotellis on olemas kõik mugavused; kui ei ole erisoove, siis ei pea kaasa võtma ei dushigeele-šampoone kui ka hambaharja ja -pastat. Tähtis on see, et hotell võiks olla sellise metroo või raudteejaama lähedal, kust on hea ühendus mõne tähtsama rongijaamaga. Tokyos siis Tokyo Station või Shinjuku, Osakas võiks olla, kus saab 15 minutiga nii Osaka-Umeda, Namba ja Tennoji jaamadesse.3. Pane marsruut paika www.japan-guide.com portaali abil. Seal on olemas kõik ja enamgi veel.4. Täpsemat marsruuti planeeri  juba www.hyperdia.com abil. See eeldab, et sa tead vajaliku metroo-rongijaama nime. A la näiteks Fukuoka tähtsaima rongijaama nimi on hoopis Hakata.5. Kontrolli, JR globaalne pass on ikka see kõige õigem valik. Mina olen alati eelistanud regionaalseid JR East või JR West passe. Üldises plaanis on rongiliiklus muidugi kallim võrreldes Itaalia või Prantsusmaa hindadega, eriti siis, kui ei leia sobivat turistile mõeldud passi. Puuduvad tunnipiletid jms. JR globaalse passi miinus on ka see, et Nozomi ronge ei saa kasutada, aga näiteks JR West osade passidega on see lubatud Shin-Osakast edasi Hiroshima poole.6. Võta kaasa sularaha. Näiteks Daiso, mis on suur ja vägev pood - seal ei saanud kaardiga maksta. Söögikohtades on samuti parem sulliga arveldada.7. Kui sa ei taha just süüa kohalikus Tšaikovski restoranis, siis väljas söömise hinnad on odavamad kui Eestis. Huvitavamate söögikohtade leidmisel oleks muidugi jaapani keele oskus abiks, aga seda ei pea muretsema, et on võimalus kaalus alla võtta :-).  Rongijaamad ning kaubamajad kubisevad restodest, kus on ka inglisekeelne menüü.

4
0

Jaapanis saab väga ilusti inglise keelega hakkama. Kaardimaksed toimivad üha rohkem, eriti viipemaksed. Väga mugav on kõigis mugavuspoodides lihtsalt viibata ja makstud. Lisaks Hyperdiale ka Google Maps näitab linnades peensusteni, kuidas ühistranspordiga liigelda, näitab ka täpse hinna (Jaapanis on erinevate rongifirmade konkurents, ka jaamad on erinevad, kuigi tihti kõrvuti - seega ka erinevate piletite hinnavahe võib olla 2-3 korda).Harjumist vajavad ehk bussid ja sealne piletisüsteem (maksad väljudes sulas vastavalt läbitud vahemaale), aga Japan Guide seletab detailselt kõike.Arvesta, et JR train pass tuleb tellida paberil Eestisse ja on väga kallis. Seega tihti on mõttekas võtta pass teatud pikemate rongireiside perioodideks, muidu aga osta üksikpileteid. (JR on reeglina kõige kiirem, aga ka kõige kallim rongifirma). Olen tihti käinud Jaapanis täpset plaani tegemata ja train passita, ostes üksikpileteid - pole väga kallis.Hotellide puhul arvesta tavaliselt 10-ruutmeetriste karpidega, kus pole ruumi kohvritki avada. Kindlasti loe Tripadvisori arvustusi tubade suuruse kohta, enne kui hotelli valid (sest alati on suuremate tubadega erandeid) - või võta business classi kallimad hotellid. Hea kett on Dormy Inn, mis on kõikjal esindatud. Neil on igal pool tasuta onsen (öö otsa avatud) ja igal õhtul tasuta ramen (minu arust väga maitsev). Rameni tüüphind väljas süües on küll 800-1000 jeeni (6-8 eurot), nii et see pole just mingi ülihelde pakkumine, aga on maitsev ikkagi. Onseni-kogemuse saab ka kapselhotellidest.Ligi 100% restoranidest on piltidega menüüga, seega nälga kindlasti ei jää. Harjuma peab paljude restoranide süsteemiga, kus sa tellid ja maksad väljas või ukse juures automaadis (sulas), saad sealt lipiku ja selle ulatad teenindajale - saab hakkama ka täiesti umbkeelselt.Turiste on kõikjal meeletult ja igal ajal. Olen ise käinud kõigil aastaaegadel, aga tuleb tunnistada, et need põhiperioodid (a la kui midagi õitseb, kolletub, sajab jne) on siiski kõige ilusamad. Seda lootust väga pole, et "lähen kolm nädalat pärast kirsiõisi/vahtralehti/lumesadu jne" ja naudin uhket üksindust. Lihtsalt naudid koos enam-vähem sama paljude inimestega vähem maalilist vaatepilti.Lihtsa guugeldamisega leiab internetist lisaks Japan Guide'ile teisi väga täpseid step-by-step õpetusi erinevate kohtade külastamiseks, tihti koos piltidega igal sammul, seega ütleksin, et Jaapanis turistina käia (kui viitsid guugeldada ja eeltööd teha) on ehk lihtsamgi kui mitmel pool Euroopas.

2
0

Lisaksin, et samas - kui pole kordagi varem käinud ja pead ennast kõigega esmakordselt kurssi viima, siis guugeldamistunde võib koguneda kümneid ja kümneid ja kümneid.Korruta oma vaba aja tunnihinnaga läbi ja vajadusel võta organiseeritud kultuurireis esimene kord ja jäta see kohalike oludega tutvumine reisi ajaks, kodus enne vaeva nägemata. Kui veel tagasi tahad, siis kindlasti avastad, et omal käel on väga lihtne ja oskad hinnata, kui palju odavamalt saab.

0
0

Kes oskavad vene keelt ja tahavad odavalt Jaapanis ära käia!  Miks mitte vaadata Interlux. lv pakkumisi Jaapanisse. Käisime selle firmaga maikuus Jaapanis.  Programm on näha selle aasta pakkumises. Järgmisel aastal on uus programm. Kuigi ööbimisi on vähe,  6 ööd, saime maximumi, mis võimalik nii lühikese aja jooksul saada.  Muljeid tohutult!  Olen kogenud reisija, kuid selle reisi kohta on ainult  kiitvad hinnangud.  Ei ole ühtki virinat. Hotellituba muidugi väike, nagu Jaapanis kombeks, kuid kõik vajalik olemas. Giididele hinne 5+++!  Broneerisime eelnevalt istekohad bussis ja kõrvaklapid (väga oluline). Selle firma bussireisid (palju virinat, nagu umbes meie Viru reisid), kuid lennureisid, - julgen soovitada. Nüüd vaatan nendega reisi Austraaliasse. Kui see oleks ka nii super, kui Jaapanisse?  Ps. Meie Jaapani reisile oli palju broneeringuid Eestist, seega saime lennata Tokyosse Tallinnast (vahendaja oli Leon Travel).

0
0

Ma arvan, et Jaapanis käijad on kõik rahul, olgu siis grupiga või omal käel. Ise seni vaid korra käinud Tokyo-Kamakura-Nikko piirkonnas nädala, ei kujuta ette, et peaks 7-10 päevaga kogu Jaapani läbi kihutama nagu grupid enamasti teevad. Järgmine kord juba Osaka-Kyoto piirkond vaja ette võtta, tõenäoliselt juba vähemalt 10 päeva. Me käisime 4-kesi (2 täiskasvanut+2last), kogukulu põhimõtteliselt sama nagu 1 inimene Germaloga maksaks. Jaapan on nii puhas, turvaline ja viisakas, et ei näe omal käel reisimisel riski. Jah, päris esimene välisreis ei peaks ehk olema, inglise keelt võiks osata ja eeltööd oleks ka mõistlik teha (ma lugesin LP-d ja netist ka omajagu juhiseid). Paljudes toidukohtades nagunii valid piltide järgi ja näitad näpuga, Tokyos kohati saab inglise keeles ka hakkama. Ise käies meeldib, et jääb endale see avastamis- ja eksimisvõimalus ning on aega seda jaapanlaste vaimsust ja kultuuri rahulikult seedida. Jaapan erineb ikka märkimisväärselt ülejäänud Aasiast. Jaapan on ka vist ainuke koht, kus kaasavõetud sularaha üle jäi (lausa pool vist), kuna kohapealsed toiduhinnad oluliselt odavamad kui ma eeldasin.

1
0

Me käisime 4-kesi (2 täiskasvanut+2last), kogukulu põhimõtteliselt sama nagu 1 inimene Germaloga maksaks.Et siis ca 800 eurot nägu. Poleks uskunudki, et Jaapan nii paganama odav maa on.

0
0

Suurusjärk selline jah, enam euro täpsusega ei mäleta , aga alla 1000EUR/nägu kindlasti oli. Lennupiletist sõltub palju, oli mälu järgi 450EUR kanti. Kohapealsed pühapaigad-vaatamisväärsused ju kas tasuta või siis väga mõistliku hinnaga. Söök ikka odav, ütleks ning erinevalt USA-st jotsi ei võeta. Tokyo transport pigem pisut kallim kui arvanuks, aga muidu jah vägagi mõistlik. Selgelt Jaapanil kallim mulje kui reaalselt kulud tulevad.

1
0

Kinnitan ka omaltpoolt eelmise kommenteerija sõnu. Jaapan osutus ka minu jaoks lausa ootamatult odavaks. Minu arust oli ka transport odav: rong Kansai lennujaamast Osakasse tänase jeeni kursi järgi ümardatult 7,90, Osakast Kyotosse 4,80, bussi ja metroopiletid neis linnades 2 eurot.  Ööbimise hind Osaka Dotonburi linnaosas hosteli 1 inimese toas- 30 eurot öö. Osaka lossi pilet 5,10; Kiyomizu tempel 3,40, kõik muud templid tasuta. Kohalikus Yoshinoba kiirtoidu restoranis suur kausitäis riisi koos ohtra sealiha ja suure õllega sinna kõrvale- 6,50. Lennukipiletid tulid kokku 388 eurot, sisaldes endas ka eelnevaid lende Tallinnast läbi Helsingi Bangkoki ja Siam Reapist läbi Kuala Lumpuri Osakasse. Ning siis Osakast tagasi Tallinna. Nii et mul läks kokku 15 päeva Tais, Kambodžas  ja Jaapanis kõik-kõik (lennud+ööbimised+kindlustused+Kambodza viisa+transport kohapeal+ kogu söök-jook+suveniirid ja muu kaasa ostetud kaup)  kokku 1100 eurot. Ehk ise reisi kokku pannes peale soodsate lennupiletite leidmist on kokkuhoid igasugu Germalode ja Albionidega võrreldes ikka TOHUTU. Ja eelnevat Lonely Planeti ning interneti abil reisikava kokkupanekut võtan ma igal juhul juba puhkuse osana, liiatigi väga meeldiva ja põneva osana, nii et mingi tunnihinnaga seda läbi korrutada oleks minu jaoks nonsenss.

2
0

Alexz, kuis selline kuri lennuhind õnnestus kokku kududa? Mis ajal sellised hinnad, mis võluotsingu kaudu ja ikke edasi-tagasi korraga?

0
0

Finnairi open-jaw pileti veahind. Naistepäeval 2017. Oli võimalik osta pilet algusega Tallinnast ükskõik millisesse Finnairi sihtkohta Aasias v.a. Jaapan, tingimusel, et tagasilend Tallinna algab ükskõik millisest Finnairi Jaapani sihtkohast. 23 kg. pagasit ja söögid-joogid hinna sees. Valisin siis esimese lennu sihtkohaks Bangkoki, olin eelnevalt Tais olnud, aga sealt saab lihtsalt edasi kuhu iganes, ja tagasi Osakast. Ning selline konkreetne pilet läks mul maksma "tervelt" 244 eurot. Siem Reap-Kuala Lumpur -Osaka pilet Air-Asiaga tuli 144 euro eest siia hiljem veel otsa osta, kui oli juba selge, et pileteid ei tühistagi.  Aga jah, veelkord, see oli 1 kordne veahind, nii nagu omal ajal sai veel väiksema raha eest lennatud Stockholm-London-Chicago-New Orleans-Miami-San Juan-New York-London-Stockholm. Nii et ükski võluotsing selliseid pileteid rohkem ei näita. Kuni järgmise veahinnani :D Ja info selle konkreetse Finnairi veahinna kohta sain just siitsamast Tripist! Nii et tasub siin lehel käia küll.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased