Goa-Mumbai rong

Kas rongis saab normaalselt magada ja on seal okei kahel naisel reisida? Kas graafikut saab usaldada ja kas raudteejaam on kaugel rahvusvahelisest lennujaamast? Tänud ette:)

Rongi liiklus toimib ideaalselt.Sama moodi bussid.Mulle näis kogu struktuur paremini tomivat kui eestis:D Põhiline asi see õige käru üles leida õigel ajal.Ja kõik libiseb kui lepasereega.Ise sõidsin Mumbaist päris lõunasse.Goast läbi ja sama palju veel edasi. Magada saab ikka:D kui surm väsinud oled.Sellega on arvestatud seal.Minu valged püksid olid HALLID igaljuhul peale paari päeva nühkimist.Öösel jooksid prussakad mööda lagesid ja seinu:D aga seda te ei pruugi üldse märgatagi:P nii et laske see kõrvadest läbi.Süüa saab seal.Peatustest saab osta.. justkui turg ootaks sind.Inimesed siblivad edasi tagasi puu viljadega, mängud, ajakirjad.. ja loomulikult india snäkid ja söök.Tee ja kohvi käib mööda rongi edasi tagasi.Samamoodi kõik muu .. järgmisest vagunist kuulda jälle kui tulevad.. hõikavad ette ja nii minutist tundi.. päevast päeva.Koguaeg;) Rongi seiklus oli väga väga lahe.Tõeliselt eksootiline ja mõnus kogemus aklimatiseeruda.Super.Kõik laabub teil üli mõnusalt.

Jajaa, klapib, seda lugedes tuleb meeldiv tuttav tunne ja suunurgad kisuvad ülesse poole ... Veel, kui rong siiski peaks hilinema kõvasti, juhul, kui ei taha perroonielu "nautida", võtke "retyring room", kus saab rahulikult oodata-tukastada. Sobib ideaalselt ka saabumise puhul kesköö paiku, et hommikul valges edasi liikuda.

Mumbai - Goa : Victoria raudteejaam asub lennujaamast küllaltki kaugel, liiklus on rohkete ummikutega. Võtke lennujaamast pre-payd taxi, et teil nahka üle kõrvade ei tõmmataks. Seal on selline vastav putka. Raudteejaamas on ka pakihoid, nii et saate linnas aega parajaks teha. Magamisrong väljus ohtul 10 paiku. Samas raudejaamas pakutakse ka sleeping bussi varianti. Ise ei proovinud, seega ei oska arvamust avaldada. Välismaalastele on eraldi kassa. Rongis saab magada, süüa ja juua küll, nagu siin juba teadjad on märkinud. 2-nd sleeper on rahvalikum platskaardivagun, pisut rohkem maksab 3rd AC, kus on mugavam olemine. Goa-Mumbai: Vasco da Gama lennujaamast pole Margao rongijaam eriti kaugel, võtke takso, aga ennem leppige hinnas kokku.

Enne Eestist lahkumist ostke endale apteegist kõrvatropid ja kui need olemas, magate kui inglikesed! :) Võtke ka mingi väiksem kott, selline mille ööseks kaissu saab võtta ja pange sinna kogu oma kallim ja olulisem vara (dokumendid, raha, fotokas, iPod jne). Suurem kott pange ööseks keti ja tabaga rongi istmejalgade või toolide külge. Väikse taba võid Eestist kaasa võtta selle jaoks, kuid saab ka Indiast. Samuti saab sealsetest rongijaamadest spets kette. Rongides ja jaamades olge ettevaatlikud igasugu kerjuste ja muidu nahhaalidega, kel on erinevaid skeeme kuidas teid teie rahast eraldada. Aga muidu kehtib ütlus, et rongisõit on ajavõit! Ja seda eriti Indias. Nii et kui vähegi võimalik vältige nii pikkade otste (nagu Mumbai-Goa) läbimist bussides ja kasutage ronge!

Seda ketistamist tegid ka kohalikud (mitte küll massiliselt) http://fotoalbum.ee/photos/Naabrimees/4469976

Keegi oskab lahti seletada millised olulised vahed on vaguniklassidel: Sleeper 3rd AC 2nd AC 1st AC 2nd seating AC chair car 1st class -AC nagu aiman on kondekas - on põhjamaalasel võimalik ilma AC vagunis hakkama saada? 2nd seating ja 1stAC hinnavahe enam kui 10x Tänud ;)

Sleeperis ei saa sa tekki ega patja, linadest rääkimata; narisid on ülestikku tükki 3, ventikas vehib lae-all ja vähemasti mul seal ülemisel ei olnud vaja lukustada seljakotti ning õhku oli ka piisavalt, et öö magatud saaks (päeval peatuses rongist väljudes tuli sauna sisenemise tunne peale).

2-ndis saad teki, padja, linad... narisid on ülestikku 2 ja oma vahe saad vahekäigust kardinatega eraldada.

Muide, see sleeper on palju huvitavam, näed, millega kohalikud rongis aega veedavad.

Kulina ja mulina müüajaid jagub lisaks rahakerjajatele igasse vahepeatusesse tõesti ohtralt... cd-d, raamatud, mänguasjad jne. Õnneks öösel tegelesid nad ilmselt muudega asjadega.

Aga ühtegi putukat mina erinevates rongides ja klassides veedetud 28 tunni jooksul ei kohanud.

Mõnusat India avastamist :)