Grand Alpine Route-Korsika-Sardiinia

Plaan juuni keskel autoga pikem Prantsusmaa tuur teha. Hetkel koostan plaani.Ühe osana plaanist tahaks läbida Grand Alpine Route http://www.routedesgrandesalpes.com/pages/home/index.php Nagu plaanilt näha algab see Genfi järvest ja lõpeb Rivieral (734km) Soovitatakse läbida see marsruut lause viie päevaga, et võimalikult palju näha ja ennast lolliks ei sõida. Küsimus? Kas keegi on selle läbinud? Soovitused! Lisaks veel! Kui kellegil sinnapoole asja, võiks ühineda? Stardiks 14.juunil

Pole ise kogu seda marsruuti läbinud, kuid Alpide lõunapoolse osa (k.a. ka Grand Alpine Route lõigud) olen risti-põiki autoga läbi vuranud. Tahtsin lihtsalt öelda, et kui tõesti on huvi jälgida ka vaatamisväärsusi ja lihtsalt nautida Alpide võrratut ilu, siis see soovituslik 5 päeva on täiesti ok! Seal võib end tõesti lolliks sõita - üle 200 km päevas mägiteedel võtab soodaks ja ihu nõdraks nii, et varuge kannatust.

Soov on minna eksootilistesse kohtadesse 2 nädalaks Meid 4 .

vaikselt ka plaanis alates 20 juuni seda teed läbida. Kuidas on mõistlik sinna Genfi vurada? Kas Poolast või Rootsist. Kas ööbimiskohad ainult need, mis nende webis kirjas (30-xxxEUR), või webis ainult edulisemad/kallimad. Kas on telkimisvõimalust?

Otsustasime, et minnes jätaks Lätid,Leedud,Poolad vahele. Stardime 13.06 laevaga Tallinnast Rostocki ja sealt suunaga Baseli peale.Esimese telkimise teeks enne Šveitsit Saksamaal.Kuna plaan edasi Korsika ja Sardiinia, siis Grand Alpine Route teeme pisut nuditud kujul.Alustame mitte Thonon-les-Bains`ist vaid Chamonix-Mont-Blancist. Ööbimised, telkimised otsime kohapealt.

Topin veel oma nina niipaljukest vahele, et kui lähete autodega Korsikale ja edasi Sardiiniasse, siis soovitan piletid veebis ära osta...saab tõenäoliselt palju odavamalt, kui kohapealt ostes. Eelmine aasta käisin Nice-Calvi ja pärast tagasi autoga. Üsna kirved hinnad olid, aga mäletan, et nn loteriivõiduga, mida Corsica-Sardinia Ferries oma eelmüügipiletitele topib, saime mingi 25-30% võitu...

Olen töesti kahevahel, kas osta piletid veebist või kohapeal? Nice-Calvi ja G.Aranci-Civitavecchia. Kõhklevaks teeb ajaolu, et ei tea ju palju kohapeal pilet maksab :) Kui veebist odavam, siis loomulikult veebist. Olgugi, et pole seda kunagi teinud.Ikka on kuidagi kohapealt saanud sebida. Bonifacio-Santa Teresa Gallura ostaks küll kohapealt, et jätta natukene valiku võimalust, millal Korsikalt Sardiiniale edasi sõita. Loll küsimus, aga kus need bronnitud/ostetud piletid kätte saab? Ausalt, pole enne veebist ostnud. Äkki on veel asju, millega tuleb arvestada ja mille peale esialgu nagu ei tulegi?

http://www.corsica-ferries.co.uk/Pcorsica.srv

Lingi all on Corsica-Sardinia Ferriese sait. Siit saad piletid bronnida ja ära osta. Pärast prindid pileti välja ja kui sadamas oled esitad kontrolörile, kes skänneriga BAR-koodi ära loeb ning oledki pardal...täpselt nagu Saaremaale-Hiiumaale uue moodsa süsteemiga. Muidugi võid kohapeal proovida, aga midagi "sebida" seal vist ei kannata. Laevad on suvel ikka üsna täis. Usun, et kui kajutikohti tahad võid juba hilinenud olla.

Mina igatahes ostsin veebist ja jäin rahule.

Ei tahtnud kohe loomkatset teha :))) Nüüd asi selge!

Tore! Selle jutu peale hakkas ennastki huvitama saarte-pikendus. Praegu osta on täitsa soodne. Täitsa lambikuupäevadel auto ainult 1€. Väike näide, kes ei viitsi broneerimissüsteemis möllata. Kuupäevade järgi esimene ettejuhtuv laev. Kombineerides saaks vast soodsamalt.

Price Inward Total price 117.07 € Savona / Bastia, Wednesday 02/07/08 08:15 Arr.Time 14:15 - Ship : C.VICTORIA

2 adults 16.00 €
1 cat.A car 1.00 €
Going taxes 18.09 €
Bunker surcharge 11.00 €
Handling fees 2.50 €
Going total 48.59 €

Price Return

G.Aranci / Livorno, Friday 11/07/08 15:30 Arr.Time 22:45 - Ship : SCORPIO 2 adults 40.00 €
1 cat.A car 1.00 €
2 pullmans Tourist Class 0.00 €
Return taxes 9.98 €
Bunker surcharge 13.00 €
Security Taxes 4.50 €
Return total 68.48 €

Reis õnnelikult tehtud! Korsika on mõnus! Sardiinia nii ja naa! Kellel küsimusi, olen valmis lahkelt vastama.