Gold Coast'i või Brisbane piirkonnas...

.. elab keegi tore eestlane, kellel on üks kaasmaalasest üüriline (m, 27, laisk, loll ja lohakas ;) puudu või oskab soovitada mõnd ok kohta, kus soodsa hinna eest eraldi toa saaks üürida? Saabun 26 august Brisbane. Kui kohalviibivatel kaasmaalastel kaasüürilist vaja ei ole, sis plaan B korral läheb ka mõni odavam hostel loosi. Või on korteri/maja koosyyrimisest huvitatud mõni värske siitmineja? Seltsis ikka segasem ja odavam ka ;) kõik pakkumised oodatud! Püüan välistada hostelisse minemist, kus kurat teab mis rahvaga koos elama peaks, a la "käisid külas mul kirgiisid, terve maja tühjaks viisid". Nii palju klotsi ei taha laiaks lüüa, et stabiilselt 5¤ hotelli sviidis elada. Jään aastaks. Et kui kellegil on mõni vaba koht või on positiivsed kogemused mõnest hostelist, sis palun andke teada. Oodatud KÕIK ettepanekud ja nõuanded ;)

cu Indrek

innar05@hot.ee

Tere Natuke teemast mööda, aga kust kaudu lendad Brisbane-i?

..Heathrow-Singapore-Brisbane! ja kas ma sis sealt kohe edasi gold coastile lähen, seda veel ei tea, vaatab jooksvalt asjaolude pealt.

Sa jõuad juba 26aug kohale. Me hakkame 26aug tulema. Riia-Istanbul-Dubai-Brisbane

kauaks plaanid brisbane'i jääda?

Kuidas alustada, kui soov Austraaliasse tööle tulla?

Jään vastuseid ootama,

Mart

Kui oled alla 30 aasta vana ning vastad muidu ka viisa tingimustele, siis aitab sind immi.gov.au. Kui aga vanust rohkem,siis asi keerulisem, kuid vastused leialt sealt samast kohast. Alustuseks peaks vist aitama :)

No see teema on nüüd aegunud, aga jutt suht sama. Lendan Brisbanesse septembri lõpus ja samuti plaan tööd ja elamist leida. Vaevalt keegi tööd oskab kohe soovitada, aga elamist ehk oskab. Kas keegi teab nt mõnd hostelit soovitada, kus esimesed ööd võiks olla. Hind võiks muidugi oluline, sest pole ju aimugi kuidas töö saamisega lood on ja kohe raha ära raisata poleks tark vist. Kas Brisbanes on palju eestlasi ja kas käiakse ka kuskil koos?

Päris mitu inimest Gold Coast'i kohta pärinud, aga nagu näha keegi pole vastanud. Kas siis vähe eestlasi seal olnud? Kummaline, aga üritan omaltpooltki inffi saada ehk keegi viitsib vastata.

Saabume 1o. nov Gold Coast'i Coolangatta lennujaama. Edasi suunduks kusagile odavasse backpackersse, kus siis viibiks seni, kuniks kõik vajalik tehtud saaks - viisa passi, TFN number, kõnekaart, pangakonto. Siis hakkaks tööd otsima.

Ühe sõnaga kas keegi oskab soovitada mõnda odavat ööbimiskohta? Kuhu oleks mõistlik üldse suunduda (millisesse linnaosasse), et kõik need kohad (immigratsiooniamet, pank jne) oleksid ööbimiskohast mõistlikul kaugusel? Millega lennujaamast üldse edasi suunduda? Buss? Rong? miskit muud? Tänud juba ette vastamast!

Kaks tüdrukut jõudmas 30.aug õhtul Gold Coastile. Ei ole veel ka hostelit jõudnud bookida, aga peaks. Kas oled vahepeal öömaja suhtes edenenud? On sul seal kandis juba pikemaajalised plaanid, et juba korterit uurimas?

Tervitused, mari

marijoosep@gmail.com

Kas sa oled leidnud kus saab Gold Coastil või Brisbanes viisa passi?

Käisin aasta tagasi ja tempel löödi passi Sydney lennujaamas, kus oli vahemaandumine. Mingit viisat või muidu kleepekat sul küll seal ammu juba passi ei panda ega ka näha ei taheta. Oma viisakinnitus prindi ainult igaks juhuks kaasa.

Saabusin ka Coolangatta kaudu. Lennujaamast paarisaja meetri kaugusel on hostel YHA Backpackers, 1 öö maksis seal 28 aud (6-ne dorm), sisaldas hommikusööki ja transporti Tweed Heads linna. Hostelist üle tee on bussipeatus, millega saab Surfers Paradise, pilet oli umbes 4.5 aud. Telefoni ja pangakonto tegin Surfersis, TFN saab neti teel teha ja viisaklepsu vötsin Surfersist pistut edasi Southpordi linnas immigratsiooni kontorist, aadressi ei mäleta aga selle peaks netist ka leidma.

Hei hei, Jõudsin ka Gold Coastile. Tunneks huvi, kui palju siinkandis kaasmaalasi leidub ja kuidas elu läheb? Merit

Ma jouan 5 november siis Brisbane, niiet kui kaasmaalasi sealkandis, siis oleks meeldiv kui yhendust votaksite :) Kristjan

kristjan.kivimaa@gmail.com

See on parim nimi kasutajanimi, mis ma olen näinud tükk aega. :)P ICUwhenUgetthere

(Intensive Care Unit when you get there...)

Kristjan, tule siis rannikule ikka, seal linnas pole suurt midagi teha, elu siin Surfers Paradiisis on ikka ägedam.

Merit merit_f(ät)hotmail.com